POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.08.2022, 13:37:44] • zachodniopomorskie

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego przestaną istnieć? Wszystko przez zakaz połowu dorsza. Zobacz film!

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego przestaną istnieć? Wszystko przez zakaz połowu dorsza. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sytuacja armatorów rybołówstwa rekreacyjnego legła w gruzach. Wszystko przez wprowadzone przepisy dotyczące zakazu połowu dorsza na Bałtyku z początkiem 2022 roku. - Zostali pozbawieni możliwości zarobkowania i zostali wykluczeni z ubiegania się o wsparcie dla nich. Są to armatorzy z całego wybrzeża, ale my chcieliśmy się skupić na armatorach z Pomorza Zachodniego - mówił Arkadiusz Marchewka, poseł Platformy Obywatelskiej. Temat ten został poruszony w trakcie poniedziałkowego posiedzenia Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego.



- Zostaliśmy wykluczeni ze wsparcia rządowego. Jesteśmy armatorami, którzy świadczą usługi dla rybołówstwa rekreacyjnego. Nie można nas mylić z rybakami czy wędkarzami rekreacyjnymi. Jesteśmy przedsiębiorcami z PKD i udostępniamy pokłady dla rybołówstwa rekreacyjnego celem połowu. Dorsz stanowił atrakcję połowów wędkarskich dzięki któremu mogliśmy zarabiać Na podstawie rozporządzenia ministra zostaliśmy wykluczeni z dofinansowania - mówił jeden z przedstawicieli armatorów rybołówstwa rekreacyjnego.

Chodzi o spore dofinansowanie bo wysokości 200 tysięcy złotych.

- W jednym dniu łódź wartości miliona złotych traci wartość do 0 złotych przez te negocjacje unijne. Następnego dnia armator jest bankrutem, bo przecież nie możemy sprzedać łódki - mówili przedstawiciele armatorów rybołówstwa rekreacyjnego.

- Nasza branża przestała istnieć i się nie odrodzi - mówił prezes stowarzyszenia statków rybołówstwa rekreacyjnego z siedzibą w Kołobrzegu, Waldemar Giżanowski.

Jak mówili armatorzy mają na to wpływ nie tylko ograniczenia połowu dorsza ale także planowane fermy wiatrowe od wybrzeża wschodniego aż po Mrzeżyno kiedy łowiska będą zamknięte bo wokół ferm wiatrowych łowić się nie da.

- Moja prośba do parlamentarzystów bo nikt nie chce z nami rozmawiać. Bylibyśmy wdzięczni za ujęcie się za nami. Jedni do ministerstwa infrastruktury nas kierują ,a drudzy do ministerstwa rolnictwa - dodał Waldemar Giżanowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Dojna zmiana • Poniedziałek [08.08.2022, 04:38:28] • [IP: 37.47.195.***]

Powiedz Panie Waldemarze ile dostaliście za pierwszy zakaz połowu ?

Gość • Sobota [06.08.2022, 21:59:13] • [IP: 122.11.212.***]

nie chcielista sierpa i mlota, to mota co mota. W czoraj Moskwa dzis Bruksela w Polsce wszystko sie rozpier...Mamy byc tania niewykwalifikowana sila robocza. W Polsce praktycznie nie ksztalci sie robotnikow wykwalifikowanych bo po co. Teraz kolejna galaz gospodarki komus przeszkadza.

Gość • Sobota [06.08.2022, 21:23:15] • [IP: 89.151.36.**]

Zawsze mogą akwarium założyć...

Gość • Sobota [06.08.2022, 20:55:04] • [IP: 178.238.253.***]

Ograniczyć połowy żeby populacja sie odrodziła, piękna myśl tylko co z rybakami żyjącymi z połowów gdzie limity są już tak okrojone że jest to juz wegetacja i czekanie że może będzie lepiej, a dofinansowań czy rekompensat za wcześniej wspomniane postojowe kolejny rok brak. Czy myślicie że głównym problemem są rybacy ? A co z zanieczyszczeniem Bałtyku które ma wpływ na stada ? Co z dolewem świeżej wody z Morza Północnego które od kilku lat jest coraz słabsze ? Co z kormoranami które wyniszczają małe rybki i narybek ?

Gość • Sobota [06.08.2022, 14:53:40] • [IP: 88.218.253.**]

Oprócz dorsza, powinno się ograniczyć połowy gatunków ryb, którymi się dorsz żywi. W ten sposób populacja dorsza szybciej się odrodzi i pozostałych gatyunków też. Trzeba takie ograniczenia wprowadzić, bo inaczej nic już w Bałtyku już nie złowimy. Powinna się UE zająć duńskimi kutrami rybackimi tzw. paszowcami, które łowią wszystkie mniejsze ryby i przeznaczają na paszę.

Gość • Sobota [06.08.2022, 14:32:23] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Sobota [06.08.2022, 11:35:03] • [IP: 88.218.254.**] Te upały ci zaszkodziły biedaku. To rude które tak wychwalasz nie nadaje się nawet do opróżniania królewskiego nocnika. Zresztą swojego też nie będzie musiał opróżniać bo będą to robić inni pod nadzorem klawiszy...

Gość • Sobota [06.08.2022, 13:03:14] • [IP: 5.173.157.**]

Ja chodze rekraacyjnie na ryby wyplywam nad zalew badz na baltyk swoja lodzia i nie zabieram ryby zawsze wypuszczam tojest przyjemnosc z lowienia

Gość • Sobota [06.08.2022, 11:35:03] • [IP: 88.218.254.**]

Gość • Sobota [06.08.2022, 09:09:32] • [IP: 88.156.235.***]Nie był tylko jest...buraku pisowski.

Gość • Sobota [06.08.2022, 10:24:59] • [IP: 178.238.249.**]

Skoro domagają się tak wysokich odszkodowań, to znaczy, że mieli bardzo wysokie przychody. Proponuję, by podali od jakich dochodów zapłacili podatki za ubiegły rok.

Gość • Sobota [06.08.2022, 09:09:32] • [IP: 88.156.235.***]

To decyzje UE. Proszę kierować pretensje do po. Jej lider niejaki tusk był królem Europy.

Gość • Sobota [06.08.2022, 08:49:03] • [IP: 37.248.175.***]

Nie widze tu żadnego problemu, jeśli połów jest rzeczywiście rekreacyjny.. Organizujcie w dalszym ciągu wyprawy, lecz na „okonie”, łapcie sobie dorsze jako przyłów, lecz je wypuszczajcie jeśli ma być to połów rekreacyjny, a nie akcja nabijania zamrażary filetami.. a mięsiaży zapraszamy do smażalni ryb Pozdro

Gość • Sobota [06.08.2022, 07:58:35] • [IP: 188.146.131.**]

właśnie jesteście armatorami 2 mln włożył? to niech sprzeda i będzie wędkarzem. Co jak co armatorzy to bogaci i pazerni tak jak górale we łbach porąbane splajtowałeś to trudno idź nad kanał i powędkuj.ludzie mają w d..pie wasze jednostki.

Gość • Sobota [06.08.2022, 07:02:15] • [IP: 188.146.131.**]

Po prostu część z tych armatoròw już wzieła i to grubo za likwidacje stanowisk pracy i sprzętu do połowòw.Teraz chcą jeszcze raz.Ktoś poniżej napisał o gòrnikach rolnikach itd jako grupach roszczeniowych.Armatorzy rekreacyjni chcą dofinansowania ¿?czego ?skoro raz już wzieli.Ten słaby rząd nie potrafi odróżnić tych potrzebujących od roszczeniowcòw dlatego straci wielu wyborcòw.Szkoda że Polską od 30 lat rządzą polityczni nieudacznicy.

Gość • Sobota [06.08.2022, 04:34:54] • [IP: 37.187.147.***]

Prawo naturalne, które jest wieczne i niezbywalne pozwala Wam łowić wszystkie ryby, byle tylko, żeby nie wyławiać więcej niż potrzebujecie i żadne prawo stanowione nie ma prawa Wam niczego zabronić i zakazać, bo jakim prawem ktoś ma autoryzacje do kwestionowania Waszych praw? Nie dajcie się wydymać jakimś żydowskim sługusom.

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:58:29] • [IP: 176.221.123.***]

A czemu oni rozmawiają w swinoujsciu ? tu nigdy nie było dorsza i wypraw na dorsza.

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:41:10] • [IP: 213.155.174.***]

Niech się turyści zastanowią teraz co jedzą w smażalniach hahaha.

Pingu • Piątek [05.08.2022, 21:34:35] • [IP: 176.221.122.**]

Następna grupa któa domaga się " wsparcia". Jak nie rybacy to górnicy, jak nie policjanci to matki smaotnie wychowujące itd. itp. Od kogo ? od rządu? Rząd nie ma" swoich pieniędzy". Nie dociera to do socjalistycznego umysłu? Jeśli dają jednym to drugim muszą zabrać !! W tym kraju" krzyczący" uważają, że mają źle, bo za cicho krzyczą. Ciekawe kiedy zaczną domagać się pomocy właścieciele dyliżansów.Przecież należy nam się dopłąta, bo przestaniemy istnieć - powiedzą.

Gość • Piątek [05.08.2022, 19:06:11] • [IP: 37.8.230.**]

Krętaczne to posiedzenie armatorów. Ryby nie ma przez właśnie działania takich i podobnych branżowców. Kiedyś musiał nastąpić koniec. Pora zmienić źródło zarobkowania na coś w miarę mądrego i przede wszystkim uczciwego. Mamy poważny kryzys więc wszystkie tego typu pierdoły i fanaberie przechodzą na plan dalszy!!

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:44:31] • [IP: 31.0.71.***]

Dzis jest rocznica śmierci Andrzeja Leppera który próbował ratować polskie rolnictwo i ogólnie polską gospodarkę większość polskiego społeczeństwa uważala go za wieśniaka durnia i ogólnie obciach... I co dziś mamy? Ogromne złoża węgla ale kopalnie pozamykane więc jest jaki jest... Zakaz łowienia ryb zakazy dla rolników hodowanie zwierząt bo za dużo pierdzą patrz Holandia... Za jakiś czas zakaz hodowania warzyw we własnych ogródkach patrz Australia... Więc co będziemy jeść i co mam proponują globaliśc? Mięso z probówki i przetworzone robaki 🤔

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:00:26] • [IP: 176.221.122.***]

To nie są rybacy. Tylko włąściciele łodek na których wędkują turyści. Po prostu usługi turystyczne, tylko ryb już prawie nie ma.

Gość • Piątek [05.08.2022, 17:42:04] • [IP: 89.64.125.***]

A malo Rybacy kasy wzieliscie?wam sie wszystko nalezalo-za postoj w porcie kasa, za zezlomowanie kutra-wielka kasa, dofinansowania wieczne na dla was-zakup taktorow itp itd

Gość • Piątek [05.08.2022, 17:34:03] • [IP: 178.238.251.***]

Wszystko wytrzebili i jeszcze im mało. Dobrze, że ministerstwo ma ich teraz w pupie.

Gość • Piątek [05.08.2022, 17:08:40] • [IP: 5.173.152.***]

Przeca tak bardzo chcieliśta do Unii, no to macie!

Gość • Piątek [05.08.2022, 17:08:18] • [IP: 94.254.169.**]

Niedługo nic nie będzie nam wolno robić.

Gość • Piątek [05.08.2022, 16:37:53] • [IP: 2.106.93.**]

Dziwi mnie takie zaskoczenie wśród ludzi. Czy wy naprawdę nie widzicie, co się dzieje na waszych oczach??

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■