POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.01.2023, 12:05:12] • Świnoujście

Mieszkaniec: Sylwestrowy sabotaż!

Mieszkaniec: Sylwestrowy sabotaż!

Zdjęcie zrobione o godzinie 1:20.(fot. iswinoujscie.pl )

Sabotażem nazwał mieszkaniec działanie władz, które podjęły decyzję, że nawet w sylwestrową noc promenada nie będzie oświetlana.

Z pewnością długo i negatywnie zapamiętamy tryb oszczędnościowy, który zafundowały nam władze miasta. Nie było świątecznych dekoracji, nie było miejskiego sylwestra, zamiast tego spowiły nas ciemności. Oświetlenie ulic, parków i promenady jest najwyraźniej bardzo strategicznym elementem planu oszczędzania, a zrobienie wyjątku sylwestrową noc z pewnością znacznie powiększyłoby dług miasta... No bo jak inaczej wytłumaczyć to, że nawet w sylwestra nie pozostawiono dłużej oświetlenia promenady, gdzie, z braku innych miejsc, wiele osób chciało powitać Nowy Rok? Ciemności zapadły o godzinie 23.00. W tej sprawie napisał jeden z mieszkańców.

- Światła na całej promenadzie — dziś wyłączono także! - co najmniej już o 23.00, tysiące ludzi snuje się w egipskich ciemnościach do tej pory, mniejsza o torpedowanie sylwestra — co z elementarnym bezpieczeństwem, w tę noc, kiedy różnie bywa pod tym względem?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Wtorek [10.01.2023, 23:41:42] • [IP: 62.69.220.***]

Mi brak swiatla nie przeszkadzalo. Spedzilam Sylwestra z meżem w pieknym hotelu Radisson. Pieknie przygotowany, jak powinno byc wszedzie. Czysto i komfortowo w kazdym calu.Impreza wspaniała. Swietny zespół przygrywał a na dodatek różne atrakcje. Miedzy innymi pokaz tanców standardowych zaprezentowała para mlodych ludzi. Julia i Kamil tegoroczni vice- mistrzowie Polski i swiata. Pieknie tanczyli. Jednym słowem nie żałuje. O 23:55 było tak dużo swiatla i fajerwerków przed hotelem że wyglądało jak w dzień.

Gość • Wtorek [03.01.2023, 03:35:26] • [IP: 62.69.252.***]

jaka demokracja przeciez to PEO w tym miescie iLEO co wy jeszcze tacy ciemni i ztakimi glupkami nic nie zrobisz jak wy tak piszecie to nie ma co

Gość • Wtorek [03.01.2023, 03:29:30] • [IP: 62.69.252.***]

wlasnie zle robicie ze uciekaciei oni maja pole dorzadzenia jestescie mlodzi zrobcie wreszcie w tym miescie porzadek dosc tego rzadzenia tu ludzie nie maja nic do powiedzenia grochowka nie naprawi sie tego bo na te zalewajke przychadzi sama melina

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 19:55:06] • [IP: 37.8.230.**]

Ale nagrody będą.

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 19:51:04] • [IP: 37.8.230.**]

Gość • Niedziela [01.01.2023, 21:14:47] • [IP: 89.239.77.**]Cała ta ekipa mam nadzieje że wkrótce odejdzie w zapomnienie.Grupa cwaniaków i zarozumialców.

Gośćlolo • Poniedziałek [02.01.2023, 13:42:06] • [IP: 92.118.167.***]

Ludzie, zapamiętajcie, wybory tuż tuż, zwolennicy obecnych władz juz sie nie liczą, ich czas minął bezpowrotnie!!

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 11:44:02] • [IP: 37.47.249.**]

Niedługo trzech króli. Ciekawe czy " cudownie nawrócony" staruszek będzie szedł w papierowej kronce na łysince, ramię w ramię z " duchownym", a na placu będzie opowiadał o " dzieciątku", jak na pochodzie kilka lat temu. Imprezy te były organizowane przy świetle naturalnym z niebios, więc elektrownie w RP nie odczują dodatkowego obciążenia.

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 11:27:08] • [IP: 176.221.122.***]

Do IP 89.239 77. Przybliż czym zajmuje się ten Jacuś w Urzędzie Miasta, żeby mieszkańcy wiedzieli i omijali go szerokim łukiem.

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 10:58:36] • [IP: 5.173.178.***]

Trzeba zwolnić urzędników i kasa będzie

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 10:23:13] • [IP: 37.47.148.*]

Siebie poprzepłacali za" apartamenty" i siedzą jak szczury w norach. Trzeba było kupić w lepszym mieście i przemyśleć zakup. Każdy mądry wie że w Świnoujściu się nie inwestuje.

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 10:17:20] • [IP: 37.47.189.***]

A po co promenada na być oświetlona skoro już dawno po sezonie turystycznym? Bez przesady.

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 09:47:53] • [IP: 46.205.140.***]

Wystarczyło zwolnić 10" fachowców" z urzędu miasta i sylwestra by się odbyły ach te oszczędności.

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 09:29:57] • [IP: 5.173.176.**]

REDAKCJO. Zobaczcie co się dzieje na kompleksie Mulnik. Tam jest wszystko tak oświetlone jak by tam było lądowisko NASA.

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 08:54:30] • [IP: 84.17.55.***]

Żeby takie miasto, jak Świnoujście, nie było oświetlone, to jest możliwe tylko u nas :D Co tam goście, co tam, że zarabia się na turystach, dla których jednak trzeba to i owo zrobić ;) Włodarz oszczędza! :D A na świecie światła aż się leją, spływają i wybuchają z potężna mocą i tam kryzysu nie ma?! Brak słów :D

Gość • Poniedziałek [02.01.2023, 04:44:02] • [IP: 46.205.140.**]

Gdzie odpowiedź Jaza?

Gość • Niedziela [01.01.2023, 23:40:43] • [IP: 46.204.0.**]

Miasto tragedia dlatego zamiast siedzieć w Sylwestra w tym wstrętnym, betonowym mieście pojechałam do Katowic na Sylwestrową Moc Przebojów. Katowice pięknie udekorowane, cały czas coś się fajnego dzieje, aż chce się żyć w przeciwieństwie do tego nudnego miasta pełnego durnych Niemców. Zrobili kurort i wszystko fajne lokale pozamykali. Miasto emerytów i rencistów, rzygać się chce.

Gość • Niedziela [01.01.2023, 23:09:46] • [IP: 176.221.123.***]

I bardzo dobrze, a po co tam światła teraz? W końcu oszczędności nie tylko na mieszkańcach

Gość • Niedziela [01.01.2023, 21:58:46] • [IP: 178.238.249.***]

hahahahha

Gość • Niedziela [01.01.2023, 21:55:54] • [IP: 37.47.144.**]

7ydzi, 7ydom zgotowali ten los, , , czytaj, , władza Świnoujście, , , , wieczna chwała Gomułce, wieszczowie polski. Wolna Palestyna.

Gość • Niedziela [01.01.2023, 21:28:58] • [IP: 178.175.141.***]

Jedna dyrektorka pewnej miejskiej instytucji jest ze Szczecinka tak jak nasz prezydent, Cóż za koincydencja! zgadnijcie, która!

Gość • Niedziela [01.01.2023, 21:14:47] • [IP: 89.239.77.**]

Żmurkiewicz. Pochodzenie ormiańskie. Rodzice mieszkali w Szczecinku. Komunistyczny partyjniak przez wiele lat ormowiec. Zatrudnia znajomych ormowców najczęściej wojskowi emeryci. Sujka zatrudnia kolegów na stołkach . Przyjrzyjcie się Jacusiowi który jest z jego grupy sportowej synek milicjanta udaje że pracuje a tak naprawdę nikt nie wieco on robi. Inni pracują z niego a on tylko komóreczka przy uchu i zero pracy. Na takich gamoni głosujecie.

Gość • Niedziela [01.01.2023, 20:02:46] • [IP: 88.218.253.***]

Pojęcie" ciemnogród" nabrało teraz namacalnego znaczenia:))))

pionier 52 • Niedziela [01.01.2023, 20:02:27] • [IP: 92.118.166.**]

niech w końcu mieszkańcy wybiorą panią z Swinoujscia a nie przywiezionego SŁOIKA nie wiadomo skąd..., ktorzy są z zza Buga i nie maja pojecia o rządzeniu miastem...tak to jest jak jeden się, , usadowi w magistracie'' to ściąga za sobą nieudaczników- klakierów...

Gość • Niedziela [01.01.2023, 19:58:15] • [IP: 5.173.141.**]

A ja uwazam ze madrze choc ich nie popieram

Gość • Niedziela [01.01.2023, 19:29:51] • [IP: 5.173.178.**]

Chore Miasto i Wioska... najwyzsz czas na zmiany u włodarzy miasta. Jak sobie nie radzicie to odejdźcie. Bo dalej nas prowadzicie do ciemnogrodu.

Oglądasz 1-25 z 65
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■