POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.01.2023, 20:21:28] • Świnoujście

Czasowo wstrzymano ruch na Wojska Polskiego. Na miejsce przyjechała policja i straż pożarna

Czasowo wstrzymano ruch na Wojska Polskiego. Na miejsce przyjechała policja i straż pożarna

fot. iswinoujscie.pl

Silny wiatr sparaliżował na jakiś czas ruch w kierunku Ahlbecku. Powodem problemów komunikacyjnych przy ulicy Wojska Polskiego było drzewo, które zwisało nad ścieżką rowerową oraz chodnikiem. Na miejsce przyjechała straż pożarna, policja, a na końcu pracownicy firmy Remondis.

Na czas działań służb ruch przy ulicy Wojska Polskiego był wstrzymany.

- Strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej i pilarki usunęli niebezpiecznie zwisające drzewo - poinformowała świnoujska straż pożarna.

Czasowo wstrzymano ruch na Wojska Polskiego. Na miejsce przyjechała policja i straż pożarna

fot. iswinoujscie.pl

W działaniach udział wzięły 3 wozy strażackie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 stycznia po godzinie 11:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Wtorek [24.01.2023, 19:31:42] • [IP: 79.186.49.***]

Czy aby straż pożarna jest od zastępowania, , gospodarzy" miasta

Gość • Wtorek [24.01.2023, 17:10:59] • [IP: 46.205.132.***]

15:13 - firmOM, komu? czemu? firmOM - nie" komu czemu - firmĄ". Teraz wiesz?

Gość • Wtorek [24.01.2023, 15:13:21] • [IP: 89.151.36.**]

Gość • Wtorek [24.01.2023, 08:57:30] • [IP: 87.128.36.***] To bardzo proste. Niemcy płacą firmą które sprzątają a Polskie nie chcą pracować za darmo...

Gość • Wtorek [24.01.2023, 11:17:44] • [IP: 46.205.132.***]

09:52 • [IP: 83.20.255.**] Ta broda należy do innej. A ubranie do państwa. 08:07 • [IP: 5.173.154.**] To jednak zależy od miasta, miasto" zadaniuje" Remondis, płaci za określony zakres czynności - a teraz oszczędza, bo o ile wiem Żmurek zbyt śpiesznie podziękował za dofinansowanie promów, gdyż spodziewał się oddania tunelu w grudniu 22 i teraz miasto jest zadłużone i oszczędza na czym się da, na Sylwestrze, na czyszczeniu ulic.

Gość • Wtorek [24.01.2023, 09:52:26] • [IP: 83.20.255.**]

Pozdrawiam bardzo serdecznie przystojnego strażaka z brodą. Jesteś cudowny i słodki❤❤❤ Twoje spojrzenie mnie onieśmiela

Gość • Wtorek [24.01.2023, 09:11:19] • [IP: 176.221.123.**]

Podziękujcie włodarzom miasta za to, że pozbyli się jednej firmy utrzymującej zieleń przy ulicach.

Gość • Wtorek [24.01.2023, 08:57:30] • [IP: 87.128.36.***]

Remondis =porażka powinni iść zobaczyć jak ścieżka rowerowa wygląda u niemcow

Gość • Wtorek [24.01.2023, 08:07:54] • [IP: 5.173.154.**]

W niedzielę wieczorem to drzewo już tak wisiało oparte o drugie drzewo. Szybko się obudzili. Miasto powinno się przyjrzeć pracy Remondisu. Takiego syfu, na chodnikach to już dawno nie widziałam. Ulice przy krawężnikach to samo. Syf syf syf. Ktoś poniżej dobrze napisał, że ścieżka rowerowa na Wojska Polskiego jest nieuprzątnięta. Już dawno nie widziałam małego samochodziku czyszczącego chodniki w naszym mieście.

Gość • Wtorek [24.01.2023, 07:19:56] • [IP: 79.191.190.**]

A co paliło się coś, gdzie służby miejskie, strażą wysługują się na wszystkie sposoby!!

Gość • Wtorek [24.01.2023, 07:04:47] • [IP: 37.248.250.***]

Ludzi dziwi że w Świnoujściu wieje w styczniu;)

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 22:21:50] • [IP: 31.11.128.***]

Silny wiatr? Jak dziś prawie wiatru nie było.

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 21:54:23] • [IP: 23.128.248.***]

No i Pani Renata sprawę załatwiła.

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 21:37:28] • [IP: 46.205.140.***]

Problem jest w tym, że tam od 30 lat powinna być pielęgnacyjna wycinka drzew lasów miejskich i terenów przydrożnych. Nazywa się to trzebieniem drzewostanu by zmniejszyć zagęszczenie. Drzewa wątłe, wysokie teraz nie są stabilne. Bardzo niski poziom wiedzy decydentów. Drzewa potrzebują przestrzeni do wegetacji. Kiedy rosną w zagęszczeniu pną się w górę do światła i mamy efekt prawie nie do uratowania. Stopniowe trzebienie poprawi ten stan w ciągu około 20 lat. To jest tak, jak do władzy dorwią się ludzie o małych zdolnościach organizacyjnych i wąskiej wiedzy.

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 21:12:58] • [IP: 46.205.132.***]

Spójrzcie uważnie na asfalt ścieżki rowerowej. Tak jest od co najmniej 1, 5 miesiąca - sucha masa z liści, patyków, piasku, która zamienia się w breję po deszczu. Nikt od dawna nie czyści ścieżki rowerowej przy ul.W.Polskiego

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 20:50:14] • [IP: 78.10.206.**]

A, to nie powinna być robota tego wirtualnego ogrodnika miasta miasta.

Gryf • Poniedziałek [23.01.2023, 20:31:14] • [IP: 88.218.253.***]

Nie pierwsza i ostatnia taka akcja przy tej ulicy. Oceniając stan naszych drzew, widzę ich wielką słabość. Należałoby zbadać ich kondycję i przyczyny schnięcia czy obalania się a szczególnie stan gruntu i wody podziemnej. Może częściej usuwać zagrożenia, a nasadzać drzewa z dala od ulicy.

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie meteorologiczne SILNY WIATR od godz. 10:00 do godz. 16:00 dnia 03-02-2023. Obszar: województwo dolnośląskie - całe; lubuskie - całe; wielkopolskie - całe; zachodniopomorskie - powiaty: Goleniowski, Kamieński, Policki, Świnoujski Grodzki. Przebieg: Prognozuje się występowanie silnych porywów początkowo południowego, a następnie zachodniego i kolejno północno zachodniego wiatru, do 70-75 km/h na nizinach, do 80-85 km/h na wyżynach, a w górach do 90 km/h, natomiast nad szczytami ponad 100 km/h. Na wybrzeżu zachodnim i w ościennych powiatach do 75-80 km/h. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■