POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.12.2022, 08:37:05] • Świnoujście

Mieszkaniec: U nas nie będzie niczego, a Niemcy na Sylwestra będą się bawić na całego!

Mieszkaniec: U nas nie będzie niczego, a Niemcy na Sylwestra będą się bawić na całego!

fot. Mieszkaniec

Mieszkańcy Świnoujścia na Sylwestra, którzy chcieliby się zabawić w tą wyjątkową noc będą musieli zadowolić się tzw. domówkami, lub imprezami zorganizowanymi w świnoujskich dyskotekach. Więcej opcji do wyboru będą mieli nasi niemieccy sąsiedzi. Impreza odbędzie się na plaży w Ahlbecku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jak widać w tym roku Niemcy zawstydzili Świnoujście nie tylko w kwestii jarmarku świątecznego, ale także w przypadku Sylwestra. Jeżeli więc marzy Wam się przywitanie Nowego Roku pod chmurką, to będziecie to mogli zrobić właśnie w Ahlbecku od 28 do 31.12.

Nasze władze miasta z powodu oszczędności postanowiły całkowicie zrezygnować z imprezy, choć od kilku lat i tak w zasadzie była ona na słabym poziomie, ale coś tam było. Teraz nie będzie niczego. Dlaczego inne miasta stać na zrobienie imprezy sylwestrowej a Świnoujścia nie stać, choć jest podobno bogatym miastem?

Stawiamy pytanie retoryczne. Może najważniejsze dla władzy było w tym roku, żeby zabezpieczyć pieniądze na imprezę tenisową zakończonym występem w Amfiteatrze, bo jej głównym aktorem jest od lat Janusz Żmurkiewicz? A może potrzebne były pieniądze na trzy imprezy karate, żeby zastępca prezydenta Paweł Sujka mógł sobie pobrylować?

Coś tam było w sezonie, np. Miasto Kobiet czy występy w Muszli Koncertowej, ale korzystali z tego w większości turyści.

Mieszkańcy mają teraz oszczędzać. 31 grudnia pozostaje więc Sylwester, ale tylko w telewizji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [22.12.2022, 16:23:49] • [IP: 37.248.209.**]

Starsi ludzie powinni unikać zdjęć? Niby dlaczego? Ich wygląd przeszkadza tylko chamom i pustakom, którym wydaje się, że będą wiecznie młodzi. Spójrz czlowieku w lustro. Jesteś idealnej urody? Pewnie tylko tobie sie tak wydaje. Tacy jak ty nie piwinni mieć prawa glosu, bo psują nastrój normalnym ludziom. Piękniś się znalazl

Bartłomiej • Sobota [17.12.2022, 08:08:47] • [IP: 83.23.172.***]

I bardzo dobrze ze nie bedzie niczego u nas. Niech kazdy sylwestra swietuje w domu i w swoim wlasnym gronie. Nie mam ochoty ogladac zapijaczonych geb i sluchac huku ffajerwerkow. Mieszkaniech niech sie idzie bawic do niemiec skoro mu to tak nie odpowiada!!

Gość • Piątek [16.12.2022, 21:45:30] • [IP: 88.218.253.***]

Oszczędza na nas żeby Sobie zrobić kolejny szoł na kortach 🤮🤮

Gość • Sobota [10.12.2022, 17:11:17] • [IP: 46.76.108.***]

Po co nam lodowisko w mieście jak mamy w Niemczech, po co nam sylwester w mieście jak mamy w Niemczech po co nam lotnisko jak mamy w Berlinie, po co nam stocznia jak mamy w Hamburgu, po co?? LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ!!

Gość • Sobota [10.12.2022, 11:34:37] • [IP: 176.221.123.**]

Jak usłyszycie że za wstęp macie 10 EUR zapłacić to dopiero będziecie komentować !

Gość • Sobota [10.12.2022, 05:25:26] • [IP: 62.69.252.***]

bardzo dobrze wam wybierajcie tak dalej a potem narzekacie wybierally galy wiec do kogo pretensje a tak pozatym jak cie nie stac to siedz w domu od tego sa lokale bierz swoja staruszkepod mankiet i heja i bajabongo

Gość • Piątek [09.12.2022, 19:07:21] • [IP: 176.221.123.***]

Mieszkanie w ŚWInoujściu nie jest obowiązkowe.Narzekacie ze nie ma nic dla mieszkańców.Wyprowadzić się tam gdzie jest.Nienawidzę takiego zrzędzenia bez sensu.Też mi wielka atrakcja ten sylwester na plaży.Mieszkam tu wiele lat i raz tylko byłam.Krótko.Stado pijanych awanturników którym nie wiadomo co strzeli do łba normalnym ludziom uniemożliwia zabawę.Nie ma za czym tęsknić.

Gość • Piątek [09.12.2022, 16:59:59] • [IP: 176.221.123.**]

W tym i przyszlym roku nic nie bedzie, cala nasza kasa pojdzie na ratę za tunel i drogi dojazdowe żeby na czas wszystko grało

Pingu • Piątek [09.12.2022, 13:55:54] • [IP: 176.221.122.***]

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ludziom wypisującym dużą część komentarzy.Dwóch wypisuje o zaletach i wadach Kościołą Katolickiego, kilku oczywiście" wojna polsko-polska" Pis to tragedia - PO to nieszczęście itd. A news jest o tym, że zabawa sylwestrowa jest o Niemców. Nie bardzo rozumiem, gdzie tu jest problem? Czy ktoś chciał odwoływać kanclerz jak u niemcó nie było a u nas była? Czy ktoś krzyczał, że to wina SPD, że w większości niemieckich miast nie ma nawet jednej choinki ? Ot, jedni wydają pieniądze na to inni na to.Wszyscy kupujecie wszystko? Jeden kupuje dziś meble drugi kupił dwa miesiące wcześniej coś innego, a trzeci rok temu wyremontował ogrodzenie. Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć.Do Albecku naprawdę nie jest tak strasznie daleko, więc nie widzę problemu, by tłum zgłodniałych imprezy Polaków przeszedł 2 kilometry i bawił się u sąsiada.Szukanie" dziury w całym" to się tak nazywa:)

Gość • Piątek [09.12.2022, 13:13:57] • [IP: 89.151.35.**]

Daleko do Niemców nie macie. Jak ktoś chce to niech tam idzie na tę super imprę pod gołym niebem. Z takim utęsknieniem piszecie jakby to nie wiem jaka super zabawa była. Tłum nachlanych strzelających jeden w drugiego... Jak wam to odpowiada to idźcie tak spędzać sylwestra

Gość • Piątek [09.12.2022, 10:59:25] • [IP: 185.210.36.***]

06:57:08] • [IP: 46.76.131.**] jednostkowe przykłady? O.Góra, dominikanin, 80 tys zebranych na Lednicy, o.Kozłowski, opiekun Odnowy w Duchu Świetym; znany, wybitny kapłan, M.Węcławski, wybitny duszpasterz akademicki, potem proboszcz w Poznaniu, autorytet w Polsce; ks.Pasierb, poeta, humanista; Ks.Twardowski, wybitny poeta, jeden z najwybitniejszych w XX wieku w Polsce; ks.prof.Heller, naukowiec; o.Kłoczowski, profesor, mysliciel; ks.Kancelarczyk ze Szczecina, twórca najwiekszej regularnie sie odbywającej manifestacji w obronie życia i organizator pomocy dla samotnych oraz cięzarnych matek; ks.Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki; ksiądz Szmuc, szef Caritasu, przedsiębiorczy ksiądz znany tez z wikariatu w Ś-ciu, i tak dalej, i tak dalej - rozumiem, że mam tu wypisywać kolejne listy nazwisk, takie zyczenie maja tacy jak ty, wiecznie niezadowoleni, widzacy tylko zło, bo TY JUŻ DOKONAŁES WYBORU przeciw wierze.

Obłuda • Piątek [09.12.2022, 10:20:09] • [IP: 80.54.236.***]

Jak to, tak mocno dbają o ekologię i środowisko, a tutaj na plakacie sztuczne ognie?

Gość • Piątek [09.12.2022, 08:14:21] • [IP: 37.248.160.***]

Parę kilometrów dalej ludzie giną wojna a wy bawić się chcecie, Niemcy też się bawili w 39 i dalej to robią.

Gość • Piątek [09.12.2022, 06:57:08] • [IP: 46.76.131.**]

46 205 132 Niestety tego sie spodziewalem.Jednostkowe przyklady, to tak jak w porzadnej ortografii sa wyjatki.Problem jest naprawde duzy, wspominaja o tym co swiatli biskupi.Zreszta chierarchiczny kosciol powstal i to byl kolosalny blad Patrz orom zniszczen srednoiwiecznych papiezy itd.Dlatego coraz wiecej jest ludzi ktorzy maja gdzies posrednikow. To jest nie na reke kosciolowi, ucieka kasa, to tak w skrocie.Jak cos nie na reke, to--jesli ufac, interpretacje itd.Te same argumenty mozna, ze tak powiem uzuc w druga strone, tylko po co

Gość • Piątek [09.12.2022, 06:36:06] • [IP: 5.173.176.*]

No i zaj... idziemy plażą do niemiaszków na porządną imprezę, a nie na muszlę na jakieś dsco polo goovno

Gość • Piątek [09.12.2022, 06:06:33] • [IP: 176.221.123.**]

pomagamy ponad własne siły Ukrom to nie mamy niczego, proste pieniądze nie lecą z rękawa.

Gość • Piątek [09.12.2022, 02:43:00] • [IP: 37.47.178.***]

"żeby nie było niczego"

Gość • Piątek [09.12.2022, 00:13:04] • [IP: 46.205.132.***]

19:37 • 37.47.146.*** Bełkot neokomunisty. Jesteś utalentowanym kandydatem na komunistę, oni chcieli zakazac rodzicom wychowywania dzieci, ty chcesz im zakazać chrzczenia ich dzieci. Nikt w Polsce nie zmusza do bycia katolikiem. Jeśli ludzie idą chrzcić, to znaczy że to jest najdokladniejsze demokratyczne poparcie Kk, zatem Kk ma 85-procentowe poparcie i wg tego należy liczyć też zobowiązanie do finansowania Kk. Jednak Kk nie wymaga tego. Jest utrzymywany przez CHĘTNYCH, sam też płacąc na ateistów i nawet neomarksistów. Jak? Ano tak, że katolicy płacą podatki i idą one np.na dofinansowanie budżetowe neomarksistowskiego czasopisma Krytyka Polityczna. Kościól to biskupi, księża, zakony, świeccy, oni składają się podatkami na np.Krytykę Polityczną lub na słynące z lewicowosci antykościelnej uniwersytety. Podatki płacą też proboszczowie od liczby mieszkanców parafii, również od ateistów (mieszkają na terenie...). Taki Caritas wspomaga wielkimi kwotami potrzebujących (ok.600 mln zł rocznie).

Gość • Piątek [09.12.2022, 00:02:10] • [IP: 46.205.132.***]

22:06 • 46.76.131.**]"Takie widzisz swiata koło, jakie tępymi zakreślasz oczy", TWÓJ fanatyzm polega na tym, że podoba ci się grzech i zapamiętujesz swietnie księży odchodzących od Kościoła. Na jednego sprośnie się uśmiechającego (jesli ufać temu opisowi, bo interpretacje są różne) są setki żyjących heroicznie jak ks.Poryzała, " duszpasterz tirówek", który miał ewangeliczną śmiałość nawracania prostytutek, pisał o nim nawet antykościelny Onet, rozmawiałem z nim w Ś-ciu. Inny ksiądz, Szpak, chodził w pielgrzymkach z narkomanami, pamiętne są słynne pielgrzymki z bodaj Rumi na Jasną Górę. Kolejny był w mojej parafii, to alkoholik, wpadł w ten nałóg, ale wydobył się z niego. Może nawet jak się kiedyś upił, uśmiechał się sprośnie? Ten, kto go takim widział, możliwe, że skwapliwie zapamiętał taką jego minę i pospieszyl pisać o tym na anonimowym forum, nie czekał? Ja go znałem, jak wykorzystywał te swoje doświadczenia w kontaktach z bezdomnymi, pomagał im, pracował z nimi w Ś-ciu w katol.schronisku dla bezdomnych.

Gość • Czwartek [08.12.2022, 23:19:00] • [IP: 78.10.206.*]

Po co nam Sylwester w mieście jak mamy w Niemczech?

Gość • Czwartek [08.12.2022, 22:55:39] • [IP: 176.221.123.***]

[08.12.2022, 22:06:54] Ale bełkot, PO jakich ziołach ma się taki odlot?

Gość • Czwartek [08.12.2022, 22:41:26] • [IP: 176.221.122.**]

Nie zapomnijcie o pieniądzach na Kurtaxe

Gość • Czwartek [08.12.2022, 22:06:54] • [IP: 46.76.131.**]

46 205 140 Dlaczego zaraz ateisci itd, a moze wieza i to bardzo, ale maja gdzies posrednikow.Jak to bylo u pierwszych chrzescijan, jak to po drodze wypaczono piekne ide--LUTER i inni--.Tak, wiec nie jest tak idealistycznie jak piszesz.Co sie dzialo w kosciolach irlandzkich, kanadyjskich, o pedofili nie wspomne.Natomiast z tym placeniem to kula w plot.Niestety za wszystko sie placi i dobrze o tym wiesz.A gdyby jednak wprowadzono oplate, to sprawa by sie rypla i tego sie boj kosciol.Taka ciekawostka, kolega z liceum, KSIADZ, na zjazdach corocznych, czytaj zakrapianych, czesto powtarzal--najwiecej niewierzacych jest wsrod nas.A na pytanie jak sobie radisz, tylko sie sprosnie usmiechal.Proponuje oprocz fanatyzmu, trzezwo spojrzec na swiat

Gość • Czwartek [08.12.2022, 21:30:12] • [IP: 176.221.122.**]

Niemcy to rosyjska kolonia i nasi sąsiedzi muszą to odreagować bo są źli. Rosjanie skorumpowali SPD. A SPD to bratnia partia dawniej SLD.

Gość • Czwartek [08.12.2022, 21:08:30] • [IP: 83.23.82.*]

PO co nam Sylwester? Śmieciarze by zdewastowali całą promenadę. Bawcie się w swoich chałupach.

Oglądasz 1-25 z 119
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie meteorologiczne SILNY WIATR od godz. 10:00 do godz. 16:00 dnia 03-02-2023. Obszar: województwo dolnośląskie - całe; lubuskie - całe; wielkopolskie - całe; zachodniopomorskie - powiaty: Goleniowski, Kamieński, Policki, Świnoujski Grodzki. Przebieg: Prognozuje się występowanie silnych porywów początkowo południowego, a następnie zachodniego i kolejno północno zachodniego wiatru, do 70-75 km/h na nizinach, do 80-85 km/h na wyżynach, a w górach do 90 km/h, natomiast nad szczytami ponad 100 km/h. Na wybrzeżu zachodnim i w ościennych powiatach do 75-80 km/h. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■