POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [27.11.2022, 18:07:21] • Świnoujście

To koniec parkingowego chaosu na Uzdrowiskowej? Usunięto kontrowersyjne znaki

To koniec parkingowego chaosu na Uzdrowiskowej? Usunięto kontrowersyjne  znaki

fot. iswinoujscie.pl

W listopadzie zwłaszcza na weekendy na ulicy i chodniku wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej pojawiały się samochody. Turyści ponownie zasugerowali się znakiem z napisem Parking. Jak już informowaliśmy na łamach portalu iswinoujscie.pl stało się tak nie po raz pierwszy. Okazuje się jednak, że parkingowy chaos w dzielnicy nadmorskiej, przynajmniej w tym miejscu dobiegł już końca. Z ulicy usunięto kontrowersyjne znaki.

Postanowiliśmy jednak wyjaśnić, kto i w jakim celu postawił znak z napisem Parking, co spowodowało zamieszanie wśród turystów i mieszkańców.

Zapytaliśmy prezydenckiego rzecznika kto zamontował ten znak, a także o to, czy świnoujska straż miejska pracowała na początku listopada w długi weekend i czy interweniowała w tym miejscu. Byliśmy także zdziwieni, dlaczego od razu nie zareagowano na ten problem. Armagedon ten trwał kilka tygodni.

To koniec parkingowego chaosu na Uzdrowiskowej? Usunięto kontrowersyjne  znaki

fot. iswinoujscie.pl

- Znaki D-18 "parking" ze strzałką na tarczy znaku i napisem "Płatny" na tabliczce pod znakiem na ulicy Uzdrowiskowej (pomiędzy ul. Bolesława Chrobrego a al. Interferie) i na al. Interferie w Świnoujściu, po wcześniejszym uzyskaniu zatwierdzenia zmiany stałej organizacji ruchu, zostały wprowadzone w dniu 19.08.2018 r. przez Zdrojowa Hotels Central Pomerania Sp. z o.o., w związku z funkcjonowaniem płatnego parkingu na terenie Radisson Blu Resort Świnoujście przy al. Interferie w Świnoujściu - wyjaśnił rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

Z informacji rzecznika prezydenta miasta wynika, że przez lata funkcjonowania na drodze tego znaku nie było problemów z jego interpretacją przez turystów, które pojawiły się na przełomie października i listopada 2022 r.

- Znak ten informował o obiekcie poza drogą, z kierunkiem dojazdu określonym strzałką na tarczy znaku. Zdrojowa Hotels Central Pomerania Sp. z o.o. o tym, że oznakowanie to z dniem 1.09.2022 r. się zdezaktualizowało w związku z zakończeniem funkcjonowania parkingu na terenie Radisson Blu Resort Świnoujście przy al. Interferie, poinformowała Zarządzającego ruchem i Zarządcę drogi pismem z dnia 5.11.2022 r. - dodaje Jaz.

Jak podaje rzecznik prezydenta miasta niezależnie od tego nadal funkcjonuje parking innego właściciela przy ul. Uzdrowiskowej. Niemniej jednak, w związku z pismem Zdrojowa Hotels Central Pomerania Sp. z o.o.

- Zarządzający ruchem zatwierdził zmianę stałej organizacji ruchu i usunął przedmiotowe znaki - poinformował Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Czwartek [08.12.2022, 02:46:56] • [IP: 31.11.128.***]

nie przejmujcie się zaraz będzie pusto ktoś pomysli o parkometrze

Gościówa • Poniedziałek [28.11.2022, 21:22:14] • [IP: 37.47.134.***]

Do" Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:59:43] • [IP: 37.47.137.*]": o treści znaków nie mówi bezpośrednio ustawa Prawo o ruchu drogowym, a rozporządzenie wykonawcze do tej ustawy dotyczące szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu i warunków ich umieszczania na drogach. W tym rozporządzeniu jest opisana możliwość umieszczania strzałek na tarczy znaku D-18 'parking'. Zanim się napisze taki komentarz, wypadałoby się zapoznać z przepisami i zrezygnować z pisania bzdur, że nie wolno strzałek na znaku D-18 umieszczać...

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 17:25:49] • [IP: 37.8.230.***]

Rzecznik nie wie co sie dzieje w mieście. Zawszy był problem z tym znakiem bo zawsze tam stały auta.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 16:16:52] • [IP: 5.173.158.***]

Jeszcze trzeba by było usunąć znaki informujące o możliwości odholowania żle zaparkowanych tam pojazdów. Gmina nie ma holownika.

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 11:56:05] • [IP: 185.225.68.**]

ho ho ale sie dzieje na wiosce mega

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 10:56:44] • [IP: 45.154.98.***]

20:42:25 - Ooo! wiejski wsiórek się odezwał, hee hee... Podobno w internetach nikt nie jest anonimowy, wiec, kto tutaj jest debilem? Z nas dwóch na pewno nie ja.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 22:47:22] • [IP: 185.210.37.*]

Prezydent jest zajęty udowadnianiem czy jest ORMO czy też nie, nieroby ze straży miejskiej ujadają przez słuchawkę za każdym razem kiedy coś się od nich chce i podrzucają mandaty mieszkańcom i uciekają do tego mają zakaz karania niemców. Kto będzie egzekwował ten znak jak miasto nie ma nawet nic do holowania ani parkingu i nikt tam nie ma jaj w milicji i w straży żeby odholować auto.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 22:35:38] • [IP: 213.155.174.***]

Radni tylko siedzą i pierd***ą, a problem jest cały czas. Gdzie jest policja w tym mieście? Burdel wszędzie, a największy na załączonym obrazku. To jakaś strefa NO GO dla policji czy jak?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:59:43] • [IP: 37.47.137.*]

Czy Pan rzecznik może wyjaśnić, kto konkretnie wydał zgodę na postawienie znaku" D 18 ze strzałką na tarczy"? Ustawa" Prawo o ruchu drogowym" nie przewiduje możliwości modyfikacji znaku D 18 strzałkami. Pod tą decyzją ktoś się podpisał i może wyjaśni podstawę prawną swojej decyzji / jeśli taka podstawa jest/. Może " zarządzający ruchem" powinien wykonać audyt oznakowania ulic w Świnoujściu? I tu pytanie- kto zajmuje się zarządzaniem ruchem w Świnoujściu i gdzie można zgłaszać ewidentnie błędy i braki w oznakowaniu?

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:42:25] • [IP: 46.205.136.***]

20:20 - ty raczej jesteś debilem, oto dlaczego: czytałem i słyszałem w mediach w inny sposób wyrażoną krytyke tej służby i obywano sie bez tak chamskiego poziomu, bez takiego poniżania ludzi tam pracujacych, jakie zaprezentowałes, anonimowy tchórzu, bo piszesz tak tylko dlatego, że jesteś anonimowy

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:20:44] • [IP: 188.68.56.***]

"Straż miejska została powołana po to, żeby debile mieli pracę."

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:18:56] • [IP: 188.68.56.***]

Nikt nie ma obowiązku uiszczać opłat za jakiekolwiek, gdziekolwiek parkowanie, bo chytre kutasy nie są właścicielami Ziemi. To tak samo jakbym od tej firmy pobierał haracz - czyli haracz od haraczu.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 19:51:54] • [IP: 37.248.156.***]

Co tu jest kontrowersyjnego? Zwykła wymówka policyjnych nierobów

Gość • Niedziela [27.11.2022, 19:50:20] • [IP: 94.254.176.***]

Bareja👍👍👍🤣🤣&
#129315;🤣

Gość • Niedziela [27.11.2022, 19:39:33] • [IP: 92.118.166.***]

Hura . Już będzie porządek. Zlikwidować straz wiejska I milicję

Gość • Niedziela [27.11.2022, 19:07:43] • [IP: 31.11.128.***]

Ten burmistrz i ta straż miejska są tak potrzebni jak ten znak...

AFERA !!! • Niedziela [27.11.2022, 19:02:22] • [IP: 5.173.174.*]

AFERA !! JUŻ WIADOMO KTO PODRZUCIŁ PAPIERY ORMOWCA DO IPENU, TO CZŁOWIEK KTÓRY ĆWICZYŁ U BATMANA. ... TO REDAKTOR RYWCZYŃSKI !!

Gość • Niedziela [27.11.2022, 18:37:17] • [IP: 176.221.122.***]

Czemu w tym mieście znaki drogowe są tak wysoko ? Jeszcze trochę i będzie 7 metrów nad ulicą. Nie każdy jeździ autobusem lub innym wysokim autem.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE, OPADY ŚNIEGU od godz. 01:00 do godz. 10:00 dnia 30-01-2023 Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które będą mieć tendencje do zamarzania na wychłodzonych przez opad nawierzchniach dróg i chodnikach. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Na Wybrzeżu Zachodnim spodziewane są silne porywy wiatru z kierunków zachodnich o prędkości do 70 km/h. Wysoko w górach północno - zachodnie porywy będą przekraczać 100-130 km/h ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■