POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.02.2023, 17:54:48] • Polska

150 zgłoszeń dziennikarzy i dziennikarek z Polski i Niemiec w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego

Organizatorzy otrzymali 74 prac z Polski i 76 z Niemiec. Polsko-niemieckie jury przyzna nagrody w łącznej wysokości 25 000 euro. Laureaci i laureatki jubileuszowej edycji konkursu zostaną uhonorowani podczas uroczystej Gali w ramach XVI Polsko-Niemieckich Dni Mediów w dniach 15-16 czerwca 2023 r. w Zielonej Górze.

Fundatorzy Nagrody – Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius, województwa zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie oraz kraje związkowe Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia – podkreślają obszerny zakres tematyki zgłoszonych prac. W konkursie silnie reprezentowane są zarówno artykuły i audycje o tematyce historycznej jak prace odnoszące się do aktualnej sytuacji w Europie w obszarze polityki bezpieczeństwa i klimatycznej oraz bezpieczeństwa energetycznego.

Ze 150 nadesłanych zgłoszeń 65 stanowiły prace prasowe (40 polskich i 25 niemieckich), 17 to prace radiowe (9 polskich i 8 niemieckich), 20 telewizyjne (3 polskie i 17 niemieckich), 27 to prace w kategorii Nowe formy dziennikarskie (11 polskich i 16 niemieckich), w kategorii „Dziennikarstwo lokalne na pograniczu” zgłoszono 21 prac (11 polskich i 10 niemieckich). W poprzedniej edycji wpłynęły 183 zgłoszenia.

Więcej informacji o Nagrodzie znajdą Państwo na stronie: www.dnimediow.org oraz na profilu PolskoNiemieckie Dni Mediow / Deutsch-Polnische Medientage na Facebooku.

Last Call na nadsyłanie zgłoszeń do konkursu o Polsko-Niemiecką

Więcej informacji na stronie dnimediow.org/ i na profilu na Facebooku www.facebook.com/PolskoNiemieckieDniMediow
Kontakt w sprawie prac w języku polskim:
Małgorzata Gmiter
koordynatorka projektów
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Zielna 37, 00-108 Warszawa
Tel.: + 48 (22) 338 62 60
E-Mail: malgorzata.gmiter@fwpn.org.pl

Kontakt w sprawie prac w języku niemieckim:
Frieda Pirnbaum
Büro des Deutsch-Polnischen Tadeusz-Mazowiecki Journalistenpreises
Sächsische Staatskanzlei
Archivstraße 1, 01097 Dresden
Tel.: +49 176 24067549
E-Mail: f.pirnbaum@gmail.com

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 10 listopada Urząd Miasta Świnoujście i Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne Drodzy mieszkańcy i goście Świnoujścia, informujemy, że zgodnie z Kodeksem pracy – w poniedziałek 10 listopada 2025 r. Urząd Miasta Świnoujście oraz Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne. W razie konieczności załatwienia bieżących spraw, zapraszamy Państwa w piątek 7 listopada lub w środę 12 listopada ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■