POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.08.2022, 13:37:44] • zachodniopomorskie

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego przestaną istnieć? Wszystko przez zakaz połowu dorsza. Zobacz film!

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego przestaną istnieć? Wszystko przez zakaz połowu dorsza. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sytuacja armatorów rybołówstwa rekreacyjnego legła w gruzach. Wszystko przez wprowadzone przepisy dotyczące zakazu połowu dorsza na Bałtyku z początkiem 2022 roku. - Zostali pozbawieni możliwości zarobkowania i zostali wykluczeni z ubiegania się o wsparcie dla nich. Są to armatorzy z całego wybrzeża, ale my chcieliśmy się skupić na armatorach z Pomorza Zachodniego - mówił Arkadiusz Marchewka, poseł Platformy Obywatelskiej. Temat ten został poruszony w trakcie poniedziałkowego posiedzenia Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego.



- Zostaliśmy wykluczeni ze wsparcia rządowego. Jesteśmy armatorami, którzy świadczą usługi dla rybołówstwa rekreacyjnego. Nie można nas mylić z rybakami czy wędkarzami rekreacyjnymi. Jesteśmy przedsiębiorcami z PKD i udostępniamy pokłady dla rybołówstwa rekreacyjnego celem połowu. Dorsz stanowił atrakcję połowów wędkarskich dzięki któremu mogliśmy zarabiać Na podstawie rozporządzenia ministra zostaliśmy wykluczeni z dofinansowania - mówił jeden z przedstawicieli armatorów rybołówstwa rekreacyjnego.

Chodzi o spore dofinansowanie bo wysokości 200 tysięcy złotych.

- W jednym dniu łódź wartości miliona złotych traci wartość do 0 złotych przez te negocjacje unijne. Następnego dnia armator jest bankrutem, bo przecież nie możemy sprzedać łódki - mówili przedstawiciele armatorów rybołówstwa rekreacyjnego.

- Nasza branża przestała istnieć i się nie odrodzi - mówił prezes stowarzyszenia statków rybołówstwa rekreacyjnego z siedzibą w Kołobrzegu, Waldemar Giżanowski.

Jak mówili armatorzy mają na to wpływ nie tylko ograniczenia połowu dorsza ale także planowane fermy wiatrowe od wybrzeża wschodniego aż po Mrzeżyno kiedy łowiska będą zamknięte bo wokół ferm wiatrowych łowić się nie da.

- Moja prośba do parlamentarzystów bo nikt nie chce z nami rozmawiać. Bylibyśmy wdzięczni za ujęcie się za nami. Jedni do ministerstwa infrastruktury nas kierują ,a drudzy do ministerstwa rolnictwa - dodał Waldemar Giżanowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Dojna zmiana • Poniedziałek [08.08.2022, 04:38:28] • [IP: 37.47.195.***]

Powiedz Panie Waldemarze ile dostaliście za pierwszy zakaz połowu ?

Gość • Sobota [06.08.2022, 21:59:13] • [IP: 122.11.212.***]

nie chcielista sierpa i mlota, to mota co mota. W czoraj Moskwa dzis Bruksela w Polsce wszystko sie rozpier...Mamy byc tania niewykwalifikowana sila robocza. W Polsce praktycznie nie ksztalci sie robotnikow wykwalifikowanych bo po co. Teraz kolejna galaz gospodarki komus przeszkadza.

Gość • Sobota [06.08.2022, 21:23:15] • [IP: 89.151.36.**]

Zawsze mogą akwarium założyć...

Gość • Sobota [06.08.2022, 20:55:04] • [IP: 178.238.253.***]

Ograniczyć połowy żeby populacja sie odrodziła, piękna myśl tylko co z rybakami żyjącymi z połowów gdzie limity są już tak okrojone że jest to juz wegetacja i czekanie że może będzie lepiej, a dofinansowań czy rekompensat za wcześniej wspomniane postojowe kolejny rok brak. Czy myślicie że głównym problemem są rybacy ? A co z zanieczyszczeniem Bałtyku które ma wpływ na stada ? Co z dolewem świeżej wody z Morza Północnego które od kilku lat jest coraz słabsze ? Co z kormoranami które wyniszczają małe rybki i narybek ?

Gość • Sobota [06.08.2022, 14:53:40] • [IP: 88.218.253.**]

Oprócz dorsza, powinno się ograniczyć połowy gatunków ryb, którymi się dorsz żywi. W ten sposób populacja dorsza szybciej się odrodzi i pozostałych gatyunków też. Trzeba takie ograniczenia wprowadzić, bo inaczej nic już w Bałtyku już nie złowimy. Powinna się UE zająć duńskimi kutrami rybackimi tzw. paszowcami, które łowią wszystkie mniejsze ryby i przeznaczają na paszę.

Gość • Sobota [06.08.2022, 14:32:23] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Sobota [06.08.2022, 11:35:03] • [IP: 88.218.254.**] Te upały ci zaszkodziły biedaku. To rude które tak wychwalasz nie nadaje się nawet do opróżniania królewskiego nocnika. Zresztą swojego też nie będzie musiał opróżniać bo będą to robić inni pod nadzorem klawiszy...

Gość • Sobota [06.08.2022, 13:03:14] • [IP: 5.173.157.**]

Ja chodze rekraacyjnie na ryby wyplywam nad zalew badz na baltyk swoja lodzia i nie zabieram ryby zawsze wypuszczam tojest przyjemnosc z lowienia

Gość • Sobota [06.08.2022, 11:35:03] • [IP: 88.218.254.**]

Gość • Sobota [06.08.2022, 09:09:32] • [IP: 88.156.235.***]Nie był tylko jest...buraku pisowski.

Gość • Sobota [06.08.2022, 10:24:59] • [IP: 178.238.249.**]

Skoro domagają się tak wysokich odszkodowań, to znaczy, że mieli bardzo wysokie przychody. Proponuję, by podali od jakich dochodów zapłacili podatki za ubiegły rok.

Gość • Sobota [06.08.2022, 09:09:32] • [IP: 88.156.235.***]

To decyzje UE. Proszę kierować pretensje do po. Jej lider niejaki tusk był królem Europy.

Gość • Sobota [06.08.2022, 08:49:03] • [IP: 37.248.175.***]

Nie widze tu żadnego problemu, jeśli połów jest rzeczywiście rekreacyjny.. Organizujcie w dalszym ciągu wyprawy, lecz na „okonie”, łapcie sobie dorsze jako przyłów, lecz je wypuszczajcie jeśli ma być to połów rekreacyjny, a nie akcja nabijania zamrażary filetami.. a mięsiaży zapraszamy do smażalni ryb Pozdro

Gość • Sobota [06.08.2022, 07:58:35] • [IP: 188.146.131.**]

właśnie jesteście armatorami 2 mln włożył? to niech sprzeda i będzie wędkarzem. Co jak co armatorzy to bogaci i pazerni tak jak górale we łbach porąbane splajtowałeś to trudno idź nad kanał i powędkuj.ludzie mają w d..pie wasze jednostki.

Gość • Sobota [06.08.2022, 07:02:15] • [IP: 188.146.131.**]

Po prostu część z tych armatoròw już wzieła i to grubo za likwidacje stanowisk pracy i sprzętu do połowòw.Teraz chcą jeszcze raz.Ktoś poniżej napisał o gòrnikach rolnikach itd jako grupach roszczeniowych.Armatorzy rekreacyjni chcą dofinansowania ¿?czego ?skoro raz już wzieli.Ten słaby rząd nie potrafi odróżnić tych potrzebujących od roszczeniowcòw dlatego straci wielu wyborcòw.Szkoda że Polską od 30 lat rządzą polityczni nieudacznicy.

Gość • Sobota [06.08.2022, 04:34:54] • [IP: 37.187.147.***]

Prawo naturalne, które jest wieczne i niezbywalne pozwala Wam łowić wszystkie ryby, byle tylko, żeby nie wyławiać więcej niż potrzebujecie i żadne prawo stanowione nie ma prawa Wam niczego zabronić i zakazać, bo jakim prawem ktoś ma autoryzacje do kwestionowania Waszych praw? Nie dajcie się wydymać jakimś żydowskim sługusom.

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:58:29] • [IP: 176.221.123.***]

A czemu oni rozmawiają w swinoujsciu ? tu nigdy nie było dorsza i wypraw na dorsza.

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:41:10] • [IP: 213.155.174.***]

Niech się turyści zastanowią teraz co jedzą w smażalniach hahaha.

Pingu • Piątek [05.08.2022, 21:34:35] • [IP: 176.221.122.**]

Następna grupa któa domaga się " wsparcia". Jak nie rybacy to górnicy, jak nie policjanci to matki smaotnie wychowujące itd. itp. Od kogo ? od rządu? Rząd nie ma" swoich pieniędzy". Nie dociera to do socjalistycznego umysłu? Jeśli dają jednym to drugim muszą zabrać !! W tym kraju" krzyczący" uważają, że mają źle, bo za cicho krzyczą. Ciekawe kiedy zaczną domagać się pomocy właścieciele dyliżansów.Przecież należy nam się dopłąta, bo przestaniemy istnieć - powiedzą.

Gość • Piątek [05.08.2022, 19:06:11] • [IP: 37.8.230.**]

Krętaczne to posiedzenie armatorów. Ryby nie ma przez właśnie działania takich i podobnych branżowców. Kiedyś musiał nastąpić koniec. Pora zmienić źródło zarobkowania na coś w miarę mądrego i przede wszystkim uczciwego. Mamy poważny kryzys więc wszystkie tego typu pierdoły i fanaberie przechodzą na plan dalszy!!

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:44:31] • [IP: 31.0.71.***]

Dzis jest rocznica śmierci Andrzeja Leppera który próbował ratować polskie rolnictwo i ogólnie polską gospodarkę większość polskiego społeczeństwa uważala go za wieśniaka durnia i ogólnie obciach... I co dziś mamy? Ogromne złoża węgla ale kopalnie pozamykane więc jest jaki jest... Zakaz łowienia ryb zakazy dla rolników hodowanie zwierząt bo za dużo pierdzą patrz Holandia... Za jakiś czas zakaz hodowania warzyw we własnych ogródkach patrz Australia... Więc co będziemy jeść i co mam proponują globaliśc? Mięso z probówki i przetworzone robaki 🤔

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:00:26] • [IP: 176.221.122.***]

To nie są rybacy. Tylko włąściciele łodek na których wędkują turyści. Po prostu usługi turystyczne, tylko ryb już prawie nie ma.

Gość • Piątek [05.08.2022, 17:42:04] • [IP: 89.64.125.***]

A malo Rybacy kasy wzieliscie?wam sie wszystko nalezalo-za postoj w porcie kasa, za zezlomowanie kutra-wielka kasa, dofinansowania wieczne na dla was-zakup taktorow itp itd

Gość • Piątek [05.08.2022, 17:34:03] • [IP: 178.238.251.***]

Wszystko wytrzebili i jeszcze im mało. Dobrze, że ministerstwo ma ich teraz w pupie.

Gość • Piątek [05.08.2022, 17:08:40] • [IP: 5.173.152.***]

Przeca tak bardzo chcieliśta do Unii, no to macie!

Gość • Piątek [05.08.2022, 17:08:18] • [IP: 94.254.169.**]

Niedługo nic nie będzie nam wolno robić.

Gość • Piątek [05.08.2022, 16:37:53] • [IP: 2.106.93.**]

Dziwi mnie takie zaskoczenie wśród ludzi. Czy wy naprawdę nie widzicie, co się dzieje na waszych oczach??

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■