POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [28.11.2022, 08:37:42] • Świnoujście

Czytelnik: Brud w cywilizowanym Świnoujściu

Czytelnik: Brud w cywilizowanym Świnoujściu

fot. Czytelnik

Problem, który poruszył mieszkaniec, to konkretne miejsce. Od dłuższego czasu jest obecne na niechlubnej mapie najbardziej zaśmieconych i zaniedbanych punktów naszego miasta. O którym miejscu pisze mieszkaniec?

- Szanowni Państwo, myślę że należy poruszyć problem lasku przy ulicy Szkolnej przed działkami ROD Kotwica. Jak się patrzy na ten syf, ilość śmieci bezkarnie wyrzucanych do lasu to nie chce się wierzyć, że żyjemy w cywilizowanym świecie. Akcje sprzątania świata, wysyłanie dzieci żeby sprzątały brud bo ludziach, którzy za grosz nie mają jakiejkolwiek kultury i masowo wyrzucają tam śmieci włącznie z dzierżawcami działek ROD Kotwica.

Czytelnik: Brud w cywilizowanym Świnoujściu

fot. Czytelnik

Zacznijcie myśleć co robicie, bo krzywdzicie następne pokolenia, w tym swoje dzieci i wnuki.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Miasto dołoży wszelkich starań żeby zaprowadzić tam porządek.

Czytelnik: Brud w cywilizowanym Świnoujściu

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Wtorek [29.11.2022, 10:14:13] • [IP: 88.218.253.**]

Zdjęcia obrazują fragment lasu tuż przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Mazowieckiej. Widoczne śmieci podrzucają tamtejsi działkowicze i nikt inny. Oprócz śmieci typowo konsumpcyjnych widać wywalane krzewy, jabłka, worki z liśćmi. Tzw. działki za pasem granicznym są daleko od tego miejsca więc nie opowiadajcie głupot, że ktoś kilometr taszczy się z badzieiwem.

Gość • Wtorek [29.11.2022, 06:51:33] • [IP: 176.221.122.***]

To ci cywilizowani działkowcy co nie swoje działki po 100 tys chcą sprzedać

Gość • Wtorek [29.11.2022, 03:26:09] • [IP: 88.218.255.***]

MOZE KTOS WRESZCIE ZAINTERESUJE SIE DZIAŁKOWCAMI , KTORZY DZIERZAWIA DZIAŁKI OD URZEDU MIASTA. OWI DZIAŁKOWCY NIE MAJA ZADNYCH KOTENEROW NA SMIECI ANI ZBIOROWYCH ANI INDYWIDUALNYCH, CO ZRESZTA MOZNA SPRAWDZIC W REMONDISIE. WYWALAJA WSZYSTKIE SMIECI I SCIEKI DO LASU,

Gość • Wtorek [29.11.2022, 02:51:01] • [IP: 46.205.128.***]

10:43:54] • [IP: 37.47.145.***] - gdyby to było za pasem granicznym, to byłoby w Niemczech. A te działki raczej były dawane wopistom, no, w każdym razie ludziom" swoim". Do dziś tam można ich spotkać, z jednym z nich rozmawiałem, pamiętał kogoś z mojej rodziny, kto był na ważnym stanowisku. Tak wtedy było, dzisiejsi dziadkowie jadący z działek na rowerach z zebranymi porzeczkami stali z bronią w ręku przy granicy i pilnowali, byśmy z tego raju nie uciekali.

Gość • Wtorek [29.11.2022, 02:45:38] • [IP: 46.205.128.***]

21:56 - czyli... miasto nie ma żadnych obowiązków... mieszkańcu, sam odśmiecaj, mieszkańcu, sprzątaj z psich kup, mieszkańcu usuwaj szkło zalegające wiele dni na ścieżce rowerowej, nigdy nie pisz do mediów, bo jesteś kapusiem, gdyż ważne, by 20 tysięcy wyborców nie dowiedziało się, jaka jest sytuacja w mieście, wystarczy że 300 osób, które wejdą do lasku to wie. Że 800 osób wejdzie w kupę, no po co o tym pisać, skarżypytać? Ma byc jak w PRL, gdzie wystarczył organ Komitetu Wojewódzkiego PZPR, Głos Szczeciński i KC PZPR, warszawska Trybuna Ludu! Towarzysz 210.** tak naucza!" No jak, pomożecie, towaYsze"?" - Pomożemy! Pomożemy milczeć!

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 21:56:18] • [IP: 80.167.210.**]

To weź podnieś. Wyrzuć do kosza a nie chodzisz jak taka skarżypyta aproszepana a tam to papierek leży a tam puszka nie wstyd ci ? Kapusiu drobny

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 18:31:55] • [IP: 89.151.39.**]

Ten śmietnik jest od czasów świetlnych więc jak widać standard.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 17:22:49] • [IP: 176.221.122.***]

A co robi Policja w mieście. Dlaczego nie potrolują takich patologicznych miejsc. Jakby piesze patrole, powtarzam: piesze patrole, chodziły po takich patologicznych miejscach i dokonywały częstych i nieregularnych kontroli, to byłby większy porządek. Policja woli jednat wozić tyłki samochodami i nic z tego nie wynika. Tak postępują tylko obiboki i lenie, a nie urzędnicy państwowi... chociaż teraz to jest pisicja, a nie Policja.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 15:58:37] • [IP: 88.218.253.***]

A na jakiej podstawie Czytelnik twierdzi, że Świnoujście jest cywilizowane ? Czy te zdjęcia to dowody ?

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 14:52:57] • [IP: 46.205.136.**]

Wstęp do tego lasku powinien byc... biletowany? Tym bardziej że ten lasek to teren do taniej propagandy ludzi typu pewna radna, ściąganie ludzi niby dla sprzątania, a w istocie dla promocji swojego nazwiska, a i tak wychodzi szydło z worka, okazuje się, że mandat radnego pod znakiem zapytania.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 14:10:04] • [IP: 37.249.118.***]

To jeszcze nic natura już przykryła są lepsze miejsca.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 13:33:46] • [IP: 83.20.231.**]

Cywilizacje to wy zobaczycie jak wam tunel wybudują. Ot cywilizowani wyspiarze się znaleźli. A to dobre ha ha ha ha

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:56:28] • [IP: 46.205.132.**]

będzie sprzątania świata to dzieci posprzątają po rodzicach

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:43:54] • [IP: 37.47.145.***]

Najpierw trzeba by było uregulować sprawę działek za pasem granicznym. Czy te działki podlegają w ogóle pod jakiś zarząd ? Czy tam nie obowiązuje, bo to w dalszym ciągu są działki towarzyszy komunistycznych lub ich potomków?

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:38:11] • [IP: 37.47.145.***]

Problem leży po stronie działek byłych komunistów za pasem granicznym. To były działki wszelkich działaczy PRL-u. Do dziś jest tam pełna samowolka. Każdy robi co chce i nikt nikomu nic nie mówi. Wycinają drzewa, śmiecą, zabierają ziemię z pasa granicznego. Oczywiście nasi włodarze mają to gdzieś.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:37:14] • [IP: 62.69.252.***]

To nie pisz tylko posprzątaj bo zwierzęta tego nie robią a jak chcesz zobaczyć prawdziwy brud to zapraszam na Warszów G-20 tylko uważaj żebyś nie dostał wypadającom przez okno lodówką

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:33:50] • [IP: 81.173.165.**]

Cale Swinoujscie to jeden wielki syf, stara czesc miasta przede wszystkim.Osiedle zachodnie, syf jak na Bialorusi-

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:26:04] • [IP: 31.11.131.**]

BO TUTAJ MIESZKAJĄ ŚWINIE NIE LUDZIE

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:08:40] • [IP: 88.218.253.**]

Dla" czytelnika" wiedzy - to jest teren Lasów Panstwowych. Niejednokrotnie ten lasek jest sprzątany przez różnej maści wolontariuszy, niestety degustatorzy tanich win i okoliczni działkowcy wciąż robią swoje.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:58:07] • [IP: 176.221.122.***]

Oto kultura i wiedzą tych co to robią jak można tak zanieczyszczać naszą planetę mówić dużo może coś dotrze do tych . ...

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:56:58] • [IP: 5.173.29.***]

Co się dziwić, a na Ukrainie czysto? Ludzie balagania:)

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:54:57] • [IP: 37.47.184.***]

Dlaczego staruszek nie goni swojego kierownika od zieleni, który siedzi na Karsiborskiej do roboty? Rzeczywiście tak zaśmieconego " kurortu" to nie znajdziesz w Europie.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:52:18] • [IP: 176.221.123.***]

Świnoujscie jest Oknem na Świat Gdzie jest Prezydent tego Miasta Portowego Wraz ze Swoją Strażą Miejską którą powołał Wiemy że jest Emerytem Pracującym

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:27:34] • [IP: 45.128.38.***]

''wyrzucają tam śmieci włącznie z dzierżawcami działek''. .. humor z zeszytów szkolnych? Na fotkach jakoś nie widać wyrzuconych wraz ze śmieciami działkowców.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:27:31] • [IP: 185.210.39.**]

a czytelnik sie zastanowil kto to robi

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE, OPADY ŚNIEGU od godz. 01:00 do godz. 10:00 dnia 30-01-2023 Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które będą mieć tendencje do zamarzania na wychłodzonych przez opad nawierzchniach dróg i chodnikach. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Na Wybrzeżu Zachodnim spodziewane są silne porywy wiatru z kierunków zachodnich o prędkości do 70 km/h. Wysoko w górach północno - zachodnie porywy będą przekraczać 100-130 km/h ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■