ChatGTP – narzędzie, które pomoże wyznać miłość?
Chatbot to darmowe narzędzie dostępne dla każdego. Od kilku miesięcy cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród studentów, uczniów ale także szerszej społeczności. Dzięki niemu użytkownicy w szybki sposób mogą otrzymać gotowe materiały, wypracowania czy wierszyki. Platforma do nauki języków – firma Babbel postanowiła, sprawdzić i poddać analizie wygenerowane przez Chatbot listy miłosne. Pierwszy z nich to list w formie wiersza, a drugi – napisany jest prozą. Czy zatem sztuczna inteligencja to świetne wsparcie przy wyznaniu miłości? Czy wygenerowane listy mogą chwycić za serce? Jak ocenił je ekspert? Odpowiedzi poniżej.
W jaki sposób sztuczna inteligencja (AI) może pomóc w napisaniu listu miłosnego?
Piotr Wojsznis „Czasami brakuje nam pomysłów i słów, by wyrazić swoje uczucia. Wówczas bez końca siedzimy nad kartką papieru lub przed ekranem komputera, próbując wykrzesać romantyczną wiadomość. Sztuczna inteligencja może za nas wygenerować przynajmniej podstawę przyszłego listu. Zdania, które można dowolnie modyfikować, aby jak najlepiej oddać to, co czujemy do drugiej osoby.”
Czy Twoim zdaniem wygenerowane listy miłosne nie podlegają modyfikacji?
Piotr Wojsznis „Jeśli w 100% oddają to, co chcemy powiedzieć i przy okazji nie zawierają błędów stylistycznych i ortograficznych, mogą pozostać w niezmienionej formie.”
Co zaskoczyło cię najbardziej w eksperymencie?
Piotr Wojsznis „Listy wygenerowane przez sztuczną inteligencję mogłyby wyjść spod czyjegoś pióra. Są napisane w sposób naturalny, gdzie podmiot i orzeczenie znajdują się we właściwym miejscu, a dobór słów jest jak najbardziej „ludzki”. Ten eksperyment jest zaskakujący i nieco przerażający”
Czy wygenerowane przez AI listy miłosne mogą spełnić oczekiwania osób, które je dostaną?
Piotr Wojsznis „To zależy od odbiorcy takiego listu. Jeśli ktoś oczekuje wiersza pełnego metafor i innych środków stylistycznych, może się rozczarować. Jeśli jednak odbiorca listu liczy przede wszystkim na szczery komunikat, który doskonale opisuje emocje panujące w związku, list napisany przez AI może być strzałem w dziesiątkę.”
Czy Twoim zdaniem wygenerowany list miłosny może zawierać osobiste wyznanie?
Piotr Wojsznis „Jeśli nasza instrukcja zawiera taką informację, sztuczna inteligencja z pewnością może wygenerować osobiste wyznanie. W końcu nawet „kocham Cię” może dla niektórych mieć wyjątkowo osobisty charakter.”
Czy oceniasz listy wygenerowane przez AI jako osobiste czy jednak są bardzo generyczne?
Piotr Wojsznis „Każdy z tych listów może być osobisty, jeśli szczerze opisuje emocje. Niekiedy ciężko nam zinterpretować i nazwać uczucia, które pojawiają się w stosunku do drugiej osoby. Wiemy, że ją kochamy, lecz nie potrafimy powiedzieć nic więcej. Dlatego zwrot typu „kocham Cię” może okazać się strzałem w dziesiątkę, bez konieczności dopowiadania czegoś więcej.”
Jakie są Twoim zdaniem cechy dobrego listu i czy AI je uwzględniło?
Piotr Wojsznis „Każdy list miłosny powinien być szczery i doskonale odzwierciedlać emocje autora. Może być krótki lub długi, pisany wierszem lub prozą. Na kartce papieru lub w SMSie. Musi jednak wypływać z serca.”
Czy w dobie komunikacji obrazkowej listy miłosne mają nadal znaczenie?
Piotr Wojsznis „Uważam, że listy miłosne w formie papierowej odeszły do lamusa. Jednak wiadomości wirtualne wciąż mają się dobrze. Co prawda ich forma jest krótsza, ale dopuszcza wszelkie środki wyrazu. W SMSie możemy być równie romantyczni, co w liście pisanym gęsim piórem. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia i zasób słów.”
Jak wynika z powyższej analizy, zaawansowane mechanizmy AI mogą pomóc nam w wyrażeniu uczuć w formie listu, ale nie zastąpią też mocy i siły, jaką niosą ze sobą dwa proste słowa: Kocham Cię. To w jaki sposób wyrażamy naszą miłość bliskiej osobie w Walentynki zależy tylko od nas samych.
Nie fajne czasy, liczy się to co sztuczne...sztuczne piersi, tyłki, rzęsy, usta, paznokcie...teraz kolej na sztuczną inteligencję.Dojdzie do tego, że zaczną wymieniać mózgi na sztuczne.
Sztuczna inteligencja napisze a druga sztuczna inteligencja przeczyta...
Cały świat zaczyna się robić sztuczny i nie do zakceptowania.
kiedy patrzę na tępe ryje na ulicy to sobie myślę, że ta sztuczna inteligencja nie będzie się musiała specjalnie wysilać
Teraz liczy się gruby portfel
No jasne sztuczna inteligencja. No to jak jest z nami ludźmi? Czy MY już tej swojej naturalnej inteligencji nie posiadamy? To kto, lub co z NAS robi takich debili że już nie umiemy sami napisać listu, obojętnie jakiej treści? Rozumiem NAM zostawiono pismo obrazkowe, a za NAS decyzje będą podejmować tzw." elity" lub sztuczna inteligencja. Ludzie! Opamiętajmy się! Światowe" elity" hodują NAS na osobników bez samodzielnego, logicznego myślenia. Hodują NAS na analfabetów, ogłupiałych przez propagandę która leje się strumieniami z każdego nośnika przekazu. Kochani, do książek, do czytania książek w wersji papierowej, wtedy Wam sztuczna inteligencja do niczego nie będzie potrzebna. Do czytania książek kochani, do książek.
Do stworzenia prawdziwej sztucznej inteligencji jest jeszcze daleko. To, co teraz jest nazywane SI, to są zwykłe systemy eksperckie, trzeba przyznać, że bardzo rozbudowane, ale tylko systemy eksperckie. Sztuczna inteligencja musi mieć przede wszystkim samoświadomość, a tej niestety brakuje.
I tym mieście nikogo nie pozna normalnia osób albo nie chcę gadać wogóle one kłamią że nikogo nie szukają
Niedługo nie będziecie potrafili się wysrać bez sztucznej inteligencji... Rośnie pokolenie debili.