POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.08.2022, 18:20:04] • zachodniopomorskie

Kolejny transport żywności dla Ukrainy. Z Pomorza Zachodniego do Mikołajowa

Kolejny transport żywności dla Ukrainy. Z Pomorza Zachodniego do Mikołajowa

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie wyśle do Mikołajowa na południu Ukrainy kilka ton produktów żywnościowych. Ciężarówka wypełniona konserwami, daniami instant, tysiącami opakowań kaszy, soli, oleju, kawy i herbaty wyruszy na Wschód w drugiej połowie sierpnia. Na zakupy przeznaczono prawie 100 tysięcy złotych. To kolejny transport darów na Ukrainę organizowany przez Urząd Marszałkowski WZ. Wcześniej przekazaliśmy regionom partnerskim - Odeskiemu i Mikołajowskiemu - m.in. sprzęt medyczny, agregaty prądotwórcze, śpiwory, karimaty, leki, odżywki dla dzieci.

Zakup żywności to odpowiedź na apel władz Obwodu Mikołajowskiego. Samorządowcy z tego regionu są w stałym kontakcie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem. W obliczu rosyjskiej agresji Ukraina bardzo potrzebuje wsparcia - nie tylko w wymiarze politycznym i militarnym, ale przede wszystkim humanitarnym.

- To już kolejny transport dla Ukrainy, który przygotowujemy - przypomina marszałek Olgierd Geblewicz. - W marcu i kwietniu zorganizowaliśmy w urzędzie wielką zbiórkę, której efektem było kilkaset kartonów z żywnością, środkami czystości, artykułami medycznymi. Wysłaliśmy naszym ukraińskim przyjaciołom również karimaty, śpiwory, termosy, powerbanki, latarki, apteczki i inne potrzebne sprzęty. Od razu po wybuchu wojny przygotowaliśmy w pełni wyposażoną karetkę i zapas materiałów opatrunkowych. Przekazaliśmy również dużo sprzętu szpitalnego. Pomoc jest cały czas potrzebna - podkreśla Olgierd Geblewicz.

Decyzją Zarządu Województwa na zakup produktów żywnościowych, który zostaną wysłane do Mikołajowa, przeznaczono 93 145,90 zł. Zgodnie z zapotrzebowaniem złożonym przez ukraińskie władze samorządowe zakupionych zostanie: ponad 3500 tysiąca konserw, około 1500 zup błyskawicznych, prawie 2000 opakowań kaszy (gryczana i jęczmienna, w torebkach), prawie 700 litrów oleju rzepakowego (w butelkach 1l), 975 opakowań soli (po 0,5 kg), ponad 7 tysięcy paczek drożdży suszonych potrzebnych do wypieku chleba.
Wśród darów będzie też herbata (685 paczek) i kawa palona mielona (2750 opakowań).

Transport planowany jest w drugiej połowie sierpnia. Odbiorcą żywności będzie Państwowa Wojskowa Administracja Regionalna Obwodu Mikołajowskiego.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Paździoch • Piątek [12.08.2022, 07:34:00] • [IP: 83.20.245.**]

W Polsce są bogaci Ukraińcy nie potrzebują pomocy. Czekajmy tylko aż wprowadza j ukraiński obowiązkowy w szkołach. Wschód Ukrainy jest okupowany, Ukraina większa od Polski i to dużo, na zachodzie nie mogą sobie żyć? Muszą do Polski przyjeżdżać? Bo ? Rząd musi przybliżać dupę czy jak?

Gość • Czwartek [11.08.2022, 18:52:40] • [IP: 37.187.147.***]

Ochujeliście z tą pomocą dla tej UPAdliny. Weźcie wy się yebnijcie i zastanówcie się, co wy odpi3rdalacie!! Wy sobie nawet nie zdajecie sprawy debile, że bierzecie udział w rozbiorze Polski!!

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022. Drugiego Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Mieszkaniec: W dniu 11.09 zostawiłem torbę na parkingu przy Sky Towers, Wyspiańskiego 39, w ktòrej był m.in. iPad. Uczciwego znalazcę wynagrodzę. Proszę o kontakt: 602895099 ■ Przy placu zabaw na osiedlu Platan, dziecko, jadące na rowerze, potrąciło 4-letnią dziewczynkę. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni. Do potrącenia dziecka doszło 20 września około godziny 17:50 przy ulicy Malczewskiego. - Zgłoszenie dotyczyło 4-letniej dziewczynki, która miała zostać potrącona przez inne dziecko jadące na rowerze. 4-latka doznała powierzchownego urazu głowy, wraz z opiekunem pozostała na miejscu zdarzenia- poinformowała Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie. ■