POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.12.2022, 09:31:35] • zachodniopomorskie

Zostań młodzieżowym radnym!

Jutro, 16 grudnia 2022 r., ruszy uzupełniający nabór wniosków do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Na młodych radnych czeka 8 mandatów. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 grudnia br.

Kandydaci do sejmiku muszą znaleźć się w przedziale wiekowym między 15 a 25 lat oraz przedstawić poparcie minimum jednej zachodniopomorskiej organizacji (takiej jak młodzieżowa rada gminy, stowarzyszenie, fundacja czy młodzieżowa organizacja akademicka) lub co najmniej 10 osób w wieku do 25 roku życia, zamieszkujących na terenie Pomorza Zachodniego.

Kandydatury do Młodzieżowego Sejmiku można zgłaszać do Komisji Wyborczej od 16 do 30 grudnia 2022 r. Formularz zgłoszeniowy (dostępny na www.mlodziez.wzp.pl ) należy przesłać w formie skanu na adres e-mail: mlodziez@wzp.pl . Młodzieżowi radni wybierani są przez Zarząd Województwa spośród młodzieży zamieszkałej na terenie województwa zachodniopomorskiego, na podstawie pisemnej rekomendacji Komisji Wyborczej.

Młodzieżowy Sejmik WZ m.in. wspiera i upowszechnia ideę samorządności wśród młodzieży, reprezentuje interesy młodzieży przed organami samorządu województwa oraz instytucjami rządowymi i pozarządowymi, promuje kulturę, kształtuje i utrwala postawy demokratyczne, a także inspiruje młodzież do troski o środowisko naturalne, działalności charytatywnej i wolontariatu oraz współpracuje z samorządami uczniowskimi szkół mających swoją siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Aktualny nabór wniosków jest naborem uzupełniającym do trwającej pierwszej kadencji MSWZ, która zakończy się 30 grudnia 2023 r. Trzydziestu radnych, zgodnie ze statutem, swoją funkcję pełni przez dwa lata.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■