POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.12.2022, 13:16:55] • Polska

Zdrowie jest najważniejsze, czyli o wpływie naturalnego światła na naszą pracę

Zdrowie jest najważniejsze, czyli o wpływie naturalnego światła na naszą pracę

fot. Organizator

O tym, że naturalne światło odgrywa niebagatelną rolę dla prawidłowego funkcjonowania człowieka wiedzą wszyscy. Promienie słoneczne sprawiają, że mamy więcej energii na codzienne aktywności, łatwiej się koncentrujemy, a do tego pracujemy szybciej i wydajniej. Dlaczego dostęp do naturalnego światła jest tak ważny w miejscu pracy i nauki?

Nasz organizm od zawsze przystosowywał swoją pracę i wydajność do pory dnia. Wraz ze wschodem słońca zaczynamy swoje codzienne obowiązki, a gdy zapada zmrok – regenerujemy się poprzez odpoczynek i wyciszenie. Wraz z postępem technologicznym, a przede wszystkim: odkryciem elektryczności, z sukcesem możemy regulować sobie nasz tryb aktywności dzięki oświetleniu sztucznym źródłem. To właśnie dzięki temu niestraszna nam zima, w której dziennego światła jest jak na lekarstwo. Panująca za oknem ciemność nie przeszkadza już w pracy i w nauce, ale czy funkcjonowanie przy sztucznym świetle jest efektywne? W ten sposób zaburzamy rytm okołodobowy i nie jesteśmy tak wydajni, jak gdy działamy w dzień. Muszą o tym pamiętać szczególnie projektanci budynków publicznych, w tym kompleksów biurowych czy placówek edukacyjnych, jak przedszkola, szkoły czy uniwersytety.

Rola światła dziennego w przestrzeni do pracy
Znaczenie naturalnego światła w nowoczesnym projektowaniu przestrzeni do pracy i nauki jest niezwykle ważne. Oprócz zapewnienia użytkownikom komfortowych i funkcjonalnych wnętrz, odpowiadających na ich potrzeby, głównym filarem powinno być... światło naturalne. Przemęczeni po paru godzinach nieustannego skupienia, potrzebujemy chwili wytchnienia przez proste spojrzenie na świat po drugiej stronie okna.

Do skutków nieprawidłowego doświetlenia pomieszczeń budynków należą między innymi trudność w koncentracji na zadaniach, wykształcanie lub też utrwalanie się wad wzroku. Brak naturalnego światła negatywnie wpływa na układ nerwowy, powodując rozdrażnienie, zmęczenie i rozproszenie uwagi. Biorąc pod uwagę przede wszystkim aspekty zdrowotne, każdy projektant powinien w swoich projektach uwzględnić nie tylko wymagania prawne, ale także doświadczenia przyszłego użytkownika. Naprzeciw takim wyzwaniom wychodzi VELUX Commercial z innowacyjnymi prefabrykowanymi świetlikami modułowymi.

System przeszkleń dachowych VELUX Commercial pozwala na stworzenie przyjaznej i jasnej przestrzeni w budynkach użyteczności publicznej jak placówki oświatowe, uniwersytety i szkoły wyższe oraz biurowce. Wszystko po to, aby zapewnić komfortowe doświetlenie i warunki do wydajnej pracy. Dzięki modułowości świetlików, możemy stworzyć indywidualny projekt, obejmujący pomieszczenia różnego rodzaju: od wąskich korytarzy szkolnych, przez sale do nauki po duże pracownie i biura typu open space. Łatwy i szybki montaż, a także prosta konstrukcja pozwalają dopasować do projektu estetyczną konfigurację, uwzględniającą to, co najważniejsze - dostęp do naturalnego światła dziennego.

Dzięki takim wyborom jako projektanci mamy możliwość stworzenia zdrowego środowiska wewnętrznego, z naciskiem na wygodę w pracy i podczas nauki.

Więcej informacji o zaletach prefabrykowanych świetlików modułowych znajdziesz na www.commercial.velux.pl

Dominika Szalek-Kanofocka
Account Director


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ UWAGA KIEROWCY! Od dzisiaj (1 czerwca) kierowcy naszego miasta muszą płacić za parkowanie na dotychczasowych bezpłatnych parkingach miejskich! ■ Nowe ceny biletów na linii 10 do Międzyzdrojów oraz nowe rodzaje biletów na liniach miejskich Uprzejmie informujemy, że z dniem 01 czerwca 2023 r. zmianie ulegną ceny biletów na linii 10 oraz zostaną wprowadzone nowe rodzaje biletów na liniach miejskich ■ Kto powinien zostać prezydentem Świnoujścia? Wybory samorządowe odbędą się w kwietniu 2024 r. Kto weźmie wtedy udział w wyścigu o wyspiarski tron dzisiaj jeszcze oficjalnie nie wiadomo ■ Ponad 3 miliony złotych rocznie miasto wydaje na utrzymanie zieleni ■ A jednak „kłamczuszka”? Tajemnica rezygnacji Michalskiej rozwiązana ■ 78 lat temu zakończyła się II wojna światowa. Największy i najbardziej krwawy konflikt w historii zebrał swoje żniwo także w Polsce. Wszystkim poległym w czasie walk w latach 1939 - 1945 oddano hołd w trakcie poniedziałkowych uroczystości. ■ 28 kwietnia otwarto węzeł przesiadkowy na Warszowie, niestety z rocznym opóźnieniem. Inwestycja miała zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku. Całkowity koszt, budowy parkingu i przebudowa dworca autobusowego to 14 mln zł, z czego niemal 10,5 mln to uzyskane przez Miasto dofinansowanie ze środków zewnętrznych, a konkretnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego ■