POGODA

Reklama


Wydarzenia

Gazeta Pomorska • Poniedziałek [09.04.2007, 21:37:19] • Świnoujście

Jesteśmy nagrywani

Jesteśmy nagrywani

Mamy prawo nie chcieć być nagrywanymi. Ale co zrobić, jeśli dochodzenie tego prawa wiąże się z zerwaniem połączenia?(fot. Sławomir Ryfczyński )

Dzwoniąc na numer infolinii 0-801... coraz częściej słyszymy: \"Witamy w telefonicznym centrum obsługi klienta. W trosce o bezpieczeństwo rozmowy są nagrywane\". Skojarzenia nasuwają się same.

- Załatwianie spraw, np. wypowiadanie umów czy zgłaszanie reklamacji przez telefon to duże ułatwienie dla konsumentów - mówią w biurze prasowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Trzeba więc pogodzić się z pewnymi obostrzeniami.

Nagrywanie rozmów zaczęło się kilkanaście miesięcy temu. Dzisiaj nasz głos nagrywany jest w centrach obsługi klientów banków, firm ubezpieczeniowych telewizji kablowych,satelitarnych. Niektóre firmy mają ustawiony automat nagrywający na stałe, inne - robią to wyrywkowo.

Dla naszego dobra
Nagrywanie rozmów to przede wszystkim kontrola pracowników call-centrów, ale z drugiej strony i oręż oddany w nasze, konsumentów ręce - w przypadku wypowiedzenia np. umowy ubezpieczenia przez telefon, które nie zostało uwzględnione przez ubezpieczyciela, możemy zażądać na dowód wypowiedzania właśnie owego nagrania naszej rozmowy z centrum obsługi klienta.

Nasze prawo
Mamy prawo nie chcieć być nagrywanymi. Ale co zrobić, jeśli dochodzenie tego prawa wiąże się z zerwaniem połączenia? - Dla własnego dobra właściciel infolinii powinien w komunikacie włączającym się w chwili połączenia powiadomić klientów, że jeśli nie chcą być nagrani, to mogą ze swoją sprawą zgłosić się do punktu obsługi klienta - wyjaśniają w UOKiK. Z tym jednak bywa różnie.

Romowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana... - dla wielu z nas to nie tylko żart z filmu pod takim właśnie tytułem, ale wspomnienie sprzed ćwierć wieku. Inne czasy, inny komunikat. Trochę chyba jednak na wyrost ten dzisiejszy anons odwołuje się do względów bezpieczeństwa. Wróg słucha? To też już było. A może jednak...


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■