POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [01.10.2022, 19:32:38] • Świnoujście

Radny Sławomir Nowicki interweniował w sprawie grzebowiska dla zwierząt u zastępcy prezydenta, Pani Barbary Michalskiej!

Radny Sławomir Nowicki interweniował w sprawie grzebowiska dla zwierząt u zastępcy prezydenta, Pani Barbary Michalskiej!

fot. Grupa Morska - Cała Naprzód

Jak trudne jest rozstanie z ukochanym pupilem, wie każdy, kto to przeżył. Do smutku po utracie zwierzęcia dochodzi kwestia pochowania go w takim miejscu, aby nie łamać przepisów regulujących i jednocześnie zostawić sobie możliwość wizytowania. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest wyznaczone grzebowisko. W sprawie grzebowiska mającego powstać na terenie naszego miasta interweniował Radny Sławomir Nowicki.

„Z informacji zwrotnej wiemy już, że wykonawca wskazał listopad tego roku, jako miesiąc otwarcia grzebowiska. O godne miejsce dla naszych odeszłych pupili zabiegaliśmy przez długi czas. Mieliśmy okazję uczestniczyć także w niektórych ustaleniach dotyczących lokalizacji czy funkcjonowania tego miejsca. Cieszymy się, że grzebowisko zacznie wreszcie funkcjonować, ponieważ coraz więcej mieszkańców zainteresowanych jest możliwością pochowania tam swoich czworonogów.” - czytamy na profilu Facebook Stowarzyszenia Grupa Morska - Cała Naprzód.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Niedziela [09.10.2022, 13:00:43] • [IP: 178.235.146.**]

SUPER!!widzialam grzebowiska w innych miastach.Wspaniale funkcjonuja!!normalnie jak cmentarze.Sama posiadam pieska i traktuje go jak czlonka rodziny, Dlaczego mam go utylizowac, skoro moge godnie odwiedzac i pamietajac, ze byl zemna na dobre i na zle, , ,

Gość • Niedziela [02.10.2022, 16:29:15] • [IP: 213.155.174.***]

Może kolumbarium albo parodie cmentarza taką jaką jest koło Szczecina? Ludziom w dekiel wali z dobrobytu.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 16:08:47] • [IP: 176.221.123.***]

Jak słyszę te komunały, że stosunek do zwierząt jest miarą stosunku do ludzi, to mi się przypomina Hitler, ktory szalał na tle swoich psów, owczarków niemieckich, całował je po nosie tak mocno, że każdy marzył, by Hitler traktowal go jak psa.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 15:21:36] • [IP: 46.205.140.***]

12:51 • [IP: 46.205.128.***]Kto nie potrafi pokochac ludzi, najczesciej kocha zwierzęta w sposob nalezny ludziom. - Udowadniaja to lewackie organizacje, zawsze są za bestialskim mordowaniem dzieci w fazie prenatalnej ich życia, a najmniejsze przewinienie wobec zwierząt chcą karać przykładnie. Co za diabelski paradoks. Znana dr weterynarii radząca w rtv miała ostre podziały w rodzinie, w koncu jej rozpad. Osobiscie znam fanatyczne opiekunki kotów lub psów, ktore są złe dla ludzi.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 15:13:59] • [IP: 37.47.144.***]

Musi być grzebowisko! Większość komentujących to mały rozumek.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 13:42:15] • [IP: 46.205.140.***]

12:14 • 37.248.171.* Rozumiem, że Kaczor Dyktator ma magiczną różdżczką przekreślić wypływ z Polski milionów Polakow najbardziej przedsiębiorczych, ktory miał miejsce już nawet przed wstąpieniem Polski do UE, ma przekreślić rozprzedawanie majątku narodowego za bezcen, co był czynil np.Łysa Pała Lewandowski euroPOseł (Kwidzyn!) i pod ręką nawet Buzka się działo, ma cofnąć historię i zablokowac uwłaszczanie się komuchow na majątku narodowym (ci ubecy i towarzysze w radach nadzorczych itd.). Kaczor zrobił to, co można było: uszczelnił nabierający wodę statek (dyscyplina podatkowa, więc zastopowanie wypływu PLN z podatków VAT), postawił większy żagiel (wielki wzrost dochodu narodowego od r.2016), podzielił część towaru na statku (500+, 300+, 13.i 14-sta emerytura, podwyższyl płacę godzinową i minimal.płacę, obniżył PIT i CIT), spuścił ścieki (Nowak z PO ma proces, Pinior siedzi, TVP przypomina polityke lat 07-15 rzucając prawdziwe i groteskowe światło na dotąd spiżowogłowych POlityków)

Gość • Niedziela [02.10.2022, 13:16:24] • [IP: 5.173.31.**]

Cmentarzysko dla kundli a w szpitalu nie ma SORu ! No i brak karetek! Masakra jak się dba o mieszkańców a raczej ma się ich w duuu...

Gość • Niedziela [02.10.2022, 12:51:27] • [IP: 46.205.128.***]

IP: 46.205.140.**] Kto nie potrafi pokochać zwierząt, nigdy nie pokocha człowieka.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 12:50:36] • [IP: 178.238.251.**]

w schronisku można zostawić do kremacji a nie robić szopek z odwiedzaniem

Gość jagódka • Niedziela [02.10.2022, 12:14:18] • [IP: 37.248.171.*]

Do Motłoch Skanalizowano. Proszę wierzyć, że to, co mówi prezes wszystkich prezesów ma się nijak do portfela zwykłej Kowalskiej, takiej, jak ja. 42 lata pracy, emerytura, kiedyś nawet dość przyzwoita, a teraz jej siła nabywcza to śmiech. Prezes wierzy w to, co mówi. Ja nie muszę. Pusty pieniądz, to żaden pieniądz. Jaszczomp z NBP powiedział, że kryzysu nie ma. Gdy ma się na koncie miliony, to nie ma. Większość ludzi widzi kryzys.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 11:16:15] • [IP: 46.205.140.**]

10:20:03 - To śmieszne. Przypominają mi sie skecze Monty Pythona, np.Ministerstwo Dziwnych Kroków. Powołałbym, zainspirowany tym skeczem, Ministerstwo Zwierzęcej Żałoby - wg jego zaleceń po kazdym zjedzonym kurczaku /wieprzu odklejać będziemy z opakowania fotkę danej kury /świni - świnie chyba są zakolczykowane, fotkę łatwo skatalogować - umieszczac na talerzu i modlić się za zwierzątko (w czasie trawienia) do mocno nieświętej mateczki Spurek, lewicowej europosłanki, która stwierdziła, że dojenie krów to ich gwałcenie. Przepraszam, uważam, że spora liczba swinoujscian doznała zaślepienia, żywi do zwierząt uczucia należne tylko ludziom. Co nie oznacza, że nie powinniśmy oszczędzac cierpienia faunie - jestem przeciw mnożeniu wielkich ferm, fabrykowaniu żywności, trzeba wrocic do mniejszych gospodarstw. Trzeba też wychowywać juz w szkole do zdolności NIEPOSIADANIA zwierząt, by uczucia lokować w ludziach, bo TEGO jest za mało. Tak, kotki w tym pomagaja dzieciom, ale potem czas na dorosłość, kochanie LUDZI.

MOTŁOCH SKANALIZOWANO • Niedziela [02.10.2022, 11:02:10] • [IP: 46.205.140.**]

06:48 • [IP: 89.151.33.***] Celna uwaga, ta demokracja uległa udoskonaleniu przez Kaczora, tłum został ukierunkowany.Prrzez 7 lat wzrosł dochod narodowy o ok.180 mld zł, Polska ma bardzo dobre oceny agencji ratingowych, przez kilka lat po 2015 miala w UE jeden z najszybszych wzrostow PKB, dopiero wojna Rosji go spowolniła oraz w jednym roku pandemia, a to dzieki temu, ze demokracja byla wzmocniona Kaczorem Dyktatorem, ktory dopuscil do głosu w Sejmie wysmiewane przez lemingów i czcicieli smartfonów mohery, powstrzymał z ducha rasistowskie POlszewickie akcje" schowaj babci dowód". Efekt: niemal 1000% wzrostu dochodow spólek skarbu panstwa, uszczelnienie systemu podatkowego (lata 2007-15 wyciek ok.250 mld zł z VAT-u), prócz dwoch lat rekordowy wzrost dochodu narodowego na tle Europy.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 10:23:02] • [IP: 37.8.215.*]

Upadek cywilizacji ludziom cakiem odbija ! Martwcie sie tym ze Polske rozkradaja i wolnosc chca zabrac!!

Gość jagódka • Niedziela [02.10.2022, 10:20:03] • [IP: 37.248.171.*]

Niech takie miejsce w końcu powstanie. Widziałam takie grzebowisko w Niemczech. Przypominało park, aleki równiutkie, śliczne krzewy, a pod każdym jednakowe białe tabliczki z imieniem zwierzaka. Często obok 2 tabliczka że zdjęciem. Żadnych nagrobków, zniczy itp. Dużo ludzi tam przychodzi, są ławki. Fajna sprawa. Może coś takiego. Skromnie, bez napinki, a miasto może zyskać nowe ładne miejsce

Gość • Niedziela [02.10.2022, 09:19:40] • [IP: 185.28.178.*]

Czy potrzebni są nam tacy radni? widać innych problemów brak w tym mieście.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 09:10:05] • [IP: 5.174.106.**]

A nie lepiej aby Jegomość Nowicki, zrobił na swojej posesji grzebowisko kundli oraz spalarnię psich odchodów i sam został prezesem tej firmy...🍵

Gość • Niedziela [02.10.2022, 08:50:10] • [IP: 46.205.128.***]

Michalska zabetonuje tam wszystko

Gość • Niedziela [02.10.2022, 08:48:32] • [IP: 31.11.131.***]

Za zmarłych groby nie są opłacane a tam będą płacić, nie sądzę.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 08:29:26] • [IP: 109.38.159.***]

21 wiek a w tym zdziadzialym miescie dlaej trseba psa w lesie zakopywać POZDRO KOMUCHY U WŁADZY

Gość • Niedziela [02.10.2022, 08:27:33] • [IP: 37.47.138.***]

Jak sie czyta komentarze to można stwierdzić jedno, swinoujscie to jest stan umysłu!Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 07:08:48] • [IP: 46.205.140.***]

Pan Nowicki ?? On tylko telefonu z donosem potrafi wykonywać Weź się człowieku naprawdę do porządnej pracy, , to będzie mega przykład

Gość • Niedziela [02.10.2022, 06:48:58] • [IP: 89.151.33.***]

23:51:47 Celna uwaga opisująca naszą od 7 lat rzeczywistość w polityce rządzących.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 06:07:25] • [IP: 37.47.146.***]

Plus za to działanie. Zwierzęta, które nam towarzyszą przez tyle lat w naszym zyciu zasługują na godny pochówek z pewnością bardziej niż niektórzy ludzie.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 02:14:46] • [IP: 94.254.239.**]

00:25 ale skąd ten kult ciała zwierzęcia? Rozumiem, łączy nas z nimi wiele, nie będziemy postępować z ich truchłami lekceważąco, ale to musi mieć GRANICE. Gdy przez 2 lata opiekując się osobą starszą w mojej rodzinie mieszkałem daleko od Ś-cia, karmiłem zadomowionego przy tamtym domu kota (spal w stajni). Po jakimś czasie ktoś powiedział, że potrącił tego kota samochód i jego ciało leży w publicznym kontenerze na śmieci. Nie mogłem tego tak zostawić, wziąlem te zwłoki, byłem smutny, zanioslem na działkę rodziny i zakopałem tam truchło. Nawet przez chwilę nie myślałem, by specjalnie znaczyć to miejsce i nie daj Boże palic tam świeczki, a takie chore gesty widziałem przy ul.Karsiborskiej, PSU palono świeczki. Nonsensem jest darzenie tak nawet milych nam stworzeń uczuciami tymi, które żywimy wobec matki, ojca, rodzeństwa, krewnych - LUDZI. Owszem, nie możemy skazywac ich na cierpienie, potrzebą serca tez jest uporzadkowanie kwestii ich zwłok po smierci, ale nie zmieniajmy hierarchii wartości. I PALMY ich zwłoki

Gość • Niedziela [02.10.2022, 00:36:16] • [IP: 37.47.220.***]

Przecież już dwa lata temu miało powstać to grzebowisko. Miasto a szczególnie Michalska obiecuje i nic nie robi. A Pan nowicki tylko odgrzewa stare kotlety i pro uje się podpinać ze to on coś robi. Niestety nic nie robi bo to fałszywy człowiek.

Oglądasz 1-25 z 43
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■