POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.05.2023, 14:55:00] • Świnoujście

Co dalej z górką rekreacyjno – wypoczynkową?

Co dalej z górką rekreacyjno – wypoczynkową?

fot. BIK UM Świnoujście

Do końca czerwca tego roku wykonawca tunelu zobowiązał się przygotować teren pod tzw. górkę rekreacyjno – wypoczynkową przy ulicy Karsiborskiej. Znajdzie się na niej m.in. tor treningowy do biegów z przeszkodami. To jeden z wniosków mieszkańców, które wygrały w Budżecie Obywatelskim.

Ogólnodostępne miejsce do aktywności fizycznej i rekreacji powstanie na zaniedbanych dotąd dawno już nieczynnym wysypisku odpadów. Zostanie utworzone z urobku wydobytego przy budowie tunelu pod Świną. Dzięki temu teren opuszczony teren dostanie drugie życie, a mieszkańcy zyskają nowe miejsce do uprawiania sportów, rekreacji i wypoczynku.

Co dalej z górką rekreacyjno – wypoczynkową?

fot. BIK UM Świnoujście

- Takiego miejsca w naszym mieście jeszcze nie mamy, a jak mówi wielu mieszkańców jest potrzebne – dodaje I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Nadarzyła się okazja jego stworzenia przy finansowym współudziale wykonawcy tunelu i szkoda byłoby tego nie wykorzystać.

Pomysł od początku zdobył poparcie wielu mieszkańców oraz radnych. W maju 2021 przeprowadzone zostały konsultacje z mieszkańcami na temat tego, co konkretnie miałoby na tej górce powstać. Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się między innymi pumptrack, wybieg dla psów, tor przeszkód dla psów, tor do jazdy na wrotkach i rolkach, sztuczne lodowisko, tor dla quadów. Dodatkowo wśród zwycięskich wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2022 znalazł się też pomysł, aby na górce powstał także tor treningowy do biegów z przeszkodami (z angielskiego zwany w skrócie OCR).

Co dalej z górką rekreacyjno – wypoczynkową?

fot. BIK UM Świnoujście

Wykonawca tunelu zobowiązał się, że ze swojej strony wykona konstrukcję górki, miejsce do zjazdu zimą na sankach, oświetlenie, pumptrack, ogrodzenie wybiegu dla psów oraz ciąg rowerowo-pieszy. Miasto z kolei zaplanowało w budżecie prawie milion złotych na realizację wniosku mieszkańców z Budżetu Obywatelskiego, czyli tor treningowy do biegów z przeszkodami.

Co dalej z górką rekreacyjno – wypoczynkową?

fot. BIK UM Świnoujście

- W kolejnych latach będziemy, systematycznie dalej zagospodarowywać, wyposażać ten teren na potrzeby mieszkańców. Oczywiście w ramach możliwości finansowych w tych trudnych czasach – mówi Barbara Michalska.

Co dalej z górką rekreacyjno – wypoczynkową?

fot. BIK UM Świnoujście

Info i fot. BIK UM Świnoujście


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Niedziela [28.05.2023, 10:44:56] • [IP: 31.1.183.**]

Betonem zalać a nie dziwne pomysły.

Gość • Czwartek [25.05.2023, 15:11:23] • [IP: 104.244.77.*]

08:03:04 - U Gumolepa na" Cesarskich Ogrodach".

Gość • Czwartek [25.05.2023, 13:56:27] • [IP: 5.173.157.**]

Jajco!

Gość • Czwartek [25.05.2023, 10:36:28] • [IP: 5.173.155.*]

Po co to, bezsens

Gość • Środa [24.05.2023, 08:03:04] • [IP: 37.47.132.***]

A gdzie będzie teraz wysypisko odpadów?

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■