POGODA

Reklama


Wydarzenia

Kurier Szczeciński • Poniedziałek [22.12.2008, 01:29:42] • zachodniopomorskie

Gdzie te jarmarki?

Gdzie te jarmarki?

fot. istockphoto.com

Dwa lata temu o względy szczecinian rywalizowały dwa bożonarodzeniowe jarmarki: na deptaku Bogusława i pl. Orła Białego. W ubiegłym roku świąteczne stoiska czekały już tylko na tym pierwszym. W tym roku Szczecin w ogóle nie zorganizował imprezy.

W wielu miastach trwają jarmarki, które bardzo często mają bardzo długą tradycję. Odbywają się co roku w tym samym miejscu. Są doskonale zorganizowane, kolorowe, kuszą regionalnymi przysmakami. A przede wszystkim ściągają tłumy.

Szczecińskie imprezy rozmachem nie dorównywały innym ośrodkom. Choć miało być regionalnie, nastrojowo, ekologicznie, ostatecznie było dość bezbarwnie. Między innymi krytyka sprawiła, że w tym roku mieszkańcy miasta muszą zapomnieć o zakupach na świeżym powietrzu.

- Wiele osób woli centra handlowe. Na jarmarku jest chłodno, pada na głowę. Ludzi to nie zachęca do odwiedzin - przekonuje Zbigniew Uciechowski, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Szczecińskim Centrum Renowacyjnym, które w ubiegłych latach organizowało bożonarodzeniowy jarmark. - Również wśród wystawców nie odnotowaliśmy dużego zainteresowania. Tylko kilku przyklasnęło pomysłowi. Nie wyobrażam sobie, że mielibyśmy do zaoferowania produkty z zaledwie kilku stoisk.

Nie tylko SCR, ale także miasto Szczecin zrezygnowało w tym roku z przedświątecznej imprezy.

- Chciałbym, aby w przyszłości był u nas jarmark z prawdziwego zdarzenia - bez chińskich bibelotów, za to z produktami ręcznie wyrabianymi i ekologiczną żywnością: miodami drahimskimi oraz chlebem prosto z pieca - marzy Z. Uciechowski. - Taki konkretny, porządny jarmark powinien mieć swoje stałe miejsce, może na Łasztowni?

Na razie szczecinianom w poszukiwaniu świeżych świątecznych przysmaków najbliżej za miedzę. (chor)


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■