POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.11.2022, 00:03:59] • Świnoujście

Mieszkanka: Powrót do domu ulicą Kościuszki to jakiś koszmar

Mieszkanka: Powrót do domu ulicą Kościuszki to jakiś koszmar

fot. Mieszkanka

Powrót do domu na pieszo może się okazać w naszym mieście bardzo ryzykowny. Wszystko przez stan nawierzchni chodnika. - Szklanka na chodniku przy Kościuszki. Ciężko tamtędy przejść, tak żeby się nie przewrócić - opisuje mieszkanka.

Wydaje się, że chodnik w samym centrum miasta powinien wyglądać zupełnie inaczej, a tymczasem we wtorek, 22 listopada wyglądał właśnie tak widać na zdjęciu.

Mieszkanka: Powrót do domu ulicą Kościuszki to jakiś koszmar

fot. Mieszkanka

Czytelniczka prosi o jak najszybszą reakcję zanim ktoś zrobi sobie tam krzywdę.

Trzeba przyznać, że w tym roku zima zaskoczyła służby. Niestety konsekwencje jak zwykle muszą ponosić mieszkańcy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Czwartek [24.11.2022, 11:53:00] • [IP: 176.221.123.***]

Bony dla emerytów jako rekompensata za podniemcze ceny powinny byc dla emerytów w najsłabszej kondycji finansowej oraz podopiecznych Urzędu d/s Kombatantów i okazicieli KDR-senior !!

Gość • Czwartek [24.11.2022, 06:57:12] • [IP: 46.205.128.**]

Cały Posejdon tak wygląda łącznie z drogami ciekawe który urzędas za to odpowiada?

Gość • Środa [23.11.2022, 20:46:49] • [IP: 46.205.136.**]

Narzekaliśmy na komunę, ale parę rzeczy było nie do pomyślenia, zawsze kiedy szliśmy rano do pracy, chodniki były uprzątnięte że śniegu i lodu.Piaskiem posypane.No ale wszystko zależy od gospodarza, a my tu go nie mamy.

Gość • Środa [23.11.2022, 19:55:44] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Środa [23.11.2022, 17:32:39] • [IP: 176.221.123.***]Masz rację, śnieg spadnie o godz.1.00 w nocy a ty o 3.00 w nocy pójdziesz zamiatać śnieg zwłaszcza jak jest temperatura dodatnia. Życzę ci powodzenia.

Pingu • Środa [23.11.2022, 18:08:50] • [IP: 176.221.122.***]

To nie jest przykład zaniedbania.To jest przykład lekceważenia zwykłego mieszkańca.Pieniądze wydane na broszurki chwalące władzę.to skąd mają być na odśnieżanie ulic gdzie mieszkają normalni ludzie?To dokłądnie tak samo jak z rynkiem czy z" promenadą"/ specjalnie w cudzysłowiu/. Wydajemy na jakieś metalowe cuda-wianki a nie ma kasy na dokończenie budowy tunelu.Miasto wydaje kasę na bony dla emerytów ale nie ma pieniędzy żeby odśnieżyć chodniki.Żeby odśnieżyć takie miasteczko jak nasze potrzeba dwa ciągniczki ale po co? A może będzie ciepło to będzie można za te pieniądze zrobić siłownię pod apartamentowcem z hasłami " że to dla mieszkańców"!! Czy naprawdę władza jest tylko dla deweloperów którzy użyczają mu mieszkanko??Czy naprawdę dbanie o dobrostan mieszkańców to zbyt duże wyzwanie dla takiej" dziwnej " władzy?

Gość • Środa [23.11.2022, 17:32:39] • [IP: 176.221.123.***]

Śnieg należy zamieść, jak jeszcze sypki. A nie czekać aż powstanie skorupa do odkuwania kilofem.

Gość • Środa [23.11.2022, 16:29:59] • [IP: 176.221.123.***]

14:27:45] • [IP: 46.205.128.** Teraz też buszują (obszerni, brzuchaci)." Honorowi" spadają z piedestału. Dramat.

Sam w domu • Środa [23.11.2022, 15:40:18] • [IP: 5.173.27.***]

Zima zaskakuje Panią naczelnik Terendę co roku. I co? I nic.

Gość • Środa [23.11.2022, 14:27:45] • [IP: 46.205.128.**]

11:49 - to nie byla mała ojczyzna, bo w tej ojczyznie buszowali wielcy (obszerni, brzuchaci) panowie (rzadziej panie) z Komitetu Miejskiego PZPR, w tej tzw.ojczyznie niebezpiecznie bylo nawet zażartowac politycznie, była cenzura, byli milicjanci SB infiltrujący srodowiska, zastraszający, itp Jednego z tych brzuchatych panów i jedną niebrzuchatą, ale z Komitetu Miejskiego nazwali postkomuchy w 3RP honorowymi, ha, ha, ha, ha obywatelami miasta... Nieboska, bo ludzka komedia...

Gość • Środa [23.11.2022, 12:15:50] • [IP: 176.221.123.**]

Ja przed swoją posesja muszę chodnik odśnieżać bo kara. A kto ulara za brak odśnieżania całego miasta zmurkiewicza?

Gość • Środa [23.11.2022, 12:00:03] • [IP: 37.47.158.**]

Kierowniczko jest zima więc musi być zimno. Dziękuję.

Gość • Środa [23.11.2022, 11:49:13] • [IP: 176.221.123.***]

Przed 1981 mlodziez szkol ponadpodstawowych miała do odpracowania godziny społeczne na rzecz swej małej ojczyzny tj. zajmowała się odsniezaniem, grabieniem lisci, zbieraniem śmieci itd. terenu wokół szkoły.

Gość • Środa [23.11.2022, 11:45:28] • [IP: 5.173.199.**]

Wczoraj to 80% ulic tak wyglądała, nie tylko kościuszki...

Gość • Środa [23.11.2022, 11:30:30] • [IP: 46.205.136.**]

W telewizji urzędowej tego nie widać. Chyba sowicie opłaca reklamy?

Gość • Środa [23.11.2022, 11:15:14] • [IP: 213.155.174.***]

Całe miasto olewa odśnieżanie. Właściciele domków też mają gdzieś obowiązek odśnieżania chodników. Dlatego, że nie ma kto egzekwować kar. To miasto jest najgorzej zarządzanym miastem jakie znam.

Gość • Środa [23.11.2022, 11:00:08] • [IP: 46.205.128.**]

10:16:59] • [IP: 31.0.176.**] W twoim mózgu! Wszędzie je widzisz, masz manię.

Gość • Środa [23.11.2022, 10:52:03] • [IP: 185.210.38.**]

trza kupić raki:))))))

Gość • Środa [23.11.2022, 10:39:35] • [IP: 178.238.245.***]

I tyle pisze sie i mówi. gówna po psach sprzatac . A nie ze psa ma sie a gówna nie obchodza i udaje ze nie widzi jak pies sra. wstyd

Gość • Środa [23.11.2022, 10:38:43] • [IP: 84.138.119.**]

Nie jestem jeszcze Seniorem, ale kiedys bede i tez mi moze brakowac, wam przyszlym Seniorom tez moze zabraknac i ciekawy jestem czy bedziecie podtrzymywac swoja dzisiejsza opinie za iles tam lat. bez komentarza Pozdrawiam.

Gość Siary • Środa [23.11.2022, 10:30:31] • [IP: 178.238.247.**]

Jest Zima jest mróz to jest ślisko, ot taki mamy klimat

Gość • Środa [23.11.2022, 10:16:59] • [IP: 31.0.176.**]

PSIE GÓWNA I SZCZOCHY ZAMARZŁY.

Gość • Środa [23.11.2022, 09:49:12] • [IP: 37.47.184.***]

Na większości ulic tak było. Niestety staruszek z ORMO nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków, więc powinien targnąć się za jajka i abdykować.

Gość • Środa [23.11.2022, 09:02:20] • [IP: 46.205.128.**]

06:49:11] • [IP: 5.173.168.***] a skąd wiesz jak szła i z jakiego punktu zrobiła zdjęcie? W mieście jest tak, że pola wolne od lodu graniczą z zalodzonymi. Po drugie - może ona tam mieszka albo ktoś z rodziny, więc ma tam nie iść? Ja na mojej ulicy miałem jezdnię dokumentnie zalodzoną, jedyna powierzchnia na niej wolna od lodu to był chodnik przy moim domu - sam oczyściłem - i sąsiada, tez sam czyścił. Przez jezdnię kicałem z duszą na ramieniu, pochylony do przodu, by kontrolowac upadek.

Gość • Środa [23.11.2022, 08:59:41] • [IP: 88.218.254.***]

dzis juz ciepło, zaraz zmieni sie w wode i błoto ;)

Gość • Środa [23.11.2022, 08:57:19] • [IP: 46.205.128.**]

08:06:00] • [IP: 5.173.178.**] Prostak.

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■