POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.03.2023, 20:14:04] • Świnoujście

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Nazywa się “Lech Kaczyński”. Jest pierwszym gazowcem w powstającej flocie zbiornikowców LNG którą buduje PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek i wicepremier Jacek Sasin byli głównymi postaciami oficjalnego powitania nowej jednostki, która ma dostarczać amerykański skroplony gaz ziemny do terminala w Świnoujściu. Ten zbiornikowiec ma być pierwszym z ośmiu we flocie, którą koncern chce zbudować w najbliższych latach. I, choć realizacja tego projektu ma mieć przede wszystkim gospodarczy wymiar to, kontekst zbliżających się wyborów oraz krytyka politycznych konkurentów wyraźnie dominowały w wystąpieniach zaproszonych na dzisiejsze spotkanie gości. Wśród uczestników nie było prezydenta Świnoujścia.

Konferencji towarzyszyła uroczysta oprawa. Mównica pod wielkim namiotem ustawiona została tak by zacumowany do pirsu „Lech Kaczyński” stanowił naturalne tło dla kamer i obiektywów. Politycy PiS, wraz z władzami regionu oraz szefem Orlenu pozowali do wspólnej fotografii.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Jednym z przemawiających był europoseł Joachim Brudziński, który dziękował władzom Świnoujścia za współpracę przy realizacji projektu budowy terminalu gazu skroplonego LNG. Prezydent Świnoujścia głosu nie zabierał bo, po prostu nie było go na tym spotkaniu.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Gazowiec, któremu patronuje założyciel rządzącej partii, przypłynął do Świnoujścia z terminalu Sabine Pass w USA. Podróż zajęła dwa tygodnie.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

W wystąpieniach Daniela Obajtka oraz Jacka Sasina dominowała krytyka politycznych przeciwników. Obydwaj skupili się na podkreślaniu zasług swojej formacji politycznej dla budowania energetycznego bezpieczeństwa państwa. Daniel Obajtek zapowiedział, że, wraz z wybudowaniem „Lecha Kaczyńskiego”, PKN „Orlen” rozpoczyna, rozpisany na lata program tworzenia własnej floty zbiornikowców, które zaopatrywać będą Polskę w importowany gaz. Kolejny ma nosić imię Grażyny Gęsickiej. Wraz z realizacją tego projektu, rządzący przekonują, że Polska definitywnie zrezygnowała z dostaw gazu z Rosji. Jednak, jak wynika z analizy fińskiego ośrodka Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA), od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę Polska wydała 11,4 mld euro (ponad 53 mld zł) na ich import z Rosji. Na sprowadzenie samej ropy przeznaczono 8,4 miliarda euro, czyli niemal 40 miliardów złotych.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Na kilkakrotnie zadane pytanie naszego dziennikarza do prezesa Daniela Obajtka, kiedy będą odwierty od dawna odkrytych złóż gazu, które są pod naszymi stopami, prezes był zaskoczony i powiedział że sam nie może nic powiedzieć.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 209, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-175 z 209

Gość • Niedziela [12.03.2023, 07:30:45] • [IP: 31.0.176.**]

TEN KTO NIE WIERZY W BOGA GŁOSUJE NA PIS. NA PIS TYLKO SZARA MAŚĆ.

Gość • Niedziela [12.03.2023, 07:30:16] • [IP: 37.248.153.***]

Historia się powtarza, misiaczki , buziaczki były, w miejsce medalu koperty wypchane, stocznie skasowali, promu dla PŻB jak niebyło tak niema a stępkę sprzedali , nikt nawet nie wspomniał, nawet specjalista od obuwia sportowego W filmie było ładne zdanie CO SIĘ DZIEJE - KONIEC ŚWIATA. Plaża na prawobrzeżu - Warszowie zostanie skasowana, tam politycy się nie opalają - korzystają. Zamknąć i sprzedać chinczykom pod kontenery, wejście w Łunowie jest nie potrzebne, nawet Jasio to akceptuje, trzeba się z takiego miasta się ewakuować, brak perspektyw na uczciwe życie, zrobiono dla mieszkańców grajdoł z miasta przyszłościowego.

Gość • Niedziela [12.03.2023, 07:14:48] • [IP: 79.186.50.***]

Syn krawcowej

Gość • Niedziela [12.03.2023, 06:06:39] • [IP: 31.11.128.**]

zalosne to wszystko.cudzy statek i miska ryzu to dla nas, asetki miliardow dla nich.

Gość • Niedziela [12.03.2023, 05:51:25] • [IP: 37.248.213.**]

IM WIĘCEJ ATAKÓW NA PAPIEŻA JANA PAWŁA II, TYM MNIEJSZE SZANSE NA DOJŚCIE PLATFORMY DO WŁADZY. DZISIAJ Z KAŻDYM SIĘ ZAŁOŻĘ, ŻE WYBORY WYGRA PIS. A CO DO GAZOWCA. TUSK STRASZYŁ NAS BRAKIEM SUROWCÓW, A PRAWDA OKAZAŁA SIĘ ZUPEŁNIE INNA. PLATFORMA JEST PRZEGRANA W STRUKTURACH SAMORZĄDOWYCH (KŁOTNIA BOROWSKIEGO Z NOWICKIM) I PARLAMENTARNYCH (AFERY Z GAWŁOSKIM, NOWAKIEM, IMMUNITET GRODZKIEGO I WIELE WIELE INNYCH)

Gość • Niedziela [12.03.2023, 02:24:10] • [IP: 31.11.130.***]

Przypomnę Polska jak i inne krajeEuropy nadal skupują ropę z Rosji... itd..

Gość • Niedziela [12.03.2023, 01:50:56] • [IP: 81.111.123.***]

Brawoooo PiS

Gość • Niedziela [12.03.2023, 01:30:11] • [IP: 31.11.130.**]

Jak zwykle podła insynuacja z tą własnością gazowca. Sugeruje się że jest to własność Orlenu. I po co to kłamstwo i dla kogo przecież ludzie nie są idiotami. Statek jest po prosu czarterowany!! Oczywiście nic złego w tym nie ma. Ale po co ta kłamliwa pompa?? My na wyspie ciągle jeszcze myślimy !!

Gość • Niedziela [12.03.2023, 01:06:30] • [IP: 31.4.242.***]

Kłamca, kłamcy i jeszcze raz kłamcy. Sami nie zbudowali, flota nie jest ani rządu, ani Orlenu. WYCZARTEROWALI statki od norweskiego armatora i ze względu na długi okres czarteru, mogli nadać statkom nazwy. KŁAMCY!!

Gość • Niedziela [12.03.2023, 00:59:29] • [IP: 88.218.252.**]

Statek lech Kaczyński pod banderą Francji wow

Gość • Niedziela [12.03.2023, 00:59:10] • [IP: 31.60.99.**]

PRĄD 2021 40 GROSZY ----- PRĄD 2023 2.50ZŁ RACHUNKI SWIATŁO 300ZŁ -> 1875ZŁ TO JUZ JEST LUDZIE OBUDZCIE SIE!!

Gość • Niedziela [12.03.2023, 00:44:47] • [IP: 62.69.229.**]

Kiedyś przy Komitecie Centralnym PZPR była niby uczelnia wyższa do odbywania pseudo studiów i nadawania tytułów niby naukowych dla towarzyszy, którzy musieli się wykazać. Podobnie teraz w Gdańsku jest para uczelnia, w której różnej maści kacyki w sposób zasłużony zdobywają swoje tytuły. W tej to tzw. uczelni zdobył swój tytuł nasz umiłowany prezes, energetyczny zbawca narodu.

Gość • Niedziela [12.03.2023, 00:41:00] • [IP: 94.254.173.***]

Przeczytałem ścieżkę edukacyjna Daniela w Internecie.

GOŚCIU • Niedziela [12.03.2023, 00:38:58] • [IP: 172.58.227.***]

PUSTE BEZ WYRAZU I KSZTY INTELIGENCJI BURACZANE MORDY

Gość • Niedziela [12.03.2023, 00:31:56] • [IP: 37.47.173.***]

Orlen nie jest polaków, Orlen jest wanością akcjonariuszy. Polacy przykro mi...

Gość • Niedziela [12.03.2023, 00:14:26] • [IP: 176.221.122.**]

No szacun... Ruskie wyją!

Gość • Sobota [11.03.2023, 23:40:51] • [IP: 178.238.254.**]

Ta grupa towarzyska to dopiero preludium przed tym co czeka Świnoujście na otwarcie tunelu. No i medale będą sobie przypinać. Góra pokazała gdzie ma władze Świnoujścia.

Gość • Sobota [11.03.2023, 23:38:32] • [IP: 5.62.20.**]

a czy umysłowo?

Gość • Sobota [11.03.2023, 23:26:18] • [IP: 37.47.165.***]

Czarterują ten statek czyli ktoś go kupił, doliczył marżę zysku i wynajął Orlenowi a zapłacimy my wszyscy. Do tego podobno zrobiono go w Korei bo po co w Gdańsku lub Szczecinie dawać zarobić.

Gość • Sobota [11.03.2023, 23:25:16] • [IP: 37.8.231.***]

Port macierzysty Marsylia, może lepiej że nie Pcim.

Gość • Sobota [11.03.2023, 23:24:49] • [IP: 178.238.251.***]

TYLKO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ'-DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO

Gość • Sobota [11.03.2023, 23:18:18] • [IP: 51.89.165.**]

Kurdupla nie wzięli, żeby nie zepsuł fotografii przez swoje kłopoty ze zwieraczami

Gość • Sobota [11.03.2023, 23:12:32] • [IP: 5.173.174.**]

Kto tych nie udacznikow wpuscił na wyspe

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:49:41] • [IP: 31.60.84.***]

Na zdjęciu gdzie siedzą, ostani taki utyty, to politruk od wyburzenia MSR S. A. Wstrętna gęba !! Gorzej jak Sin-Sa.

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:30:31] • [IP: 37.248.168.***]

Pilnować butów. ..

Oglądasz 151-175 z 209
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■