POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [05.11.2022, 10:02:29] • zachodniopomorskie

Ewakuacja na szczecińskim lotnisku

Ewakuacja na szczecińskim lotnisku

fot. MOSG

Kilkudziesięciu pasażerów ewakuowała 1 listopada Straż Graniczna z części terminala pasażerskiego lotniska w Szczecinie Goleniowie. Przyczyną była pozostawiona przy wyjściu torba.

Pełniący służbę w lotniczym przejściu granicznym Szczecin Goleniów funkcjonariusze o sytuacji powiadomili pozostałe służby lotniskowe. Zdecydowali o konieczności częściowej ewakuacji podróżnych i przeprowadzeniu rozpoznania minersko-pirotechnicznego pozostawionej bez opieki torby. Okazało się, że bagaż był bezpieczny, znajdowały się w nim rzeczy osobiste oraz portfel. Działania nie miały wpływu na opóźnienie w ruchu lotniczym. Po kilku godzinach po bagaż zgłosił się jego właściciel, 26-letni obywatel Ukrainy. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

źródło: Morski Oddział Straży Granicznej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■