POGODA

Reklama


Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [01.02.2023, 23:52:28] • Świnoujście

Poważna kolizja na wodzie. Prom pasażerski zderzył się z holownikiem!

Poważna kolizja na wodzie. Prom pasażerski zderzył się z holownikiem!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wydawać by się mogło, że kolizje to głównie domena ruchu drogowego. Tym razem jednak było zupełnie inaczej bo do kolizji doszło na wodzie. Na obrotnicy na wysokości cumowania promów pasażerskich do Szwecji doszło do groźnego zdarzenia. Prom Nils Dacke zderzył się z holownikiem FairPlay - 85. Na skutek uderzenia uszkodzeniu uległy obydwie jednostki.

Z naszych informacji wynika, że Nils Dacke ma poważnie uszkodzoną gruszkę dziobową do której dostała się woda. Mocno uszkodzony został także holownik. Jednostki zostały wyłączone z ruchu statków.

Poważna kolizja na wodzie. Prom pasażerski zderzył się z holownikiem!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy zajmuje się teraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich, a także pracownicy Urzędu Morskiego.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 31 stycznia po godzinie 23:00.

W środę, 1 lutego przy obu jednostkach pracowali nurkowie. Przy holowniku FairPlay - 85 ustawiona została także specjalna bariera zabezpieczająca ewentualny wyciek paliwa z jednostki.

Czekamy na więcej informacji z Urzędu Morskiego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Sobota [11.02.2023, 16:06:03] • [IP: 37.248.210.***]

Gość • Czwartek [09.02.2023, 09:23:04] • [IP: 88.218.252.***]

Czytając te komentarze widzę, że typowo polski jad nadal się leje, ile to nienawiści do innych...

Gość • Wtorek [07.02.2023, 19:53:45] • [IP: 77.222.236.***]

Jak rzucisz kamieniem to trafisz byłego trepa, prostytutkę albo pijanego marynarza z niemieckiego statku.

Gość • Poniedziałek [06.02.2023, 16:50:44] • [IP: 176.221.122.***]

Ktoś tu się nie zatrzymał na STOP-ie? ;). Dobrze że nie zatonęły. A koszta napraw będą niskie. Przecież MSR jest pod ręką... a nie. To scenariusz z opcji gdby Polską rządzili gospodarni Polacy a nie polskojęzyczni okupanci-przebierańcy/ zdrajcy od opcji niemieckiej czy ''zrównoważonego" ekoterroru masońskiego.

Gość • Sobota [04.02.2023, 14:24:21] • [IP: 89.151.34.**]

Jak widzę niemcy się na siebie poobrażali skoro niemiecki prom stoi na kei miejskiej w marinie a nie przy Vladka iv na kei niemieckich holowników. Swoją drogą taka keja pod holowniki? Czemu promy na odstawki w weekendy stoją przy kei niemieckiej skoro mogłyby stać przy kei miejskiej i zasilać skarb miejski?

Gość • Piątek [03.02.2023, 17:47:30] • [IP: 185.21.86.**]

Za mocno świetują ci na tych holownikach i na promach nie mają umiaru .

Gość • Czwartek [02.02.2023, 16:16:54] • [IP: 176.221.122.***]

Proponuje przeprowadzić wyrywkową kontrolę trzeźwości na holownikach, a okaże się że nikt się do pracy nie nadaje…

Gość • Czwartek [02.02.2023, 15:51:05] • [IP: 89.72.10.**]

Wchodził do portu jak zawsze nie obliczył odległości podając cumy i przy...

Gość • Czwartek [02.02.2023, 15:31:34] • [IP: 176.221.122.***]

W Morskiej Stoczni Remontowej szybko naprawią, już czekają.

Gość • Czwartek [02.02.2023, 15:18:22] • [IP: 37.47.183.**]

Stocznie remontową mamy na miejscu, więc trochę stocznia zarobi. czyż nie??. Przecież przez dziesięciolecia technikum morskie w Świnoujściu wykształciło mnóstwo stoczniowców.Do dzieła.

Gość • Czwartek [02.02.2023, 14:57:52] • [IP: 94.254.237.**]

Tak czy siak🤔z naszych podatków budują ekspresówkę 🛣 A kasę za przewóz 🚚🚛🚚🚛promami biorą Niemcy.🛳

Gość • Czwartek [02.02.2023, 14:43:20] • [IP: 176.221.123.**]

A może by tak PiTi redkacja zajęła się tematem wyższości buraka nad marchewą i vice versala i terminalla trallalalla.

Gość • Czwartek [02.02.2023, 14:35:26] • [IP: 37.249.139.***]

Widzę, że wypowiadają się tu sami znawcy tematu.

Gość • Czwartek [02.02.2023, 14:28:51] • [IP: 37.47.142.***]

Jeśli do składu komisji zaproszą Antoniego to wyjaśnianie będzie trwać latami.

Gość • Czwartek [02.02.2023, 14:03:12] • [IP: 5.173.170.**]

To wszystko wina PiS

Gość • Czwartek [02.02.2023, 13:48:10] • [IP: 5.173.158.***]

Oj bardzo poważna kolizja oblaboga

Gość • Czwartek [02.02.2023, 12:29:46] • [IP: 212.8.250.***]

O matko jakie brednie 🤣 nie wstyd panu takie rzeczy pisać

Gość • Czwartek [02.02.2023, 12:19:40] • [IP: 109.40.241.***]

Gdyby nie niemiecki promy i statki wy byście pływali tratwami gandalfy

Gość • Czwartek [02.02.2023, 12:09:57] • [IP: 37.248.165.*]

Znowu impreza na holowniku czy może na Nils Dacke świętowali.

Gość • Czwartek [02.02.2023, 11:37:06] • [IP: 95.91.212.***]

DoIp 39 niema granic to i wodne są też po otwieraneto nasi sąsiedzi. !!Pozdrawiam

Gość • Czwartek [02.02.2023, 11:19:23] • [IP: 178.238.240.***]

Cmoknęli się po ciemku. Dobra pora na pieszczoty.

Gość • Czwartek [02.02.2023, 11:03:49] • [IP: 185.210.36.***]

06:46 • [IP: 176.221.123.*] Odpowiedzi nie sa zhomologowane z rozmiarem twojego móżdżczka, pozostającego na poziomie rubasznych wygłupów.

Gość • Czwartek [02.02.2023, 10:59:28] • [IP: 94.254.236.***]

to może mieć polityczne znaczenie powiedział Pawlak do Kargula