POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [21.11.2022, 09:38:53] • Świnoujście

Mieszkanka przypomina o dużym zadłużeniu miasta i pyta: Ilu uchodźcom z Ukrainy miasto opłaca mieszkanie i wyżywienie?

Mieszkanka Świnoujścia postanowiła zainteresować się stanem finansów miasta. Ostatnio głośno było na temat tego, że Świnoujście zajęło pierwsze miejsce w rankingu najbardziej zadłużonych miast na prawach powiatu. W związku z tym właśnie zadłużeniem, mieszkanka postanowiła zapytać urzędników, ilu uchodźcom z Ukrainy miasto aktualnie opłaca mieszkanie i wyżywienie? - Jaki to jest koszt miesięcznie, ile wydaliśmy na ten cel od początku wojny na Ukrainie? - zastanawia się Czytelniczka.

Mieszkankę ciekawi także to, ile obecnie w Świnoujściu jest zarejestrowanych bezrobotnych obywateli Ukrainy?

Na te pytania odpowiedział rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

- Świadczenia dla osób z Ukrainy, które przybyły do Świnoujścia w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, wypłacane są ze środków pochodzących z budżetu państwa - z Funduszu Pomocy, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 12 marca 2022 r. Dlatego sugestia zawarta w pytaniu, dotycząca zadłużenia miasta w kontekście pomocy obywatelom Ukrainy jest nieuzasadniona.

Pomoc obejmuje:
- świadczenie w kwocie 40 zł za osobę dziennie, wypłacane osobom i podmiotom, które zapewniają całodobowe zakwaterowanie i wyżywienie osobom z Ukrainy - dotychczas pozytywnie rozpatrzone zostały 1174 wnioski, co skutkowało wypłaceniem kwoty 6 657 470 zł
- opłacenie posiłków dla dzieci w szkołach i przedszkolach - pomocy udzielono 82 dzieciom (57 w szkołach, 25 w przedszkolach) na kwotę 18 156 zł. Aktualnie z pomocy korzysta 5 dzieci na kwotę 792 zł
- zasiłek okresowy - świadczenie wypłacono dla 14 rodzin w kwocie 13 990 zł, aktualnie z tej formy pomocy w wysokości 1400 zł korzystają dwie rodziny
- jednorazowe świadczenie pieniężne dla obywateli Ukrainy w wysokości 300 zł na osobę, wypłacono dla 2569 osób na kwotę 770 700 zł
- sprawienie pogrzebu dla jednej osoby - koszt 4000 zł.

Na dzień 11.10.2022 r. zarejestrowanych w PUP w Świnoujściu osób bezrobotnych obywatelstwa ukraińskiego jest 12
- wyjaśnił prezydencki rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość mieszkaniec • Środa [30.11.2022, 12:43:03] • [IP: 178.238.252.***]

Narazie Stany Zjednoczone nikomu nie grorza wojna . ...

Gość • Środa [30.11.2022, 08:35:11] • [IP: 88.156.234.**]

cala zachodnia ukraina bez wojny...

Gość • Poniedziałek [28.11.2022, 16:12:52] • [IP: 46.205.132.**]

A ja mam pytanie do pani. Ile pani dała ze swojej kieszeni, żeby pomóc ofiarom wojny. Widziała pani zburzone wieżowce, ile ludzi zostało na zimę bez dachu nad głową? Bo ja tak i nigdy nikomu nie wyrzyguję, że się im pomaga, to jest test z człowieczeństwa.

Gość • Niedziela [27.11.2022, 17:38:12] • [IP: 94.254.175.***]

Biedni niewinni ludzie, ofiary wojny, trzeba im pomóc.

Gość • Czwartek [24.11.2022, 22:48:50] • [IP: 176.221.122.***]

miejmy nadzieję że niedługo i pani będzie na czyjejś łasce i ktoś będzie panią z tego rozliczał

Gość • Środa [23.11.2022, 16:05:39] • [IP: 84.209.117.**]

...a pieniążków na stacje dializ nie było

Gość • Środa [23.11.2022, 16:02:31] • [IP: 176.221.122.***]

Tak wlasnie robi sie 25% inflacje. Zobaczycie jaki cyrk bedzie na wiosne, 25-30% i alleluja, drukarka nbp 24/7 a przed wyborami szesnasta emerytura!

Gość • Środa [23.11.2022, 13:53:53] • [IP: 176.221.122.***]

won do siebie nieroby

Gość • Środa [23.11.2022, 12:53:08] • [IP: 88.218.253.***]

Nie stać nas. Trzeba to zakręcić. Po prostu nie stać nas bo Unia nie daje kasy (dziękujemy PO, a także za parkingi i SPP). Powinno się uzależnić pomoc dla Ukrainy od wsparcia ze strony Unii. Zakręcanie kasy z Unii powinno być równoznaczne z zakręcaniem kasy Ukraińcom.

Gość • Środa [23.11.2022, 12:35:59] • [IP: 176.221.123.***]

Poniedziałek [21.11.2022, 14:18:01] • [IP: 62.69.231.**] POPIERAM proszę o dane, ilu jest mieszkańców miasta zarejestrowanych w UP i z jakich form pomocy korzystają

Gość • Środa [23.11.2022, 11:38:56] • [IP: 176.221.123.***]

Wpisy [22.11.2022, [09:30:42], [08:57:07], [11:19:30], [10:01:46], [10:06:18] nie są mojego autorstwa.To tylko ten sam serwer.

Gość • Środa [23.11.2022, 10:15:17] • [IP: 46.205.140.*]

Czy ta mieszkanka zapytała w ramach interpelacji radnej?

Gość • Środa [23.11.2022, 10:06:18] • [IP: 176.221.123.***]

Oglądaliśmy w Internecie Film 300 Mil do Nieba, jak w Komunistycznej Polsce Dzieci Promem ze Świnoujscia uciekakały do Szwecji

Gość • Środa [23.11.2022, 10:01:46] • [IP: 176.221.123.***]

USA to Mocarstwo Atomowe Liczy 2 Mln Żołnierzy Rosja to Mocarstwo Atomowe liczy 1 Mln Żołnierzy te Państwa pilnują aby nie doszło do 3 Wojny Swiatowej

Gość • Środa [23.11.2022, 09:02:52] • [IP: 81.173.165.**]

Do 123...A teraz pchacie swoje dupy do niemiec do pracy, patrioci idioci? Bylo zostawic granice zamkniete i tylko na wizy, tak jak bylo kiedys.Tylko ze burakom nikt nie dogodzi, chory kraj.

Gość • Wtorek [22.11.2022, 21:26:46] • [IP: 83.23.164.***]

Jak nie pomożemy Ukrainie to będziemy mieliśmy u nas śmierdzące onuce. Byliśmy pod ich okupacją dość długo i nie domagajmy się powtórki.

Gość • Wtorek [22.11.2022, 19:33:23] • [IP: 78.10.206.***]

Slowo przepraszm nie padło ze strony Ich władz, a w ich miastach nazwy ulic mają imiona Banderowskie.A ten w podkoszulku tylko rece wyciaga i dawajcie przecież on broni świat - hipokryta.

Gość • Wtorek [22.11.2022, 14:44:19] • [IP: 5.173.173.**]

Na pewno za dużo ich tu jest!

Gość • Wtorek [22.11.2022, 13:27:12] • [IP: 185.220.100.***]

Żeby tak dbali o Palaków jak o te obce przybłędy...

Gość • Wtorek [22.11.2022, 11:19:30] • [IP: 176.221.123.***]

Rząd Ukrainy dał zgodę na poszukiwanie Grobów Polaków Zamordowanych przez UPA Ukraińską Powstańczą Armię zgineło 100 tys na Wołyniu koło Lwowa Ogladaliśmy Film WOŁYŃ w Internecie

Gość • Wtorek [22.11.2022, 09:30:42] • [IP: 176.221.123.***]

ORMO Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej była w czasach Panowania Komunistycznej Polski SEJM RP w Katolickiej Polsce tę Organizację Rozwiązał

Gość • Wtorek [22.11.2022, 08:59:04] • [IP: 176.221.123.***]

Ukraina liczy 45 Mln a wyjechało już 8 Mln na Zachód do Pracy

Gość • Wtorek [22.11.2022, 08:57:07] • [IP: 176.221.123.***]

Wojnę to my mieliśmy w 1939 r jak Niemcy weszli do nas i okupowali przez 6 lat a na Ukrainie w województwach Graniczących z Rosjaą Rosja wprowadziła Odział wojska liczący 150 tys Żołnierzy i tam sa walki Rosja nie Okupuje Ukrainy tak jak Niemcy nas okupowali

Gość • Poniedziałek [21.11.2022, 17:59:27] • [IP: 46.76.189.**]

Gość • Poniedziałek [21.11.2022, 16:14:09] • [IP: 37.47.157.***]>>>Mówiąc o pieskach masz na myśli byłych Ormowców, którzy za donosy i kapowanie dostawali medale z blachy...To był najpodlejszy sort społeczeństwa... 🍒🍒🍒

Gość • Poniedziałek [21.11.2022, 16:14:09] • [IP: 37.47.157.***]

Gdy odniosę sukces, między innymi będę opłacał potrzebującym dzieciom wyżywienie w szkołach finansował wyprawki i pomagał potrzebującym pieskom. Póki co niewiele mogę, ale pomagam. Dziękuję za uwagę.

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■