POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [14.11.2022, 08:34:59] • Świnoujście

Zamiast szkoły będą budynki mieszkalne

Zamiast szkoły będą budynki mieszkalne

fot. Sławomir Ryfczyński

W Świnoujściu w dzielnicy Warszów będą nowe budynki mieszkalne. Powstaną na miejscu dotychczasowego Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Okólnej. Z informacji, które udało nam się ustalić wynika, że budynek szkoły przejęło miasto i za jakiś czas powstaną tam bloki mieszkalne TBS.

Miasto kupiło działkę z pięcioma budynkami w 2018 roku.

- Nieruchomość zabudowaną, stanowiącą działkę nr 61/3 0 pow. 4634 m2, obręb Warszów 14, księga wieczysta nr SZIW/00004765/3, usytuowaną w Swinoujściu przy ul. Okólnej 15, Gmina Miasto Świnoujście nabyła, wraz z posadowionymi na niej pięcioma budynkami, od Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego z siedzibą w Szczecinie, aktem notarialnym Rep. A nr 4091/2018 z dn. 03.10.2018 r. - informuj spółka TBS Lokum.

Nieruchomość jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe i od 2020 roku należy właśnie do spółki TBS Lokum.

Zamiast szkoły będą budynki mieszkalne

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak dowiadujemy od TBS Lokum łączna powierzchnia użytkowa budynków wchodzących w skład nieruchomości to 2.477,50 m2, ale docelowo zostaną one rozebrane.

TBS Lokum planuje budowę dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu, w tym budową parkingów, pieszo jezdni, chodników, wiatą śmietnikową, elementami zieleni, placem zabaw oraz elementami małej architektury;

- Posiadamy koncepcję urbanistyczno-architektoniczną, która zakłada budowę 59 lokali, o łącznej pow. użytkowej ok. 2.991 m2 - wyjaśnia spółka TBS Lokum.

Cześć mieszkań będzie czynszowych i będzie to 28 lokali o łącznej powierzchni 1.524 m2. Drugą część będą stanowić lokale na sprzedaż i będzie ich 31 o łącznej pow. 1.467 m2, w zależności od warunków kredytowych.

Na jakim etapie prac jest realizacja tej inwestycji?

- Obecnie Spółka jest w trakcie kompletowania wniosku do Rady Miasta Świnoujście o podjęcie uchwały w sprawie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej oraz przygotowania zakresu do rozpoczęcia procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy pełnej dokumentacji projektowej, tj. projektu zagospodarowanie terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego wraz z przedmiarem - wyjaśnia spółka TBS Lokum.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 60

Gość • Piątek [25.11.2022, 13:47:33] • [IP: 176.221.123.**]

Wątpię, żeby jakiś świnoujścianin dostał tam ewentualnie mieszkanie.

Gość • Niedziela [20.11.2022, 13:54:54] • [IP: 178.238.246.**]

Jak czytam opinie wszystkich ''wszechpolaków'' i psełdo patryiotów to wcale nie dziwią mnie decyzje Hitlera w kwesti eksterminacji iditów.

Gość • Środa [16.11.2022, 18:43:35] • [IP: 94.254.235.***]

Nic Nikomu za darmo !! Żadnych socjalnych bo i tak PATUSY wszystko niszczą i nie płacą za użytkowanie !! Świnoujście to kurort i biedota niech szuka miejsca nie tu, w kurorcie. ..są opuszczone obiekty powojskowe jak np.Borne Sulinowo i tam szukać swojego miejsca. ...Nic za darmo !!

Gość • Wtorek [15.11.2022, 19:37:19] • [IP: 5.173.27.***]

Budynki mieszkalne ?? Jaja sobie robicie ? Sanktuarium świętego Łupieża , pielgrzymi będą, przy ogniskach będą o nim śpiewać, o jego męskości i odwadze.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 18:24:42] • [IP: 37.248.167.***]

PO co nam szkoły skoro są w Niemczech? Lewactwo namawia Polki aby nie rodziły dzieci, tylko je zabijały. To już Hitler planował aby zlikwidować Polaków. Trzeba więcej czarnych marszy robić. Nie będzie dzieci to inne szkoły też zlikwidują a nauczyciele pójdą na bruk. A to jest kolejny wałek elity żmura za zgodą przydupasów.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 18:20:41] • [IP: 176.221.123.***]

Powinny być budowane mieszkania na wynajem.Jeśli ktoś chce niech kupuje.Jeśli nie niech wynajmuje.340 tys kawalerka 25 m.Czy to normalne

Gość • Wtorek [15.11.2022, 17:49:08] • [IP: 5.174.103.***]

MOZE WRESZCIE WYBUDUJA MIESZKANIA DLA LUDZI BIEDNIEJSZYCH, ALE DOPOKI BEDZIE SZEFOWA TA PANI, TO ZLE TO WIDZE, BEDA PRZEKRETY.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 17:40:59] • [IP: 37.47.140.***]

W budynku ZDZ bedzie duzy warsztat mechaniczny. Rozmawiałam z wlascicielem jest w trakcie remontu. Dzis widziałam jak obiet jest zagospodarowany. Bzdety, ze juz beda budowac moze za 10 lat.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 16:31:02] • [IP: 178.238.250.**]

Jak TBS to prowadzi to dlugo nic tam nie powstanie. Luz.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 15:40:25] • [IP: 185.210.39.**]

ZDZ - Zakład Dzieci Zdolnych.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 14:04:09] • [IP: 37.47.182.**]

Szkoła zawodowa (branżowa obecnie) WZDZ była jest i będzie. Mieści się na Norweskiej od jakiś 20 lat... Tam były tylko warsztaty.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 13:02:12] • [IP: 176.221.122.**]

Czytać to co drobnym drukiem. Aż połowa mieszkań pójdzie na sprzedaż. Pokombinowane jak zwykle, niby TBS a nie TBS, niby mieszkania a nie mieszkania. I tylko patrzeć jak rada miasta przyklepie grunty i tereny jako Strefa Uzdrowiskowa, czyli z wyższym podatkiem gruntowym.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 13:00:33] • [IP: 176.221.123.***]

1. ul. Steyera, dz. 428/3 2. ul. Grunwaldzka, dz. Nr 124 3. Dąbrowskiego, Bema, Plac Wolności, Plac Kościelny (dz. Nr 564, 565, 572, 571, 570/2, 570/1, 569, 553, 554/2, 555, 611, 554/3, 554/1, 560, 561, 567, 566, 568) 4. Działka po kinie Rybak (601/1 i 601/2 oraz 602) na około 150 osób. 5. Plac Wolności – Plac Słowiański dz. nr 604 oraz Plac Słowiański, działka nr 605/2) budynek, w którym znajdą się mieszkania około 20 czyli około 60 osób. TE DZIAŁKI SĄ PRZEZNACZONE NA BUDOWNICTWO KOMUNALNE ! UCHWAŁA Nr VII/54/2015 RADY MIASTA ŚWINOUJŚCIE z dnia 23 kwietnia 2015 r

Gość • Wtorek [15.11.2022, 09:48:27] • [IP: 176.221.122.***]

Super pomysł !!

Gość • Wtorek [15.11.2022, 08:41:30] • [IP: 176.221.122.***]

Nowi Polacy rodzą się już z umiejętnościami?. Nie trzeba ich uczyć?. Po za tym to nie będą ''apartamenty"?. Dziwne.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 07:45:42] • [IP: 92.118.166.***]

A DZIECI BEDA MIAŁA NOWA SZKOLE RZECIEZ TRZEBA ICH GDZIES UCZYC ZEBYSMY W POLSCE MIELI DOBRYCH FACHOWCÓW

Gość • Wtorek [15.11.2022, 06:35:14] • [IP: 5.173.156.***]

Niedaleko jest szkoła żłobek i przedszkole.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 06:08:16] • [IP: 37.248.208.***]

Brakuje mieszkań. Super pomysł.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 06:02:45] • [IP: 37.47.181.***]

Tam będzie bardzo duży ruch. Obok biedronka. Czy to dobre miejsce na mieszkania?

Gość • Wtorek [15.11.2022, 06:01:27] • [IP: 37.47.183.***]

Mieszkania zawsze są potrzebne. Super pomysł.

Gość • Wtorek [15.11.2022, 02:20:40] • [IP: 185.210.36.***]

Likwiduje się substancję WZDZ. Literki WZDZ murszeją. Oby tylko WZDZ nie poszedł ku literkom LGBTQ, wtajemniczeni wiedzą, o czym piszę.

Gość • Poniedziałek [14.11.2022, 23:27:07] • [IP: 176.221.122.*]

Gość • Poniedziałek [14.11.2022, 15:13:51] • [IP: 176.221.123.***] " ...normalni ludzie czekają na mieszkania." Normalni ludzie to zapiętralają na KUPNO mieszkania a nie czekają jak im ktoś coś da za darmo bo nie chce im się dupy ruszyć żeby zarobić więcej.

Gość • Poniedziałek [14.11.2022, 21:11:04] • [IP: 89.151.32.***]

Niezły wałek szykują bo jak inaczej nazwać zbudowanie na połowie terenu apartamentowca na sprzedaż? Żmurkiewicz wie że go za rok mieszkańcy przegonią z jego przydupasami z urzędu to se jeszcze coś chce ustrzelić;)

Gość • Poniedziałek [14.11.2022, 20:48:23] • [IP: 94.254.237.***]

Pewno mieszkańcy Świnoujścia nie mają się z czego cieszyć bo te mieszkania na pewno dostaną same Ukraińcy

Gość • Poniedziałek [14.11.2022, 19:19:15] • [IP: 178.238.252.**]

Blisko Biedronka, wjazd do tunelu...same dobre strony a i tiry, urozmaicą widok.Tylko, gdzie mieszkajace tam dzieci, będą chodziły do szkoły?Chyba, że to mieszkania dla emerytów i rodzin bezdzietnych.

Oglądasz 1-25 z 60
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■