POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.02.2023, 16:29:59] • Szczecin

Rektor Wróbel: Studenci będą bardzo zadowoleni, gdy zobaczą nowe pokoje. Akademik „Amicus” po generalnym remoncie

Rektor Wróbel: Studenci będą bardzo zadowoleni, gdy zobaczą nowe pokoje. Akademik „Amicus” po generalnym remoncie

Fot. Maciej Sordyl Art(fot. Organizator )

Zakończył się remont akademika „Amicus", jednego z siedmiu domów studenckich należących do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Położony przy ul. Chopina 55 akademik został wybudowany pod koniec lat 70. Remont „Amicusa" rozpoczął się w sierpniu 2022 roku. W domu studenckim ZUT-u odnowiono pokoje, łazienki, korytarze i dach.

Studenci będą bardzo zadowoleni, gdy zobaczą nowe pokoje. Myślę, że zareagują pozytywnie – powiedział dr hab. inż. Jacek Wróbel, rektor ZUT.

Rektor Wróbel: Studenci będą bardzo zadowoleni, gdy zobaczą nowe pokoje. Akademik „Amicus” po generalnym remoncie

Fot. Maciej Sordyl Art(fot. Organizator )

Akademik zyskał nowy blask i wyższy standard. W „Amicusie" wyremontowano 88 pokoi dwuosobowych. W całym budynku znajduje się ich ponad trzysta. Wymieniono drzwi, meble, posadzki oraz instalację elektryczną. Każdy z nich zyskał osobną łazienkę, w których zamontowano m.in. system wentylacyjny. Dodatkowo, każdy z mieszkańców zamiast klucza do pokoju otrzyma specjalną kartę zbliżeniową, jak w hotelu, którą będzie mógł otworzyć drzwi i włączyć prąd. Z systemu elektronicznego wyłączone są lodówki. Budynek ma również nowy dach.

Rektor Wróbel: Studenci będą bardzo zadowoleni, gdy zobaczą nowe pokoje. Akademik „Amicus” po generalnym remoncie

Fot. Maciej Sordyl Art(fot. Organizator )

Pandemia mocno przemeblowała rynek nieruchomości. Nastały trudne czasy dla studentów. Mieszkań jest mniej i są coraz droższe. Jeśli chodzi o szczecińskie uczelnie to mamy największą bazę noclegową – ponad trzy tysiące miejsc w siedmiu domach studenckich. Ceny miesięcznego wynajmu wahają się od 400 do 700 złotych w zależności od metrażu oraz indywidualnej sytuacji studenta. Patrząc na rosnące koszty utrzymania mogę śmiało powiedzieć, że nasze akademiki są jedną z najtańszych opcji – powiedział Jacek Wróbel, rektor ZUT.

Rektor Wróbel: Studenci będą bardzo zadowoleni, gdy zobaczą nowe pokoje. Akademik „Amicus” po generalnym remoncie

Fot. Maciej Sordyl Art(fot. Organizator )

Na remont zostało wydane prawie osiem milionów złotych, z czego cztery i pół miliona dofinansowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Po modernizacji w akademiku będzie mogło zamieszkać dodatkowo 172 studentów. Akcja kwaterowania rozpocznie się w połowie marca 2023 roku.

Fot. Maciej Sordyl Art

Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
Uczelnia dla zielonego przemysłu


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■