POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.11.2022, 15:29:46] • zachodniopomorskie

W środę Zachodniopomorskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Służby społeczne, które na co dzień pomagają przezwyciężać innym życiowe trudności i uczą, jak wyjść z sytuacji bez wyjścia w poniedziałek obchodzić będą swoje święto. Dedykowane jest ono wszystkim pracownikom sektora pomocy społecznej, a więc zatrudnionym najczęściej w ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, domach pomocy społecznej, ale i w organizacjach pozarządowych. Za trud wkładany w codzienną pracę podziękuje pracownikom socjalnym także marszałek Olgierd Geblewicz. W środę, 23 listopada 2022 r, w Stargardzie zaplanowano wojewódzkie obchody.

Pracownicy socjalni, oprócz wysokich kwalifikacji, wykazują się w pracy ponadprzeciętną empatią, odwagą i determinacją. Pomagają przezwyciężać innym życiowe trudności, uczą, jak wyjść z sytuacji bez wyjścia. Pomagają rodzinom w trudnym procesie powrotu do życia w społeczeństwie, dbają o relacje międzyludzkie, wspierają osoby z niepełnosprawnością czy bezrobotne. Praca ciągle wymaga od nich podnoszenia kwalifikacji i udziału w trudnych szkoleniach. Po wybuchu wojny w Ukrainie, pracownicy socjalni odegrali bardzo istotną rolę w udzielaniu wsparcia dla uchodźców. Zadanie to wymagało podejmowania i koordynacji wielu nowych działań, nieznanych i to pod wielką presją.

Kadra jednostek organizacyjnych pomocy społecznej na Pomorzu Zachodnim to ogółem 6 970 osób, w tym 1 090 pracowników socjalnych. Ze wsparcia tego tysiąca pracowników, w 2021 r. skorzystało 24 039 rodzin.

Chcąc osobiście podziękować za trud wkładany w codzienną pracę, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, spotka się z kadrą kierowniczą oraz pracownikami  jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej podczas Zachodniopomorskich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego. Uroczystość odbędzie się w Stargardzkim Centrum Kultury. Początek o godz. 10.30. W uroczystości weźmie udział także Członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Tradycyjnie oprócz podziękowań, zaplanowano program merytoryczny i artystyczny. Goście spotkania wysłuchają wykładu Rafała Żaka, a także koncertu zespołu Jackpot. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają również upominki. Poczęstunek przygotują Spółdzielnia Socjalna Miedwie oraz Spółdzielnia Socjalna Pęzinka.

Zachodniopomorskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego
Środa, 23 listopada 2022 r., godz. 10:30
Stargardzkie Centrum Kultury ,
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, 73-110 Stargard

Emilia Wolf
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■