POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [04.12.2022, 18:15:58] • Świnoujście

Nie będzie cię stać na żłobek? To zaprowadź dziecko na tunelową górkę albo do Urzędu Miejskiego

Nie będzie cię stać na żłobek? To zaprowadź dziecko na tunelową górkę albo do Urzędu Miejskiego

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie ustają próby dodatkowego, umownego, „opodatkowania” mieszkańców Świnoujścia pod postacią zwiększenia opłat za żłobki. Mieszkańców przyzwyczajono, że ich społeczne potrzeby są niechętnie uwzględniane przez Urząd Miejski, a jeśli pojawiają się problemy spowodowane złym zarządzaniem miastem, to mieszkańcy Świnoujścia są "namawiani" do pokrycia niedoborów w urzędowej kasie z własnej kieszeni. Bo chyba tak można zrozumieć proponowane przez zastępcę prezydenta Pawła Sujkę, podniesienie opłat za korzystanie ze żłobków. Jednocześnie, prezydent Żmurkiewicz proponuje w projekcie budżetu na rok 2023, wydanie miliona złotych na dalszą budowę rekreacyjnej górki usypanej z tunelowego urobku przy ulicy Karsiborskiej i brnie w dalszy remont Urzędu miejskiego który pochłonął już grube miliony. W tych przypadkach, ani Michalska ani Żmurkiewicz nie widzą potrzeby oszczędzania. Tak więc obywatelu, jeśli nie będzie ciebie stać na żłobek, to możesz dziecko zaprowadzić na tunelową górkę albo do budynku Urzędu miejskiego, bo tam dofinansowania nie zabraknie.

W Turcji leży wulkaniczna góra Ararat, na której według legend po biblijnym potopie osiadła Arka Noego, a my w Świnoujściu przy ulicy Karsiborskiej, będziemy mieli tunelową Górę Ormoat o którą rozbiła się prezydentura Janusza Żmurkiewicza. Jak by nie patrzeć, w końcu jakaś atrakcja turystyczna.

Nie będzie cię stać na żłobek? To zaprowadź dziecko na tunelową górkę albo do Urzędu Miejskiego

fot. iswinoujscie.pl

To trochę śmiech przez łzy mieszkańców, ale też i sytuacja jest niewesoła, Świnoujście jest zadłużone a w przyszłym roku zadłuży się jeszcze bardziej. Żłobki mają zdrożeć, stacja dializ może zniknąć ze Świnoujścia a rozbuchane inwestycje miejskie obciążają miejską kasę ponad jej możliwości. Nadciąga kryzys, na który obecna rządząca ekipa nie przygotowała Świnoujścia, oszczędzając pieniądze kiedy to było możliwe. Prezydentura Janusza Żmurkiewicz wyraźnie osiadła na górze piasku, dodatkowo kompromitowana przez nieudolność i arogancję jego zastępców. Chyba czas zacząć pracować panie prezydencie Żmurkiewicz? Dla dobra Świnoujścia i jego mieszkańców a może także swojego?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 72

Gość • Czwartek [15.12.2022, 07:50:08] • [IP: 46.231.57.*]

Ponieważ tunel będzie im.Możejki, to Żmurkiewicz musi sobie kopiec wybydować. A miała iść tamtędy droga skrótowa z tunelu do niemiec. Ale po co ? Lepiej bezkosztowo puścić ruch Grunwaldzką, ludziom pod oknami.

Gość • Sobota [10.12.2022, 01:04:44] • [IP: 31.11.128.***]

Żlobki ?kobiety powinny siedzieć sobie z własnym dzieckiem w domu a nie pracować!!to chore by kobieta wydawała ma żłobek i sama latała do pracy.Gdzie to kobieta powinna zajmować się swoim dzieckiem nikt od niej tego lepiej niezrobi z szacunkiem.To chore że taki system jest oszustwo i rząd tak robi by ludzie zachrzaniali. ..kiedyś tylko mężczyzna zarabiał i było okej.Teraz spieprzyli urzędy rząd państwo to mądrość"świata kłamcy!!Rząd urzędnicy itd.To oni utrudniają !

Pingu • Piątek [09.12.2022, 14:18:16] • [IP: 176.221.122.***]

Daleki jestem od sympatyzowania z P. Żmurkiewiczem ale-przypomina mi to"walenie w bęben".To, że ekipa nie zarządza dobrze Świnoujściem to widać choćby po finansach, tym nie mniej-jak nie ma zabawy sylwestrowej to źle, bo u Niemców jest.Jak zrobiono świąteczny" żarówkowo-bożonarodzeniowy" wystrój placu to źle, bo za dużo energii.Jak nie dofinansuje turnieja tenisa to źle, bo zaniecha promocji miasta, jak dofinansuje to źle, bo się promuje itd, itp. To jakaś polska cecha narodowa - przypier...ć się do wszystkiego? Nie można trzymać się" jeden linii"?Albo oszczędza albo wydaje ponad miarę?Dla jasności-ja jestem przeciw finansowaniu turnieju tenisowego ale proszę zobaczyć jak chwalono/również i wy/"ścieżkę w drzewach"w Niemczech?Więc może władze uznały, że taka" górka" to będzie podobna sprawa? A co do żlobka- ludzie powinni płacić realną cenę.Tym których nie stać miasto MA OBOWIĄZEK pomóc.Za chwilę napiszą mamy które dowożą dzieci do szkoły autem, że im trzeba dopłącać do paliwa. I też mamy dopłacać?

Gość • Wtorek [06.12.2022, 10:34:40] • [IP: 31.61.180.***]

Kumkają sobie sekretnie, ten bez czupryny widać że cierpi, a ten z czupryną go pociesza.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 19:08:34] • [IP: 185.56.83.**]

19:02:35 - To są darmozjady i pasożyty, a nie ofiary. Chyba, że chodzi Ci o to, że to są ofiary własnej głupoty.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 17:36:40] • [IP: 176.221.122.***]

może tak urząd skarbowy kiedy i gdzie zarobił pan radny na te mieszkania i samochody -mamy nadzieje że z pensji

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 17:33:09] • [IP: 31.0.83.***]

Pan Sujka popełnił chyba błąd jeśli przez cale lata zgadzał się na dotacje na dzieci żłobkowe ktorych rodzice pracują w Niemczech i tam odprowadzają podatki. To chyba tys zl msc od dziecka. Tym rodzicom też ciężko?

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 17:18:54] • [IP: 37.8.230.**]

Prezydent jak przystało na partyjną fiszę z byłej pzpr uważa że jest najnieomylniejszy i najwszechstronniejszy i najwspanialszy i w ogóle nie do zastąpienia osoba. Tak samo jego zastępca będący na stanowisku z jego nadania, wszystko wie i każdy ma się liczyć z jego i tylko jego zdaniem.To co on zamyśli i postanowi tak ma być i wara innym do zdania odmiennego. Sam niech sobie powiesi medal z ziemniaka bo na taki tylko zasługuje.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 17:10:57] • [IP: 37.8.230.**]

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 16:47:28] • [IP: 31.11.128.***] Sujka z Tomaszek to najwięksi szkodnicy oświaty i opieki w żłobkach. On nie ma pojęcia a ona boi się oddychać.PRAWDA LI TO JEST.DOBRZE PRAWISZ.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 17:09:58] • [IP: 37.8.230.**]

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 14:02:09] • [IP: 31.11.130.**]Amnezja cię dopadła alboś mało inteligentny.A kto jak nie PO rozwaliło kopalnie, służbę zdrowia, wojsko, itp. Puść sobie spot donka z 2007 r to może oprzytomniejesz.Albo archiwalne materiały co się działo w przychodniach jak ten nieudacznik z sld/po bartek klata reformował szpitale. Nienawiść niestety jest nie dobra dla trzeźwego myslenia zgodnie z logiką.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 16:47:28] • [IP: 31.11.128.***]

Sujka z Tomaszek to najwięksi szkodnicy oświaty i opieki w żłobkach. On nie ma pojęcia a ona boi się oddychać

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 15:34:44] • [IP: 88.156.234.**]

21 radnych po co az tylu?

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 15:30:26] • [IP: 37.30.104.**]

Jak to nie będzie stać? Przecież dostają po 500+, 300+ i wciąż mało?

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 14:27:02] • [IP: 188.147.108.***]

I tak to jest jak ormowiec z wikidajłą zarządzają miastem.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 14:22:52] • [IP: 176.221.122.***]

Jeden nie wiadomo o czym duma, a drugi chyba nic nie kuma.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 14:19:44] • [IP: 37.47.145.***]

W TV Słowianin mówił o mieszkańcach którzy go krytykują, lub mają własne racjonalne zdanie na temat kierowania miastem i jakości inwestycji : " Szczekajace i Kąsające Pieski". Wstrętne na miarę trzeciego świata! Zapomniał bidulka, że okres PZPR - ORMO minął 33 lata temu, gdy obowiązywał standard : " Zamknijta się łobywatelu bo jak nie to my wos zamknimy!" Więc co un tutaj jeszcze szuko ?

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 14:02:09] • [IP: 31.11.130.**]

Kolejki do lekarza rodzinnego, likwidacja punktu dializ, w aptekach ceny leków - zmiłuj się nad nami, smród z kopciuchów niemiłosierny i.t.d. a po węgiel do Goleniowa!! To pewnie wina pana Tuska a może Niemców!! Przecież granica blisko i przychodzą do Świnoujścia !! Ale proszę zrozumieć szanowni państwo, wybory za pasem, a w TVP brakuje kasy, aby mówić prawdę i powtarzać przekaz mędrców. Koniecznie trzeba do 2 miliardów dołożyć 700 milionów, aby krezusi nie jąkali się zbyt często!! A na dializę mieszkańcy pojadą do Szczecina lub Kołobrzegu, pewnie sił im wystarczy !!

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 12:39:23] • [IP: 45.134.22.*]

Mosiek i Dyzma – wspaniały tandem. Jak długo ten koszmar będzie jeszcze trwał?

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 12:02:03] • [IP: 46.205.140.***]

Zostawcie ten piach jako materiał pod różne budowy na niskich terenach Świnoujścia. Idealnie nadaje się na podsypkę niemal wszędzie. To skarb. Komu ten piach przeszkadza? - to niech weźmie łopatę i niweluje.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 11:58:05] • [IP: 31.0.83.***]

Typowo polskie mloda mamo to bylo przed laty, że ludzie sami pracowali na swoje dzieci. Chlop to miał jaja i nie pozwoliłby kobiecie iść żebrać pod urząd. Brał dodatkową robotę.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 11:54:10] • [IP: 185.241.208.***]

Po co w takim mieście jak Świnoujście jest, aż dwóch takich darmozjadów jak zastępca prezydenta?

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 11:49:13] • [IP: 188.68.49.***]

Opodatkować żmurkiewicza i na kopach wypi3rdolić go z naszego miasta. Ale najpierw niech ten oszust udający prezydenta miasta, spłaci długi, których nam narobił.

Marek • Poniedziałek [05.12.2022, 11:33:57] • [IP: 65.108.7.**]

Niestety ale w Swinoujsciu jeszcze trwa zabetonowana komuna. Kolesiostwo i znieczulica. Zle poukladane priorytety wedlug mieszkancow ale nie wg samorzadowcow. Oni ukladaja priorytety wg kryteriow gdzie wiecej zarobia z danej inwestycji. To sa te swinie z folwarku zwierzecego, a zwykli ludzie sa jak ten kon. Likwidacja szpitali, problem z karetkami, likwidacja stacji dializ, czy drozejacy zlobek. Strefa platnego parkowania dla mieszkancow czy rosnaca przestepczosc na skutek likwidacji aresztu sladczego. Szkodniki!

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 11:06:12] • [IP: 31.0.83.***]

Dzieci nie będzie bo jesteście leniwym pokoleniem. To wy nie bedziecie mieli emeryturki. Na nas starszych to pracują nasze dzieci, a my mamy ich dużo. Tak więc do roboty. My pracowalismy na nasze dzieci. Teraz one na nas.

Gość • Poniedziałek [05.12.2022, 10:53:41] • [IP: 37.47.145.***]

Jak się rozmawia z mieszkańcami, to mówią, o zerowym zaufaniu do przedstawiciela byłej PZPR i ORMO. Staruszek w strasznie podeszłym wieku nie powinien wtrącać się do zarządzania procesami w miasteczku.

Oglądasz 1-25 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie meteorologiczne SILNY WIATR od godz. 10:00 do godz. 16:00 dnia 03-02-2023. Obszar: województwo dolnośląskie - całe; lubuskie - całe; wielkopolskie - całe; zachodniopomorskie - powiaty: Goleniowski, Kamieński, Policki, Świnoujski Grodzki. Przebieg: Prognozuje się występowanie silnych porywów początkowo południowego, a następnie zachodniego i kolejno północno zachodniego wiatru, do 70-75 km/h na nizinach, do 80-85 km/h na wyżynach, a w górach do 90 km/h, natomiast nad szczytami ponad 100 km/h. Na wybrzeżu zachodnim i w ościennych powiatach do 75-80 km/h. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■