POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • ¦roda [14.09.2022, 11:49:58] • ¦winouj¶cie

Zapraszamy na XVIII Otwarte Mistrzostwa ¦winouj¶cia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta ¦winouj¶cia – 17 wrze¶nia pla¿a ko³o „Wiatraka”

Zapraszamy na XVIII Otwarte Mistrzostwa ¦winouj¶cia w Lotach Latawców  o Puchar Prezydenta Miasta ¦winouj¶cia – 17 wrze¶nia pla¿a ko³o „Wiatraka”

fot. Organizator

Organizatorem zawodów jest ¦winoujska Akademia Karate Kyokushin. Wspó³organizatorami s± O¶rodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz ” i Urz±d Miasta ¦winouj¶cie.

Uczestnikami konkursu mog± byæ przedszkolaki, uczniowie szkó³ podstawowych, gimnazjów i szkó³ ¶rednich a tak¿e doro¶li. Nale¿y tylko stawiæ siê 17 wrze¶nia o godz. 11.30 na pla¿y i mieæ ze sob± zakupiony lub w³asnorêcznie wykonany latawiec.

- Uczestników mog± zg³aszaæ tak¿e szko³y, organizacje spo³eczne i inne placówki, np. domy kultury, ¶wietlice i ogniska m³odzie¿owe – mówi± organizatorzy.

Dodaj±, ¿e latawce musz± byæ wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibu³y). Dopuszcza siê stosowanie na pokrycie p³ótna lub tworzyw sztucznych.

- Zabrania siê natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniaj±cych mocowanych do holu latawca. D³ugo¶æ holu latawca powinna zawieraæ siê w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie mo¿e byæ wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materia³u przewodz±cego energiê elektryczn± – podkre¶laj± organizatorzy.

Uczestnicy przygotowuj± swoje latawce sami lub przy wspó³pracy rodziców, opiekunów b±d¼ nauczycieli. Oceniani bêd± przez komisjê sêdziowsk±.
1. Organizatorem zawodów jest ¦winoujska Akademia Karate Kyokushin,
zawody odbywaj± siê pod patronatem Prezydenta Miasta ¦winouj¶cia.

2. Wspó³organizatorami s± :
O¶rodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz ”
Urz±d Miasta ¦winouj¶cie

Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachêcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i m³odzie¿y problematyk± lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, ró¿norodnymi formami pracy twórczej, które pomog± w nawi±zywaniu kontaktów miêdzy uczniami i wp³yn± na rozwijanie wiêzi miêdzypokoleniowych. Dziêki budowie modeli lataj±cych uczestnicy konkursu bêd± mieli okazjê teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.
3. Uczestnikami konkursu mog± byæ uczniowie szkó³ podstawowych i gimnazjów. Aby staæ siê pe³noprawnym uczestnikiem nale¿y:
– przyj¶æ 17 pa¼dziernika br. o godz. 11.30 z wykonanymi latawcami na pla¿ê ko³o wiatraka
Uczestników mog± zg³aszaæ tak¿e szko³y, organizacje spo³eczne i inne placówki, np. domy kultury, ¶wietlice i ogniska m³odzie¿owe

A – DEFINICJE I SPRAWY TECHNICZNE
Latawiec to aerodyna bez napêdu silnikowego unosz±ca siê na uwiêzi, która mo¿e lataæ w atmosferze wskutek dynamicznego oddzia³ywania powietrza na nieruchome lub ruchome wzglêdem niej powierzchnie no¶ne.
Latawiec p³aski posiada tylko jedn± p³aszczyznê no¶n± oraz ustatecznienie w postaci ogona (jednego lub kilku). Dopuszcza siê ugiêcie p³aszczyzny no¶nej w przekroju poprzecznym, niedopuszczalne jest natomiast stosowanie innych powierzchni sztywnych lub elastycznych przecinaj±cych pod jakimkolwiek k±tem zasadnicz± p³aszczyznê latawca.
Latawiec skrzynkowy mo¿e mieæ kilka p³aszczyzn no¶nych, ale nie mo¿e mieæ ustatecznienia w postaci ogona lub innych elementów elastycznie zwi±zanych
z latawcem, spe³niaj±cych rolê stateczników - takich jak flagi, ta¶my ozdobne, spadochrony, itp.
Wykonanie
Latawiec musi byæ wykonany z drewna (bez balsy) i papieru (bibu³y). Dopuszcza siê stosowanie na pokrycie p³ótna lub tworzyw sztucznych. Zabrania siê natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniaj±cych mocowanych do holu latawca.
D³ugo¶æ holu latawca powinna zawieraæ siê w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie mo¿e byæ wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materia³u przewodz±cego energiê elektryczn±.
Uczestnicy przygotowuj± swoje latawce sami lub przy wspó³pracy rodziców, opiekunów b±d¼ nauczycieli.

B – BEZPIECZEÑSTWO
Starty latawców nie odbêd± siê w czasie burzy, deszczu.
Na latawcach nie mog± byæ umieszczane materia³y ³atwopalne i pirotechniczne. Zabrania siê stosowania lontu do uruchamiania dodatkowych efektów.
Z latawców nie wolno zrzucaæ przedmiotów niewyposa¿onych w spadochrony lub wstêgi hamuj±ce.

C – OCENY i KLASYFIKACJA
Ocena ka¿dego latawca sk³ada siê z oceny statycznej oraz oceny za lot.
Ocena statyczna
Sêdziowie dokonuj± przed lotami oceny statycznej ka¿dego latawca, przyznaj±c punkty za:
- konstrukcjê latawca i oryginalno¶æ pomys³u - do 10 pkt.
- staranno¶æ wykonania latawca - do 10 pkt.
- oprawê plastyczn± latawca - do 10 pkt.
–———————————————————————————————
Maksymalna ilo¶æ punktów za ocenê statyczn± - do 30 pkt.
Ocena za lot
Ka¿dy zawodnik demonstruje w locie latawce zg³oszone do konkursu. Po sygnale startu podanym przez g³ównego sêdziego zawodnicy holuj± latawce i ustawiaj± siê na linii wyznaczonej przez organizatorów. Sêdziowie bêd± przyznawali punkty za:
- jako¶æ lotu - do 20 pkt.
- za zg³oszony i zademonstrowany w locie efekt specjalny - do 10 pkt.
–———————————————————————————————
Maksymalna ilo¶æ punktów za lot - do 30 pkt.
W przypadku braku wiatru lot oceniany jest podczas holowania latawca przez zawodnika wed³ug skali ocen:
- lot stateczny - 20 pkt.
- lot niestateczny - 10 pkt.
- gdy latawiec nie leci - 0 pkt.

Do koñcowej klasyfikacji przyjmuje siê sumê punktów uzyskanych za lot i za ocenê statyczn± latawców. Do koñcowej klasyfikacji przyjmuje siê sumê punktów uzyskanych za lot i za ocenê statyczn± latawców. Klasyfikacja koñcowa zawodników bêdzie przeprowadzona oddzielnie w klasie latawców p³askich i oddzielnie w klasie latawców skrzynkowych oraz latawców gotowych. W powy¿szych przypadkach bêdzie brany te¿ pod uwagê podzia³ na grupy wiekowe wed³ug poni¿szego schematu:
I grupa- dzieci w wieku 4-6 lat
II grupa - kl.1-3 szko³y podstawowej,
III grupa - kl. 4-6 szko³y podstawowej,
IV grupa - kl. 7-8 szko³y podstawowe,
V grupa – szko³y ponadpodstawowe
VI grupa – doro¶li

5. Oceny ka¿dego latawca dokonuje Komisja Sêdziowska sk³adaj±ca siê z 3 do 5 sêdziów. Komisjê powo³uj± organizatorzy konkursu.
6. Sprawy nieobjête niniejszym regulaminem rozstrzygane s± przez organizatorów. Wszelkie protesty bêd± przyjmowane do rozpatrzenia jedynie w formie pisemnej.
7. Organizatorzy wystawiaj± nauczycielom (opiekunom) podziêkowania - za¶wiadczenia o udziale w konkursie, wa¿ne przy pedagogicznym awansie zawodowym.

¦winoujska Akademia Karate Kyokushin


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl±dasz 1-9 z 9

Go¶æ • Czwartek [15.09.2022, 09:56:18] • [IP: 37.47.153.**]

Ciekawe kto kupuje nagrody dla dzieci ? Czy prywatnie klub karate czy z bud¿etu miasta ¶rodki siê znajd±!!?

Go¶æ • Czwartek [15.09.2022, 08:19:13] • [IP: 185.210.38.**]

Tam bêd± same przytulasy dyzmy.Normalnie mysl±cy nie zadajer siê z tym otelem.

Go¶æ • ¦roda [14.09.2022, 23:09:29] • [IP: 89.151.39.***]

Ale ¿e gimnazjum??

Go¶æ • ¦roda [14.09.2022, 17:45:03] • [IP: 89.151.32.**]

Sujka jak zwykle siê bêdzie lansowa³ za publiczne pieni±dze.

Go¶æ • ¦roda [14.09.2022, 13:55:04] • [IP: 91.233.18.***]

Dobra inicjatywa..., ale ¿adnych nagród dla dzieci?

Go¶æ • ¦roda [14.09.2022, 13:47:31] • [IP: 188.147.0.**]

Karate Kyokushinkai organizatorem? Zapewne chca celnym i wysokim kopniakiem karate przywo³ywac latawiec do porz±dku.

Go¶æ • ¦roda [14.09.2022, 13:02:45] • [IP: 62.69.253.**]

Mi³ej zabawy, ¿eby wiatr dopisa³. Dzieci i ich Rodzice bêd± mieli frajdê te ostatnie dni lata. jak zwykle jakie¶ niedoróbki musz± wetkn±æ trochê polityki o popularno¶ci. To organizm bez ¿ycia.

Go¶æ • ¦roda [14.09.2022, 12:38:51] • [IP: 185.210.39.**]

Czy G³ówna nagroda to figurka poz³acanego ORMO-wca?

Go¶æ • ¦roda [14.09.2022, 12:11:17] • [IP: 45.128.38.***]

Sposób na testowanie popularno¶ci wójta.

Ogl±dasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Intensywne opady ¶niegu – ostrze¿enie dla województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY Sp. z o.o. wyda³o ostrze¿enie meteorologiczne, które obowi±zuje od godziny 16:00 dnia 9 stycznia 2025 roku do godziny 4:00 dnia 10 stycznia 2025 roku. Na obszarze spodziewane s± umiarkowane, a miejscami intensywne opady mokrego ¶niegu. W ci±gu 12 godzin mo¿e spa¶æ od 10 do 20 cm ¶niegu, co mo¿e znacz±co utrudniæ poruszanie siê po drogach i chodnikach ■ Rozpoczê³y siê prace nad budow± ulicy Nowojachtowej w ¦winouj¶ciu, która ma po³±czyæ ulice Jachtow± i Uzdrowiskow±. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkañców s± mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, granicz±cy z Parkiem Zdrojowym, stanowi±cy naturalne schronienie dla licznych zwierz±t, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pe³ni±cym funkcjê naturalnego filtra powietrza dla ¦winouj¶cia ■