POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.02.2023, 12:36:48] • zachodniopomorskie

To były BEZPIECZNE ferie

To były BEZPIECZNE ferie

fot. Policja

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, na czele z Wojewodą Zachodniopomorskim, podsumowały tegoroczne ferie zimowe. Ze strony Policji dane mówią jedno – to był bezpieczny czas dla wypoczywających w naszym regionie.

Według wstępnych danych, w trakcie trwania ferii zimowych w okresie od 13 do 26 lutego 2023 roku, na zachodniopomorskich drogach odnotowano 22 wypadki drogowe, w których 1 osoba zginęła, a 24 osoby zostały ranne. W porównaniu do okresu ferii zimowych w 2022 roku nastąpił spadek liczby wypadków o 8, tj. 27 %, spadek liczby osób rannych o 14, tj. 37% oraz spadek liczby osób zabitych o 3, tj. 75 %. Jednocześnie w 2023 r. policji zgłoszono 480 kolizji drogowych (spadek o 135, tj. 22%).

W 2023 roku podczas ferii nie odnotowano wypadków drogowych z udziałem dzieci do lat 14.

W trakcie trwania tegorocznych ferii jednostki z komend powiatowych i miejskich policji woj. zachodniopomorskiego przeprowadziły łącznie 160 kontroli autobusów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. W 6 przypadkach stwierdzono usterki stanu technicznego, a w 1 przypadku z uwagi na pęknięcie szyby czołowej i nieprawidłowe ogumienie uniemożliwiono dalszą jazdę.

To były BEZPIECZNE ferie

fot. Policja

Jednocześnie zachodniopomorscy policjanci podjęli czynności kontrolne w ruchu drogowym wobec 11 924 osób (piesi, rowerzyści, motocykliści, samochody osobowe, ciężarowe, autobusy i inne), zatrzymano 32 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowany, zatrzymano 134 kierujących pod wpływem alkoholu (w tym 99 kierujących znajdowało się w stanie nietrzeźwości, a 35 w stanie po użyciu alkoholu) i 12 kierujących będących pod wpływem środków odurzających.

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie zainicjował II. edycję przedsięwzięcia profilaktycznego w postaci konkursu dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych klas 1 – 4, pn. „Moje Bezpieczne Ferie”. Celem konkursu jest wykonanie prac artystycznych i fotograficznych przedstawiających bezpieczne zachowania podczas ferii, propagowanie zasad bezpieczeńśtwa, rozwijanie kreatywności i kształtowanie wrażliwości społecznej w sytuacjach zagrożenia. Najlepsze prace po ocenieniu przez komisję konkursową zostaną nagrodzone voucherami pieniężnymi, dyplomami i materiałami profilaktycznymi. Czekamy na prace konkursowe do 6 marca 2023 r. TUTAJ WIĘCEJ O KONKURSIE zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/53169,Jak-ferie-to-zimowy-konkurs-Zapraszamy.html

To były BEZPIECZNE ferie

fot. Policja

Równie ważne były działania kontrolne pod kątem sprawdzania miejsc zorganizowanego wypoczynku. W całym garnizonie nasi funkcjonariusze przeprowadzili łącznie: 85 kontroli półkolonii i miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci – nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości; 738 przedsięwzięć profilaktycznych (spotkania w szkołach, pogadanki, itp.); odnotowaliśmy ok. 22 170 uczestników ww. przedsięwzięć oraz przeprowadziliśmy ok. 1500 kontroli miejsc zagrożonych, w których grupują się osoby małoletnie.

Jak zwykle w tym okresie współdziałaliśmy z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i szereg inicjatyw lub kontroli przeprowadzaliśmy wspólnie.

Źródło: WRD KWP w Szczecinie/ Wydział Prewencji KWP w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■