iswinoujscie.pl • Piątek [04.11.2022, 21:46:48] • Świnoujście
Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo. W sobotę możesz bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie światła w swoim pojeździe
fot. Organizator
Policja prowadził kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.
W ramach kampanii w dniach 5.11, 19.11 i 3.12.2022 r. na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach.
Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.
OSKP ul. Karsiborska 33A, 72-600 Świnoujście sekretariat@ka.swinoujscie.pl 913 214 540 7:00-15:00 Więcej na dole w pliku PDF.
Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.
fot. Organizator
Poniżej publikujemy wykaz liczący ponad 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce, które biorą udział w kampanii. Wykaz można znaleźć także na stronach jednostek Policji oraz partnerów kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.
Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dekra Sp. z o.o., sieć stacji Seed Car Sp. z o.o., Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.
BRD KGP/ITS
Więcej informacji: www.its.waw.pl
Link: wykaz stacji kontroli pojazdów
9:02_ w ten zakamuflowany sposób chcesz powiedzieć, że TY masz kłopoty ze zrozumieniem tego jasnego wpisu. Trudno, w dobie prymitywnych wiadomości esemesowych i mentalności memowej, które są karmą codzienną ludzi twojego pokroju, takich jak ty jest coraz więcej.
Najlepsze jest to, że chcąc poprawić jakość naszego oświetlenia wymieniając np. na żarówki ledowe w pojazdach nie posiadających takiego narażamy się na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Takie to nasze prawo przychylne. Podnieść mandaty to jak najszybciej ale skorygować przepisy, aby kierowcom żyło się lżej, to nie po drodze.
Gość • Sobota [05.11.2022, 03:03:16] • [IP: 46.205.132.***] Musisz zredagować ponownie swój wpis bo chyba sam nie rozumiesz co napisałeś.
Niemcy, śmigają po Świnoujściu, bez włączonych świateł cały rok, tak tylko przypominam naszej drogówce.
Technika tak się zmieniła, że 'oświetlaj, nie oślepiaj' trzeba powiedzieć wielu rowerzystom i hulajnogistom - coraz to silniejsze są reflektory, coraz bardziej opłacalne jest oświetlanie drogi (diody lub dynama nie stawiające oporu w jeździe), że zaroiło się od cyklistów lub hulajnogistów oślepiających innych. Czasem wystarczyłoby odpowiednio ustawić te reflektory, a nie byłoby kłopotu. Ciekawe, że oślepiają nieraz nawet światła tylne, czerwone. Kierowcy aut czasem protekcjonalnie mówią: za słabe rowerzyści mają światła. One też nie mogą być za mocne, na często niedoświetlonej ścieżce rowerowej potrafią silnym blaskiem sparaliżować innych rowerzystów i doprowadzić nawet do utraty panowania nad pojazdem. W ogóle gdy jedzie się po zmroku po tych 'wspaniałych' ścieżkach rowerowych, światła samochodów oślepiają. Gdy wtedy bezmyślni rowerzyści lub hulajnogiści nie mają światła, całkowicie są - po oślepieniu tych, którzy je mają - niewidoczni.