POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.12.2022, 18:02:05] • Świnoujście

Mieszkaniec: Kiedy władze miasta w końcu poprawią skrzyżowanie? Doszło tam do kolejnego zderzenia aut

Mieszkaniec: Kiedy władze miasta w końcu poprawią skrzyżowanie? Doszło tam do kolejnego zderzenia aut

fot. iswinoujscie.pl

Na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada, Wojska Polskiego i Moniuszki notorycznie dochodzi do zdarzeń drogowych. Podobnie było także w poniedziałek, 5 grudnia. Po godzinie 16:00 na skrzyżowaniu doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Na szczęście wszystko skończyło się bez osób poszkodowanych. Jak uważa nasz Czytelnik w miejscu tym cały czas będzie dochodziło do kolizji, bądź wypadków. - Ciągle gdy tamtędy przejeżdżam słyszę jakieś sygnały dźwiękowe, które ostrzegają przed niebezpieczeństwem - opisuje mieszkaniec.

Mieszkaniec, który był blisko całego zdarzenia tak je opisuje:

- Usłyszałem huk i pomyślałem, aby zadzwonić do redakcji, ponieważ z tym skrzyżowaniem ewidentnie jest coś nie tak - powiedział nam mieszkaniec.

Jak udało nam się ustalić w poniedziałkowym wypadku brał udział niebieski pojazd i taksówka. Kierujący niebieskim samochodem jechał ulicą Wojska Polskiego i chciał skręcić w ulicę 11 Listopada. W tym czasie z naprzeciwka w kierunku centrum miasta jechała szara taksówka i wtedy doszło do zderzenia czołowego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 107, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 107

Gość • Piątek [16.12.2022, 21:54:40] • [IP: 88.218.253.***]

Betoniara znów zabłysła. Niech ona lepiej zniknie z naszego miasta razem z tymi dwoma

Gość • Wtorek [13.12.2022, 15:27:12] • [IP: 178.238.245.**]

Jadący Wojska Polskiego z centrum którzy wykonują lewoskręt w 11go Listopada, widząc zielone światło, myślą że wykonują manewr bezkolizyjny. Dodatkowo w błąd wprowadzają pasy na jezdni, gdzie jadący z centrumsą przekonani, że jadący od strony granicy, przecinają ich pas po którym skręcają w 11 Listopada więc mają pierwszeństwo a tak nie jest

Gość • Poniedziałek [12.12.2022, 23:11:29] • [IP: 176.221.123.***]

Co tam poprawiać ? ? ew. mozna postawić zawsze rondo.

Gość • Sobota [10.12.2022, 23:12:10] • [IP: 176.221.123.***]

Niech się naucza debile taksówkarze jeździć, umarzają się za bogów na naszych drogach i przepisy maja w pi...

Gość • Czwartek [08.12.2022, 22:31:59] • [IP: 83.23.196.***]

Generalnie te skrzyżowanie jest bardzo proste jak zna się przepisy ruchu drogowego. . ale może faktycznie osoby zarządzające ruchem drogowym w swinoujsciu powinno wsiąść pod uwagę ze tu bardzo często będą jeździć obywatele Niemiec a oni maja problem ze zrozumieniem zasad ruchu drogowego w sumie już miałem jednym z nich styczność na rondzie - moje auto rozbite - Niemiec do samego końca myślał ze to moja wina :) ale na szczęście dostał solidny mandat może następnym razem jak będzie jechał do Polski na zakupy zacznie patrzeć na znaki i o to samo poprosi swoich znajomych. .

Gość • Czwartek [08.12.2022, 20:59:48] • [IP: 77.252.46.**]

Witam Ponownie. Przepraszam Ostróda jest kolo Iławy. Pozdrawiam W.A.

Gość • Czwartek [08.12.2022, 20:53:58] • [IP: 77.252.46.**]

Witam Proszę o przebudowe tego i innych skrzyżowań w świnoujściu na RONDA. Prosze niech Mędrzcy ze Świnoujścia pojadą do Iławy kolo Ostródy jak tam się poruszają auta. Pozdrawiam W.A.

Pomoc drogowa • Środa [07.12.2022, 22:10:08] • [IP: 5.173.158.**]

Znaki i strzałki trzeba czytać na skrzyżowaniach. Ale widzę inny problem który gmina powinna poprawić. Sprawa dotyczy wysepek dzielących pasy ruchu na ulicy Wojska Polskiego są zle wykonane są za wysokie ich kształt i wyprofilowanie powoduje ze po lekkim nawet kontaktem koła z wysepką rozrywa się opona a bywa że dwie. Problem będzie się powtarzał bo za kilka dni będzie oddana ul. Grunwaldzka gdzie też będą podobne wysepki. U naszych sąsiadów nawet patrząc na nowej drodze do Ahlbeck-u też budują wysepki ale zdecydowanie niższe bezpieczne dla ludzi i opon. Kilka może nawet kilkanaście razy holowałem samochody z uszkodzonymi oponami po kontakcie z wysepkami na Wojska Polskiego. To nie powinno tak działać.

Gość • Środa [07.12.2022, 19:07:18] • [IP: 185.210.38.*]

Brawo, popieram Gość • Wtorek [06.12.2022, 18:07:05] • [IP: 5.173.131.***] KAZDY KTO TWIERDZI ZE WINNE JEST SKRZYZOWANIE POWINIEN NATYCHMIAST ODDAC PRAWO JAZDY I NIGDY NIE WSIADAC ZA KIEROWNICE!! NIE ZNASZ PRZEPISOW? NIE UMIESZ JEZDZIC? NIE DENERWUJ INNYCH KIEROWCOW, NIE STWARZAJ ZAGROZENIA, ZAPRASZAMY DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Gość • Środa [07.12.2022, 18:10:59] • [IP: 176.221.123.**]

akurat to skrzyżowanie można było zbudować z większym rozmachem tak jak i całą ul Wojska Polskiego temat wraca wraz z każdym wypadkiem drogowym. Fakt jest taki że jak zwykle ktoś zadecydował pochopnie inny zatwierdził i sprawę spierdo...lono na wiele lat.

Gość • Środa [07.12.2022, 14:31:27] • [IP: 176.221.122.***]

Jadąc od centrum i skręcając w lewo w ulicę 11 listopada, wypadki będą zawsze, bo tylko dwa samochody mają szansę się " prześliznąć" , gdy od granicy jedzie sznur samochodów ! Szkoda, że nie widzą tego" specjaliści" miejscy, ale taki to poziom tych" specjalistów". Po wyborach za rok wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu, odpowiadające standardom europejskim, a nie afrykańskim.

Pomoc drogowa • Środa [07.12.2022, 10:42:30] • [IP: 5.173.158.**]

Znaki i strzałki trzeba czytać na skrzyżowaniach. Ale widzę inny problem który gmina powinna poprawić. Sprawa dotyczy wysepek dzielących pasy ruchu na ulicy Wojska Polskiego są zle wykonane są za wysokie ich kształt i wyprofilowanie powoduje ze po lekkim nawet kontaktem koła z wysepką rozrywa się opona a bywa że dwie. Problem będzie się powtarzał bo za kilka dni będzie oddana ul. Grunwaldzka gdzie też będą podobne wysepki. U naszych sąsiadów nawet patrząc na nowej drodze do Ahlbeck-u też budują wysepki ale zdecydowanie niższe bezpieczne dla ludzi i opon. Kilka może nawet kilkanaście razy holowałem samochody z uszkodzonymi oponami po kontakcie z wysepkami na Wojska Polskiego. To nie powinno tak działać.

Gość • Wtorek [06.12.2022, 20:39:54] • [IP: 37.47.240.**]

Poprawią jak PZPR i ORMO odejdzie do lamusa.

Gość • Wtorek [06.12.2022, 18:17:49] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Wtorek [06.12.2022, 14:18:33] • [IP: 178.238.249.**] Chyba nie rozumiesz slowa" bezkolizyjny"... Ale nie martw sie, takich marnych kierowcow jak ty sa w tym miescie tysiace.

Gość • Wtorek [06.12.2022, 18:07:05] • [IP: 5.173.131.***]

KAZDY KTO TWIERDZI ZE WINNE JEST SKRZYZOWANIE POWINIEN NATYCHMIAST ODDAC PRAWO JAZDY I NIGDY NIE WSIADAC ZA KIEROWNICE!! NIE ZNASZ PRZEPISOW? NIE UMIESZ JEZDZIC? NIE DENERWUJ INNYCH KIEROWCOW, NIE STWARZAJ ZAGROZENIA, ZAPRASZAMY DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Gość • Wtorek [06.12.2022, 18:05:22] • [IP: 37.249.214.***]

wystarczy myślec i znac przepisy ale jak widac ludzie to idio**

Gość • Wtorek [06.12.2022, 15:14:12] • [IP: 176.221.122.***]

Do Gość • Wtorek [06.12.2022, 11:13:13] • [IP: 37.47.190.***]. ... kolego drogi szybciutko się doszkol bo możesz być następny - na podstawie co napisałeś w swoim poście. To taka mała pułapka - kiedyś tego nie było (inaczej podchodzimy do samego zielonego a inaczej do zielonego ze strzałką. ... nie mylić z zieloną strzałką jako skręt warunkowy) .

Gość • Wtorek [06.12.2022, 14:43:51] • [IP: 149.156.152.***]

Trzeba nauczyć się jeździć! To jest najważniejsze. A jak już się nauczycie jeździć, to utrwalić te odruchy. I stosować się do zasad ruchu. Na drodze trzeba myśleć jak przejechać bezpiecznie, a nie przypominać sobie zasady ruchu. To musi być we łbie. A jak dla kogoś ten prowincjonalny ruch samochodowy (proszę się nie obrażać, ale nawet sobie nie wyobrażacie co znaczy duży ruch) jest zbyt wielki to sugerują zmianę środka transportu. Wszystkie skrzyżowania w Świnoujściu są banalne. No, może jeszcze trzeba brać poprawkę, na sąsiadów, którzy są przyzwyczajeni do zasady krzyżowań równorzędnych, gdzie tylko się da. Jeszcze słowo o rondach. Ronda obecnie po prostu są modne, ale jednak nie wszędzie spełniają swoją rolę. Wbrew popularnej wśród laików opinii bywają korkogenne. Szczególnie przy intensywnym przeplataniu strumieni pojazdów. No i wymagają odpowiedniej wielkości, czyli miejsca na ich zabudowanie w świetle drogi. Tam nie ma miejsca na rondo dwupasmowe, szczególnie jeśli miałyby na nim skręcać autobusy.

Gość • Wtorek [06.12.2022, 14:18:33] • [IP: 178.238.249.**]

Rondo jest zbędne. Skrzyżowanie jest bardzo proste i bezkolizyjne dla każdego kto jeździ zgodnie z kodeksem drogowym. Kierowcy, którym trudno zrozumieć treść w nim zawartą, powinni zrezygnować z prowadzenia pojazdów dla bezpieczeństwa swojego oraz innych.

Gość • Wtorek [06.12.2022, 12:58:46] • [IP: 164.127.205.***]

W tym miejscu jest dość miejsca na dwupasmowe rondo

Gość • Wtorek [06.12.2022, 12:35:56] • [IP: 37.30.4.**]

a może kierowcy w koncu nauczą się przepisów ruchu drogowego? tego kto ma pierwszeństwo, prawko w chipsach wygrali. Nadają się jedynie do odnowienia prawa jazdy bo widać że zasady panujące na ulicy są im obce

Gość • Wtorek [06.12.2022, 12:16:38] • [IP: 89.151.38.**]

to skrzyżowanie jest DOBRE tylko ludzie DEBILAMI SĄ i jeździć nie umieją...

Gość • Wtorek [06.12.2022, 12:16:18] • [IP: 176.221.122.***]

RONDO I BASTA BEZ DYSKUSJI

Gość • Wtorek [06.12.2022, 12:09:34] • [IP: 37.30.104.**]

Zróbcie tam wreszcie rondo i nie będzie problemu. Miejsca jest dość, żeby to zrobić. Podobnie na innych dużych skrzyżowaniach gdzie miejsce na to pozwala, np. na skrzyżowaniu Karsiborskiej z Grunwaldzką, itd. Czemu robią to inne miasta a tu się nie da??

Gość • Wtorek [06.12.2022, 12:02:28] • [IP: 176.221.122.***]

Czy ktos moglby w koncu zwolnic palanta ktory ustawia na kazdym skrzyzowaniu w miescie swiatla? Juz dziesiatki lat temu odkryto ronda, one dzialaja! Zmniejszaja ilosc wypadkow, nie powoduja korkow, sa tansze w utrzymaniu. ALE NIE!! Swiatla wszedzie! Potem przejechanie przez to zapyziale miasto zajmuje 15 minut bo dopasowanie swiatel do ruchu przewyzsza mozliwosci umyslowe decydenta.

Oglądasz 1-25 z 107
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie meteorologiczne SILNY WIATR od godz. 10:00 do godz. 16:00 dnia 03-02-2023. Obszar: województwo dolnośląskie - całe; lubuskie - całe; wielkopolskie - całe; zachodniopomorskie - powiaty: Goleniowski, Kamieński, Policki, Świnoujski Grodzki. Przebieg: Prognozuje się występowanie silnych porywów początkowo południowego, a następnie zachodniego i kolejno północno zachodniego wiatru, do 70-75 km/h na nizinach, do 80-85 km/h na wyżynach, a w górach do 90 km/h, natomiast nad szczytami ponad 100 km/h. Na wybrzeżu zachodnim i w ościennych powiatach do 75-80 km/h. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■