POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.12.2008, 10:59:07] • Świnoujście

Ścieżka zdrowia?

Ścieżka zdrowia?

fot. Sławomir Ryfczyński

Od dawna mówi się w Świnoujściu o planie zorganizowania w parku przy ul. Moniuszki trasy dla zwolenników biegów przełajowych lub po prostu „ścieżki zdrowia”. Tymczasem, bez wielkich fanfar i szumnego otwarcia władzom udało się wybudować ścieżkę kondycyjną dla zwolenników sportów ekstremalnych. Ciągnie się przez kilkaset metrów wzdłuż remontowanego odcinka ul. Moniuszki i wygląda jakby miała tu pozostać na dłużej.

Można odnieść wrażenie jakby władze zmieniły nagle zamiar modernizacji ul. Moniuszki, która miała być wedle planów – docelowym szlakiem turystów zmierzających do miejsc wypoczynku nad morzem. Od zerwania asfaltu, 17 października zaczęły się tam wielkie „wykopki”. Prace szły sprawnie. Warszawski „STRABAG” - nie bez powodu uznawany jest za budowlanego potentata. Pracownicy firmy błyskawicznie poradzili sobie ze zrywaniem starego asfaltu i wykopami. Nieremontowana od lat ulica wymaga, bowiem także wymiany części instalacji podziemnych, a następnie zreorganizowania organizacji ruchu w tym rejonie. Planowany koszt – 5 mln 778 tys zł. Zgodnie mieszkańcy okolicznych domów z wyrozumiałością podeszli do remontu. DO czasu.

Ścieżka zdrowia?

fot. Sławomir Ryfczyński

Od pewnego czasu jednak tracą cierpliwość. Na budowie nic się nie dzieje. Po robotnikach pozostały hałdy piachu. Tymczasem zbliża się zima i pozostawiona w tym stanie ulica będzie prawdziwym utrapieniem. Władze nie wyjaśniały wprost, o co chodzi. Prezydent Janusz Żmurkiewicz wspomniał tylko w czasie ostatniej sesji, że miasto ma kłopoty z pieniędzmi na inwestycje drogowe. Ponoć czekamy na obiecane dofinansowanie ze środków unijnych. Oby nadeszło wcześniej niż śnieg!

A może przyczyna przestoju jest zupełnie inna!? Mamy nadzieję, ze wkrótce znikną wątpliwości związane z tą inwestycją.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [16.12.2008, 09:22:47] • [IP: 217.97.199.*]

hahahahahahahahahah jakoś się nie dziwię!!

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 20:46:53] • [IP: 93.94.184.***]

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 17:33:45] • [IP: 217.97.199.**]

No to się władza popisała" Wniosek ekipy Żmurkiewicza na dofinansowanie remontu został oceniony na 34 punkty i okazał się najgorzej przygotowany ze wszystkich 38 rozpatrywanych projektów." Czyli wniosek na dofinansowanie był najgorszy z najgorszych - a co za tym idzie grosza nie dostaną na to więc... cienko z kasą - cienko z pracą :)

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 17:06:19] • [IP: 217.97.199.**]

prace przebiegały sprawnie bo robił je STRABAG i była pewnie kasa na rozliczenie pierwszej transzy robót - a później... plac przeszedł w ręce kolejnego wykonawcy i... pierwsza afera z korzeniami drzew - straszenie gigantycznymi karami itd., później problemy miasta z dotacją - czyli brak środków na rozliczenie kolejnej transzy inwestycji - co mogło doprowadzić do zejścia firmy z placu budowy... Tak czy siak - już są spore opóźnienia w pracach więc nie jest dobrze ;]

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 17:01:26] • [IP: 79.232.151.***]

Ktos chce dobsze zarobic bo to unijne pieniądze. W tym dluzej trwa robota w tym wiecie pieniądze dla obydwóch stron ! Nikt o tym nie wie ?

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 16:59:03] • [IP: 92.42.113.***]

Urzędasy muszą odpowiadać za złe decyzje swoim wynagrodzeniem. Dopiero będzie porządek

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 16:39:14] • [IP: 92.42.115.***]

Zaprzestali prac bo ktoś skopał projekt i będzie wszystko poprawiane. A zaczęło się od korzeni drzew...

mieszkaniec moniuszki • Poniedziałek [15.12.2008, 15:40:36] • [IP: 92.42.112.***]

"przewidywany termin zakonczenia prac:przelom listopada i grudnia"...tylko nie wiem ktorego roku :/

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 15:25:42] • [IP: 88.156.233.**]

brak slow !! nikt sie z ludzmi nie liczy co tam mieszkaja pociagnac wszystkich do odpowiedzalnosci !!

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 13:35:47] • [IP: 93.94.188.***]

Dajcie ta sprawe do Lisa lub Jaworowiczki, nie ma wazniejszych??Zasciankowy ten portal sie zrobil

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 13:34:51] • [IP: 195.117.222.**]

moja malopolska wyglada tak samo ;/

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 12:55:27] • [IP: 80.54.123.***]

sorki a kim jest autorzyna tych bzdetów bo jak jednemu z nich naprawiali uliczkę to nawet nic nie piskolił na ten temat

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 12:11:46] • [IP: 85.222.72.**]

heh te artykuly na tej stronie mnie tak rozsmieszja, to jest takie poszukiwanie dziury w calym, oto problem najwyzszej wagi: w miescie jest za malo lampek na drzewach heh boze lepiej nie pisac nic niz takie bzdury. Remont trwa i to jest wazne, spokojnie, w naszym miescie i tak bardzo duzo sie dzieje w porownaniu z innymi

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 11:58:43] • [IP: 92.42.114.**]

Dostaniesz rentę i Wołgę do przepłynięcia." trepie" he he he

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 11:29:41] • [IP: 80.245.178.**]

Nie marudż mieszkańcu Moniuszki przy Chrobrego trwa pół roku a ty co byś chciał już ??

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 11:15:30] • [IP: 92.42.117.***]

Tylko się wkurzam bo nie mam jak dojechać do domu. Ile to będzie jeszcze trwało co za żółwie tempo.

Gość • Poniedziałek [15.12.2008, 11:08:46] • [IP: 217.97.199.*]

adm..proszę napisz z GW..co z tymi emeryturami i rentami. .bo już nigdzie gazety nie było..dziękuje..a" scieżka zdrowia zle mnie się kojarzy.."

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■