POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [26.11.2022, 18:35:37] • Świnoujście

Nie zawiedli darczyńcy, nie zabrakło potrzebujących. Gorąca zupa czekała na nich na Placu Mickiewicza

Nie zawiedli darczyńcy, nie zabrakło potrzebujących. Gorąca zupa czekała na nich na Placu Mickiewicza

fot. iswinoujscie.pl

Czuć już wyraźnie prawdziwy, zimowy chłód. Rozpoczyna się ciężki czas dla osób cierpiących niedostatek, bezdomnych. W sobotnie popołudnie świnoujścianie potrzebujący wsparcia mogli pokrzepić się gorącym posiłkiem.

Akcję koordynował Jan Borowski radny. Nie mogłaby się jednak ona odbyć bez zaangażowanie mieszkańców, którzy dostarczyli produkty żywnościowe. Oprócz wielkiego gara gorącej zupy, zimowa stołówka zaproponowała owoce i słodycze. Pomogły panie-wolontariuszki, które z uśmiechem wydawały posiłki.

Zbliża się grudzień, czas świątecznej dobroczynności. Sobotnia akcja wydaje się być pierwszą bombką na miejskiej choince!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 23:24:19] • [IP: 92.118.167.***]

Gość • Niedziela [27.11.2022, 00:14:39] • [IP: 176.221.122.** To jedź na ukraine, zamieszkaj tam, i razem z nimi czcij bandere.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 09:13:46] • [IP: 176.221.123.***]

do Basi 47: chcesz radnego Borowskiego uwieźć czy wywieźć gdzieś daleko, czy uwieść tzn poderwać

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:43:08] • [IP: 46.205.136.***]

O wiele estetyczniej i po europejsku, bo z osmiorniczkami i alkoholem - za pieniafze podatników - wyglądały posiłki u Sowy i Przyjaciół, gdzie wnuk Sienkiewicza, minister PO, mowiąc o inwestycjach w Polsce, gdy rządził, operował nowym językiem literackim:" ..uj..upa i kamieni kupa"

Gość • Niedziela [27.11.2022, 16:13:00] • [IP: 178.235.146.***]

Ludziom potrzebującym, skrzywdzonym mamy obowiązek pomagać i nie tylko w okresie światecznym. Lubimy sobie dopisywać dobre uczynki tylko czy są szczere ?Wielu młodych ludzi ucieszyło by się gdyby otrzymali mieszkanie, dobrze płatną pracę, węgiel za mniej niż 2000zł, gdyby zaoszczędzili kilka stówek itd

Gość • Niedziela [27.11.2022, 13:01:40] • [IP: 94.254.238.***]

Jan Borowski ze zwoich pinięndzy sponsoruje zupę? To jak Kuroń pierwszy był do nalewania zupy ale tylko nie ze swojego szmalu.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:51:48] • [IP: 176.221.123.***]

Dlaczego potrzebujący o tym nie wiedzą, oni nie mają dostępu do internetu. Powinna być w Świnoujściu taka jadłodalnia. Ile posiłków marnuję się w stołówkach domów wczasowych czy w szkołach.Drodzy radni bezradni pomyślcie o tym.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:50:26] • [IP: 95.41.118.***]

DOBROBYT PIS DZIELCÓW.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:33:33] • [IP: 62.69.252.***]

kto pracuje od poczatku to stac go podstawowe oplaty i jedzenie a kto brykal mlode lata to nastarosc zdycha bo nie ma na glupote jest lekarz troche honoru i ambicji ludzie wescie sie w garsc dziady jedne nie wstyd wam aby wam zupki dawali jest tyle pracy ze mozna zarobic to same pijaczynki przychodza nie tyko w swieta sie je caly rok i trzeba zapracowac a nie wyciagac rece po zalewajke

Gość • Niedziela [27.11.2022, 12:20:38] • [IP: 62.69.252.***]

no bogacze tego miasta wyciagac te sakwy z pieniedzmi coscie naoszukiwali ludzi i pomagac nagotowac zalewajki i hejai woreczek z pieniedzmi najpierw ich biednych robia a potem ich wspomagaja cwaniaki

dowal hormonem j.polski • Niedziela [27.11.2022, 10:59:15] • [IP: 46.205.136.***]

09:48:20] • [IP: 169.150.226.***] Po cichu ci podpowiem, że nawet ja z Poradni Hormonalnej nie wiem, jak go uwieźć, ale z pewnością wiem, jak go uwieŚć - poprzez nauczenie się ortografii, czyli tak do końca języka polskiego... Przełam barierę, wyjdź z poziomu podstawówki, będziesz dojrzała płciowortograficznie!

Basia47 • Niedziela [27.11.2022, 09:48:20] • [IP: 169.150.226.***]

Powiem wam po cichu, że podkochuje się po cichu w radnym Borowskim. Czy ktoś wie może jak można go uwieźć? Bardzo pociągają mnie tacy ludzie sukcesu.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 09:41:44] • [IP: 46.205.136.***]

19:42 • [IP: 31.11.128.***] To ładnie, ze cytujesz Pismo Św., ale zrób to z większą starannością, pisz osobno" nie marzy", pisz ortograficznie, np."byłoby" trzeba pisać tak właśnie, nie" było by". Stosuj interpunkcję, czasem niejasny jest sens tych zdań wskutek braku przecinków. Pierwsze zdanie nie wiem, co znaczy. Cytowanie Biblii zobowiązuje, nie można cytować jej byle jak. I przestrzegam, błędy w pisowni i nieład w komentarzu dają pierwszy sygnał czytelnikowi: To chyba osoba niewykształcona, która jest wskutek braku wykształcenia bezkrytyczna, więc czy jej nauczanie o Biblii zasługuje na zaufanie? A ludzie, którzy tak by pomyśleli, to często katolicy, którzy wbrew stereotypom słuchają co tydzień Biblii, na Mszy św., jeśli nie czytają jej częściej, bo są wspólnoty modlitewne jak Odnowa w Duchu Św. czy Neokatechumenat, gdzie Biblia to chleb powszedni. Protestanci, uważajcie, czasem popadacie w dumę.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 09:29:46] • [IP: 37.8.230.***]

Smacznego.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 09:27:51] • [IP: 37.47.151.**]

NAJBARDZIEJ POTR-EBUJĄCY TO NIE MAJĄ NAWET MOŻLIWOŚCI DOWIEDZIEĆ SIĘ O TEJ ZUPIE LUB NA NIĄ PÓJŚĆ

Gość • Niedziela [27.11.2022, 09:19:53] • [IP: 176.221.122.***]

Wydaje mi się, że powinna być jakaś mała jadłodajnia dla potrzebujących zjeść gorący posiłek, chodzi o okres zimowy na to miasto powinno mieć pieniądze naprzyklad z mandatów bo pieniądze leżą na chodniku jak to kiedyś powiedział Wałęsa.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 09:16:43] • [IP: 176.221.123.***]

Ha ha widzę wszędobylską ogólnoświatową wolontariuszkę, wszędzie jej pełno, pewnie strasznie się nudzi, no ale niektórzy dla" sławy" i poklepywania są w stanie zrobić z siebie lokalnego idiotę?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 09:12:41] • [IP: 5.173.176.**]

Inicjatywa robiona na wyrost, wciskająca ludziom kity typu, że w mieście całe rzesze ludzi głodują, tak sobie myślę, że wysyp tego typu" akcji" będzie się nasilał, czym bliżej będzie do wyborów?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 08:39:33] • [IP: 176.221.123.**]

I po co te złośliwości, bardzo dobry pomysł. Ludziska opamiętajcie się!! Syty - - głodnemu nigdy nie współczuje?? Pozdrawiam pszemiłe PANIE z obsługi♥️♥️♥️
♥️

Gość • Niedziela [27.11.2022, 08:23:41] • [IP: 188.147.76.***]

No i co w związku z tym zrobił Borowski oprócz parcia na szkło?Na czym polegała ta koordynacja?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 08:20:57] • [IP: 46.205.140.**]

23:23 • [IP: 83.20.236.** Nie bredź. Znam kilkadziesiąt osób z Ukrainy i nawet mimo że widzę czasem u nich pozostałości okresu ZSRR, to w Ukraince ciężko pracującej na utrzymanie dzieci nie widzę towarzyszki. Oni zostali skrzywdzeni, bardziej niż my, bo my w PRL też byliśmy skrzywdzeni komunizmem, ale mieliśmy pewną umowną autonomię i mieliśmy niezależne od władzy Kościół i wiarę - to nie był ZSRR. Dziwna jest ta nienawiść was, tak zwanych Polaków wobec ludzi żyjących w państwie biednym, dotkniętym korupcją i na dodatek teraz systematycznie niszczonym i mordowanym przez Rosjan. Nie jesteście Polakami, waszą ojczyzną jest Nienawiść.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 08:18:38] • [IP: 94.254.237.***]

Nie mogli zrobić tego w mdku? Tylko pod urzędem wystawiajac ludzi potrzebujących na wzrok innych? Urzędowe świnie pierdo...

Gość • Niedziela [27.11.2022, 07:41:09] • [IP: 178.238.252.**]

Wstyd, żeby ludzie biedni, nie mogli zjeść zupy prz stole, tylko na dworze w takie zimno.Na przeciw" zupy", stoi wielkie zabytkowe gmaszyskopo koszarach z powybijanymi szybami.Jakby to wyremontować i zrobić miejsce dla ludzi biednych(trzeźwych).Stoi to zaniedbane, zapomniane pod okiem włodarzy a mogło by się przydać, nie tylko biednym.Za sprzedaż ziemi pod apartamentowce, miasto ma nie mało pieniędzy, za parkowanie itp.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 07:08:45] • [IP: 77.68.3.***]

A Janek B., tam, to na zasadzie gówna, które się przykleiło do okrętu i mówi płyniemy.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 06:13:36] • [IP: 46.76.108.***]

MIASTO POWINNO WYDZIELIĆ POMIESZCZENIA SOCJALNE, GDZIE MOŻNA BYŁOBY COŚ ZJEŚĆ, BLIŻEJ OSIEDLI MIESZKAŃCÓW.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 04:36:54] • [IP: 37.47.160.***]

takie zupki powinny byc codziennie w miejscach do tego przeznaczonych a nie dawac tupke jak dla psa na ulicy. Ile jest ludzi potrzebujacych ktorzy nie maja co zjesc? A tu cyrk na ulicy i propaganda sukcesu

Oglądasz 1-25 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE, OPADY ŚNIEGU od godz. 01:00 do godz. 10:00 dnia 30-01-2023 Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które będą mieć tendencje do zamarzania na wychłodzonych przez opad nawierzchniach dróg i chodnikach. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Na Wybrzeżu Zachodnim spodziewane są silne porywy wiatru z kierunków zachodnich o prędkości do 70 km/h. Wysoko w górach północno - zachodnie porywy będą przekraczać 100-130 km/h ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■