POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.01.2023, 22:24:12] • Świnoujście

Mieszkaniec: Niby dzielnica nadmorska a zaniedbania w kwestii zieleni aż rażą w oczy

Mieszkaniec: Niby dzielnica nadmorska a zaniedbania w kwestii zieleni aż rażą w oczy

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkaniec zwrócił uwagę na to co dzieje się w dzielnicy nadmorskiej. Na pierwszy rzut oka widoczne są spore zaniedbania w kwestii zieleni. Gdy pozwalamy że zamiast traw rosły chwasty to tak wygląda po lecie - ani to krzaki ani to skwer z trawą. A jesienią czy zimą widok na ten teren powinien być też atrakcyjny. Trzeba wprost mówić że to jest niedbalstwo..

- O takie miejsce jak to przy Alei Interferie powinno się dbać przez okrągły rok - twierdzi Mieszkaniec.

Jak dodaje Mieszkaniec taki stan rzeczy powstał, ponieważ skwer zieleni zamienił się w chwasty i ten teren został zaniedbany.

Mieszkaniec: Niby dzielnica nadmorska a zaniedbania w kwestii zieleni aż rażą w oczy

fot. iswinoujscie.pl

- Dodatkowo teren ten nie był dawno sprzątany. Pozwolono także na wszechobecne chwasty no i efekt mamy taki jaki mamy. Widok zalegających gnijących liści raczej też nie należy do najprzyjemniejszych - dodaje mieszkaniec.

- Wstyd, żeby zieleń w dzielnicy nadmorskiej przy głównym wjeździe na plażę tak wyglądała. Jak widać miasto nie panuje już nad tym - podsumowuje mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

Gość • Czwartek [19.01.2023, 01:05:51] • [IP: 176.221.122.***]

Oj tam, oj tam.

Gość • Wtorek [17.01.2023, 18:07:30] • [IP: 176.221.123.***]

Jak dewelopery nie narzekają, to wszystko jest tu OK.

Gość • Wtorek [17.01.2023, 13:36:24] • [IP: 37.8.215.**]

Ludzie opamiętajcie się już nie macie czego się czepić? Znowu gnoicie wszystkich i wszystko po kolei, czy związane z tematem czy też nie.

Gość • Wtorek [17.01.2023, 00:50:00] • [IP: 89.151.36.**]

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 20:30:41] • [IP: 176.221.122.*] Trzeba było się uczyć - ruska onuco...

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 23:23:40] • [IP: 185.210.39.**]

To wy nie widzieliście tego miasta 15 lat temu na zdjeciach. Syf kiła Teraz to jest luksus

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 20:30:41] • [IP: 176.221.122.*]

Ukraińcom się nie chce pracować oni wola menagiery i kierownikiem a w ziemi polaczki niech grzebia

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 18:33:43] • [IP: 31.11.131.***]

mieszkaniec powinien się zająć sobą.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 16:44:59] • [IP: 178.238.247.**]

Trudno oczekiwać w środku zimy zielonej, soczystej trawy, na świnoujskiej promenadzie.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 15:48:08] • [IP: 176.221.122.*]

ten kto zna się na rzeczy, wie że liście o tej porze roku lezące to pożyteczne zjawisko

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 14:08:41] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 09:35:53] • [IP: 176.221.122.***] Gdyby rząd dołożył pieniędzy to byśmy mieli więcej kanap po 40 tys./sztuka a zamiast tych patyków na skwerze byłby mech chrobotek za 50 tys/metr...

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 14:04:14] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 11:18:08] • [IP: 31.0.177.**] Nie widzisz jaka opcja polityczna rządzi w naszym mieście ? - ruska onuco ?

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 14:02:30] • [IP: 185.210.39.***]

Jakie dbanie? Miasto niby jest kurortem a wszystko jest zaniedbane. Władzy to wisi a ludzie już się przyzwyczaili do tej bylejakości.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 13:30:54] • [IP: 37.248.213.**]

Bajzel a radni jak nie wiecują PO placach to piszą donosy

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 13:28:13] • [IP: 5.173.159.***]

ibnorancja i ciemnota bylo zostawic wyselekcjonowane sosny lecznicze krzaki glogu i naturalny ciag chodnika ale jak sie tylko o wlasnej kasie mysli to takie sa skutki

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 12:52:08] • [IP: 37.248.156.***]

Niech zobacza wejście na plaże i wydmy na warszowie brak śmietników jeden wielki syf aż przykro patrzeć

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 12:34:09] • [IP: 2.106.93.**]

Na razie to luz. W końcu mamy zimę.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 12:11:23] • [IP: 149.156.152.***]

Dajcie żyć przyrodzie. Tam latem był step, ale jak liście zgniją powstanie próchnica. Będzie jej więcej, to będzie lepiej trzymała wilgoć i rośliny będą miały lepsze warunki do życia. Niech przyroda ma możliwość samodzielnie zagospodarować ten zieleniec. Nie wszystko co wygłaskane, wysprzątane, od linijki jest dobre dla natury. Teraz jest po sezonie - dajmy naturze żyć, a poradzi sobie lepiej bez naszej ingerencji. I bez pomocy eko.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 12:07:16] • [IP: 46.205.136.***]

Ponizszy wpis pomylkowo wpisany w ten temat, mial byc pod tematem o depresyjnym dniu. W telefonie tak jest, przeskakuja artykuly mimo klikniecia w zdjecie, a wycinek strony jest dośc waski na ekranie tel.i nie widzi się zmiany strony.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 12:05:45] • [IP: 83.20.231.**]

Jest zima jak się nie podobają suche patyki to weź zieloną farbę i pomaluj

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 12:05:10] • [IP: 46.205.136.***]

Słońce teraz swieci, rzadkośc o tej porze, a ma byc niby depresyjny dzień? Bzdura. I na dodatek dosc ciepło, w ogole pogoda sprzyja nam w tym kryzysie energetycznym - jest tak id października poza 10 dniami od ok.8 grudnia do 18, gdy bylo wciąz na minusie.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 11:54:07] • [IP: 46.205.128.**]

Niestety te chaszcze wyglądają ja patyki sterczące. Gdzie tu sama ładna trawa, nawet jak by były liściami przykryte. I to się nazywa kurort? Wstyd!

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 11:52:52] • [IP: 178.238.249.**]

Ale kto o tej porze siedzi na grządkach??natura śpi...czepialatwo nabiera już absurdu..

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 11:18:08] • [IP: 31.0.177.**]

OBSZAR NATURA 2000 W TANIM PAŃSTWIE PIS.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 11:11:09] • [IP: 5.173.198.***]

Rozkładające się liście zasilają ziemię próchnicą, czyli umożliwiają wzrost i zagęszczenie roślin. Zamiast sypać chemię, jest natura.

Gość • Poniedziałek [16.01.2023, 10:20:21] • [IP: 5.173.26.**]

Czy miasto wreszcie zajmie się ulicą Barlickiego?? Tam nie chodzi już o czystość ale o bezpieczeństwo, którego nie widzą albo nie chcą widzieć radni tam mieszkający. Ta ulica na odcinku od przejazdu kolejowego od strony warszowa do poczty wola o pomstę do nieba!! Kto wreszcie się zajmie tą zapomnianą przez miasto ulicą??

Oglądasz 1-25 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■