POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.12.2022, 13:16:55] • Polska

Zdrowie jest najważniejsze, czyli o wpływie naturalnego światła na naszą pracę

Zdrowie jest najważniejsze, czyli o wpływie naturalnego światła na naszą pracę

fot. Organizator

O tym, że naturalne światło odgrywa niebagatelną rolę dla prawidłowego funkcjonowania człowieka wiedzą wszyscy. Promienie słoneczne sprawiają, że mamy więcej energii na codzienne aktywności, łatwiej się koncentrujemy, a do tego pracujemy szybciej i wydajniej. Dlaczego dostęp do naturalnego światła jest tak ważny w miejscu pracy i nauki?

Nasz organizm od zawsze przystosowywał swoją pracę i wydajność do pory dnia. Wraz ze wschodem słońca zaczynamy swoje codzienne obowiązki, a gdy zapada zmrok – regenerujemy się poprzez odpoczynek i wyciszenie. Wraz z postępem technologicznym, a przede wszystkim: odkryciem elektryczności, z sukcesem możemy regulować sobie nasz tryb aktywności dzięki oświetleniu sztucznym źródłem. To właśnie dzięki temu niestraszna nam zima, w której dziennego światła jest jak na lekarstwo. Panująca za oknem ciemność nie przeszkadza już w pracy i w nauce, ale czy funkcjonowanie przy sztucznym świetle jest efektywne? W ten sposób zaburzamy rytm okołodobowy i nie jesteśmy tak wydajni, jak gdy działamy w dzień. Muszą o tym pamiętać szczególnie projektanci budynków publicznych, w tym kompleksów biurowych czy placówek edukacyjnych, jak przedszkola, szkoły czy uniwersytety.

Rola światła dziennego w przestrzeni do pracy
Znaczenie naturalnego światła w nowoczesnym projektowaniu przestrzeni do pracy i nauki jest niezwykle ważne. Oprócz zapewnienia użytkownikom komfortowych i funkcjonalnych wnętrz, odpowiadających na ich potrzeby, głównym filarem powinno być... światło naturalne. Przemęczeni po paru godzinach nieustannego skupienia, potrzebujemy chwili wytchnienia przez proste spojrzenie na świat po drugiej stronie okna.

Do skutków nieprawidłowego doświetlenia pomieszczeń budynków należą między innymi trudność w koncentracji na zadaniach, wykształcanie lub też utrwalanie się wad wzroku. Brak naturalnego światła negatywnie wpływa na układ nerwowy, powodując rozdrażnienie, zmęczenie i rozproszenie uwagi. Biorąc pod uwagę przede wszystkim aspekty zdrowotne, każdy projektant powinien w swoich projektach uwzględnić nie tylko wymagania prawne, ale także doświadczenia przyszłego użytkownika. Naprzeciw takim wyzwaniom wychodzi VELUX Commercial z innowacyjnymi prefabrykowanymi świetlikami modułowymi.

System przeszkleń dachowych VELUX Commercial pozwala na stworzenie przyjaznej i jasnej przestrzeni w budynkach użyteczności publicznej jak placówki oświatowe, uniwersytety i szkoły wyższe oraz biurowce. Wszystko po to, aby zapewnić komfortowe doświetlenie i warunki do wydajnej pracy. Dzięki modułowości świetlików, możemy stworzyć indywidualny projekt, obejmujący pomieszczenia różnego rodzaju: od wąskich korytarzy szkolnych, przez sale do nauki po duże pracownie i biura typu open space. Łatwy i szybki montaż, a także prosta konstrukcja pozwalają dopasować do projektu estetyczną konfigurację, uwzględniającą to, co najważniejsze - dostęp do naturalnego światła dziennego.

Dzięki takim wyborom jako projektanci mamy możliwość stworzenia zdrowego środowiska wewnętrznego, z naciskiem na wygodę w pracy i podczas nauki.

Więcej informacji o zaletach prefabrykowanych świetlików modułowych znajdziesz na www.commercial.velux.pl

Dominika Szalek-Kanofocka
Account Director


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■