POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.09.2022, 17:53:15] • Świnoujście

Czy przyszły prezydent będzie idiotą?

Czy przyszły prezydent będzie idiotą?

fot. Sławomir Ryfczyński

W trakcie dożynkowego spotkania o którym pisaliśmy w artykule „Jedni sieją ziarno, inni nienawiść” prezydent Janusz Żmurkiewicz przypuścił taką zaskakującą możliwość. My natomiast w to nie wierzymy. Bo niemożliwe aby mieszkańcy Świnoujścia doświadczeni wieloletnią prezydenturą Janusza Żmurkiewicza mogliby wybrać idiotę na prezydenta. Więcej wiary w mieszkańców panie Januszu, czas na zmianę. Tradycyjnie także prezydent, na swoim społecznościowym portalu, odnosząc się do naszego artykułu, odmówił naszemu portalowi rzetelności. No cóż, my uczyliśmy się rzetelności poza takimi organizacjami jak PZPR czy Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej, w których czynnie działał Janusz Żmurkiewicz. Nic dziwnego że inaczej tą rzetelność rozumiemy.

Dla nas rzetelność to ciągłe informowanie mieszkańców o rożnych działaniach miejskiej władzy, dlatego nie dziwimy się jak jedna z komentujących pod postem prezydenta o naszym artykule że: „Że jeszcze nikt mu (redaktorowi iswinoujscie.pl) auta nie przerysował to aż się dziwie...”. Bo ludzie oczekują żeby patrzeć władzy na ręce, więc dlaczego mieliby nam niszczyć z tego powodu samochód? Choć dziwimy się że prezydent takie wpisy na swojej stronie internetowej dopuszcza, no ale on inaczej rzetelność rozumie.

Cieszymy się że prezydent Janusz Żmurkiewicz potwierdził naszą informację o tym że budowa apartamentowców na działkach jest niemożliwa, a mieszkańców a więc i działkowców zapewniamy że będziemy tego bardzo pilnować.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 82

Gość • Sobota [01.10.2022, 17:38:02] • [IP: 78.10.206.**]

Z Kalsteinem vel" Balbina" po fachu.

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 05:58:39] • [IP: 88.218.254.***]

Zmurkiewicz i Michalska to wyrzucane co roku miliony z kasy miasta na ich własne dochody nie tylko w radach nadzorczych spółek miasta ale i zwykle korupcyjne układy, dlatego wielu pracowników miasta już stąd uciekło, a radni miasta to w wiekszosci pozyteczni idioci jak wielu mieszkancow. Debilami są wiec od lat ci co ich wybierają.

Gość • Piątek [16.09.2022, 15:42:32] • [IP: 176.221.122.**]

Do IP 88.156.235 godz. 10.25.41. Nie pisz głupot, jego nie wybrali mieszkańcy, a tylko 23 % mieszkańców uprawnionych do głosowania, więc garsteczka mieszkańców , ponimajesz ? Wybory wygrywał garsteczką mieszkańców dlatego, że zataił przynależność do Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To nie większość go wybrała, tylko niewielka mniejszość ! Ale jak mamy takich mieszkańców jak ty, to taki kieruje tym miasteczkiem. To najgorszy wybór dla tego miasta, gdyż dalej tkwimy w mentalności, traktowaniu swoich przeciwników, w rzetelności, przestrzeganiu norm jakościowych, w czasach PRL-PZPR.

Gość • Piątek [16.09.2022, 10:51:30] • [IP: 213.155.174.***]

pionier 52 • Wtorek [13.09.2022, 19:53:17] • [IP: 92.118.166.**] Pani Joanna A. Też się nie nadaje, bo głosowała za zmianą zagospodarowania przestrzennego. A co za tym idzie dalsze betonowanie miasta przez deweloperów i to nie po co aby budować mieszkania mieszkańcom tylko cwaniakom, którzy nimi handlują i wynajmują.

Gość • Piątek [16.09.2022, 10:39:47] • [IP: 93.205.235.*]

Miarą Januszów władzy samorządowej jest chociażby to jak traktują swoich mieszkańców w niby jednej z najbogatszych gmin w Polsce. Przykład? Masz coś do załatwienia np. na promenadzie i zaraz wracasz. Koszt wyjścia z auta i powrót po 10 min. to 2, 5 zł. I za każdym razem w innym miejscu w mieście tak samo. Mogłoby być tak, że 15 minut w każdym z tych miejsc jest bezpłatne, ale po co? Skroi się frajerów, a później i tak wybiorą Januszy.

Gość • Piątek [16.09.2022, 10:25:41] • [IP: 88.156.235.***]

Żmurkiewicz odejdzie nie wcześniej jak po tej kadencji -był na tym stanowisku bo wybrali go mieszkańcy, a nie sam się wybrał. A jak się czyta poniższe komentarze to jakoś tej oczywistości nie widać. Ktoś też napisał, ze jego rządy i ich efekty dla miasta ocenić trzeba na ocenę" 4" czyli dobrze -chyba ma to jakiś sens bo inaczej nie wygrywał by wyborów przez kilkanaście lat. Jeżeli w stosunku do niego używa się tylu przykrych słów - czasem nawet wyzwisk to tak samo ocenia się tych którzy na niego głosowali - bądź co bądź to tych, czyli tą większość, która go wybrała!. Ja mam takie zdanie o nim: Jego wadą jest to, że źle dobierał sobie zastępców -zwłaszcza tych, którzy byli tzw." pierwszymi " zastępcami. Zwłaszcza ten ostatni wybór jest bardzo zły. Mam dużo pretensji o to i również o to, że całkowicie zaniedbał, żeby dać szanse na zajęcie wyżej eksponowanych stanowisk przez rodowitych mieszkańców naszego miasta. Czemu na stanowiska sekretarzy miasta i inne przywożone były osoby w " teczkach"? Teraz ich brakuje

Gość • Piątek [16.09.2022, 09:17:54] • [IP: 213.164.205.***]

Większym idiotą od tego padliny się być nie da, ale nie jest, to niemozliwe. Wysoko postawił dziadyga poprzeczkę...

Gość • Piątek [16.09.2022, 04:34:37] • [IP: 188.146.12.***]

Miastu potrzebna jest zmiana, młoda krew. ...Nastepnym razem mam nadzieje ze każdy z rozwagą odda swój głos w wyborach.

Gość • Czwartek [15.09.2022, 20:54:07] • [IP: 31.61.179.**]

Nos Ormowca ….

Gość • Czwartek [15.09.2022, 17:53:55] • [IP: 176.221.122.***]

DO Gość • Środa [14.09.2022, 21:36:59] • [IP: 185.108.8.***] gościu" Najleprzy" piszemy :" NAJLEPSZY". Jeżeli twoja orientacja polityczna równa się znajomości zasad ortografii, to chyba strach się bać!!

Gość • Czwartek [15.09.2022, 15:54:57] • [IP: 62.69.252.***]

TO MIASTO TO SAMA KOMUNA PARTYJNIACY I ORMOWCY

Gość • Czwartek [15.09.2022, 15:47:40] • [IP: 62.69.252.***]

U NAS MUSI BYC PREZYDENTEM KTOS ZEWNACZ BO TO CO JEST UNAS TO JEDNA SITWA POTRZEBNA ZMIANA DOSC UKLADZIKOW A LUDZIOM NIC KOMPLETNIE NIC WSZYSTKIE PODWYZKI ROBIA WCZESNIEJ TAK ZA WODE GDZIE NIE POWINNA BYC PODWYSSZONA OCZYM KACZYNSKI MOWIL CENRALNE TEZ PODWYSZONE GDZIE NIE POWINNO BYCBO NAD WSZYSTLKIM OBRADYJU A ONI ZAWCZASU PODWYZSZAJAI TAK WYJDA NA SWOJE A MOWIA ZE WSZYSTKO ROBIA W WARSZAWIE ZEBY LUDZIOM NIE PODWYZSZAC TO CWANIAKI RABIA LUDZI ILE SIE DA ON DO PISU NIE NALEZY SZTAME TRZYMA ZTYM ZE SZCZECINA WOJEWODA CZ JAK TAM PODZIEKOWAC DZIADZIUSIOWII PAPA PROSZE REDAKCJE PILNOWACI MIEC OKO NA PZPR

Gość • Czwartek [15.09.2022, 10:54:57] • [IP: 185.210.39.***]

Czwartek [15.09.2022, 03:24:59] • [IP: 188.147.0.**] zostawił miasto zmodernizowane? gdzie są więc parkingowce, gdzie jest woda, gdzie lepsze ulice?? To co zostawił Żmurkiewicz to tylko apartamentowce, które pozwolił swoim kolesiom pobudować.

Gość • Czwartek [15.09.2022, 10:16:58] • [IP: 92.235.43.**]

Co ma wspólnego Świnoujście z Paryżem? Mianowicie długi i socjalistyczne vel komunistyczne bydło we władzach miast które te długi generuje.

Gość • Czwartek [15.09.2022, 04:22:44] • [IP: 77.115.71.***]

Głosuję na każdego, kto wy...y betoniarę z powrotem na Lubelską wieś

Gość • Czwartek [15.09.2022, 03:24:59] • [IP: 188.147.0.**]

17:47 • [IP: 89.64.127.**] mimo jego błędów chyba masz rację. Rzekomo zbawienna księzniczka, ktora ma przyjechac na białym koniu jako następczyni Żmurka otacza się komuchami i bardzo wątpię w dobrą zmianę w mieście. Żmurek też ma dwór lewicowy, bywało niepięknie, gdy dwór zgromadził sie w bibliotece na antyliturgii pisarki Gretkowskiej, znanej z wulgarnych słów pod adresem Koscioła, polskiej prawicy, a obecna tam Barbie wymyśliła cmentarz dla psów obok tego dla ludzi, naszych bliskich... niemniej Żmurek dbał o mnóstwo inwestycji. Zostawił miasto zmodernizowane, czasem z błędami, na ocenę 4 zamiast 6, ale jednak.

Gość • Czwartek [15.09.2022, 01:45:06] • [IP: 176.221.122.*]

Gość • Środa [14.09.2022, 16:24:59] • [IP: 88.218.253.**] 100% Zwłaszcza co do przewietrzenia tego kurnika

Gość • Czwartek [15.09.2022, 01:44:03] • [IP: 176.221.122.*]

Gość • Środa [14.09.2022, 17:47:42] • [IP: 89.64.127.**] To pisałem ja: Wacław Jarząbek, trener II klasy w klubie sportowym" Tęcza" Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu.

Gość specjalny • Środa [14.09.2022, 23:21:37] • [IP: 84.141.67.***]

Czy przyszły prezydent TEŻ będzie idiotą?

Gość • Środa [14.09.2022, 23:20:55] • [IP: 37.47.179.**]

Jakby nie patrzeć, to na tym zdjęciu jakiś wygląd bliskowschodni.

Gość • Środa [14.09.2022, 21:36:59] • [IP: 185.108.8.***]

Mieszkam na ul L. Morza od 1994 roku z uporem maniaka informowałem Prezydenta o tym w jaki sposób zostali oszukani mieszkańcy ul Soltana i L. Morza pani Michalska powtarzała spijcie spokojnie będzie dobrze do tej pory nic nie zrobili a teraz Prezydent każdej grupie mieszkancow opowiada niestworzone zeczy nie mam pojęcia czy jest to powodem nie domagan z racji wieku czy pogubił się co do kogo mówi. A co do Pani Agatowskiej to jest najleprzy wybór na Prezydenta znajomość problemów mieszkancow s-cia przebija wiedze obecnej władzy

Gość • Środa [14.09.2022, 21:27:50] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Środa [14.09.2022, 17:47:42] • [IP: 89.64.127.**] Tylko pamiętaj o tym i nie zapomnij swojego ulwielbienia w przyszłości...

Gość • Środa [14.09.2022, 19:57:12] • [IP: 78.10.206.**]

Wygląda na zdjęciu jak Belzebub.

Gość • Środa [14.09.2022, 19:04:15] • [IP: 37.225.86.***]

ORMO działa 🤣🤣🤣

Gość • Środa [14.09.2022, 18:38:20] • [IP: 93.211.60.***]

Zupetnie sie zgadzam z IP: 188.146.139.**] Niestety.wszystko.dla kasy...a dla. mieszkancöw Zero.

Oglądasz 1-25 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■