POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.08.2022, 08:30:06] • Świnoujście

Mieszkanka: Świnoujście coraz droższe! Ceny zwalają z nóg!

Mieszkanka: Świnoujście coraz droższe! Ceny zwalają z nóg!

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkanka uważa, że w naszym mieście panuje ogólna drożyzna. Jak twierdzi Czytelniczka paragony grozy to wcale nie mit, a Świnoujście w ogólnopolskich mediach coraz częściej wyrasta na kurort na który nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. - Zwracam się w poważnym problemem drożyzny w Świnoujściu, która bardzo szybko postępuje. Czytam co chwilę niechlubne artykuły o Świnoujściu dotyczące drożyzny, "paragonów grozy" i innych patologiach. To już nawet nie są informacje ale ostrzeżenia przed Świnoujściem. Porównano koszt wakacji rodziny 4 osobowej w roku 2021 i 2022. Świnoujście pobiło rekord Polski wzrostem z 2200 zł do 4200 zł. - opisuje mieszkanka.

Mieszkanka zastanawia się, czy Świnoujście powinno bić takie niechlubne rekordy?

- A może świnoujscy przedsiębiorcy nastawili się tylko na niemieckich turystów nie licząc się z tym, że znów może być zamknięta granica z powodu pandemii? - pyta mieszkanka.

Według rankingu dzienniku Fakt to właśnie w Świnoujściu w 2022 roku 4 osobowa rodzina zapłaci za tygodniowy pobyt ponad 4 tysiące złotych. Niestety oznacza to, że noclegi w naszym mieście są najdroższe spośród miejscowości, które wzięto pod uwagę w rankingu.

Całkiem niedawno media rozpisywały się także o paragonach grozy ze Świnoujścia. Jeden z turystów zapłacił za gofra 35 złotych.

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy faktycznie jest aż tak źle?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 88

Gość • Czwartek [04.08.2022, 19:09:08] • [IP: 37.47.176.***]

Rafał Borat Mistrz😀😀😀

Rafal Borat • Czwartek [04.08.2022, 18:25:09] • [IP: 62.69.203.***]

To dobrze że jest tak drogo bo niema sensu wpuszczać gości z hulajnogom. Wszyscy mają przyjeżdzać ze złotymi kartami Lexusami. Mają w moim mieście zostawiać miliony, a nie dmuchać za złotówkę balony. Nie wpuszczać biedoty bo to oznacza kłopoty.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 13:27:35] • [IP: 37.47.166.***]

Nie rozumiem jednego ceny z kosmosu kawalerka przy promenadzie ktora zwie sie"apartamentem" koszt 1100zl za noc. woda mineralna nałęczowianka mala butelka w knajpie obok radissona 6.95. lodziarnie przy tym samym hotelu to nieporozumienie zostawiamy duze pieniądze a w większości restauracji i lokali jesteśmy traktowani jak klienci drugiej kategorii bo rozmawia się po polsku. każdy DDR-wiec co zostawia 50centow napiwku jest wazniejszy.ludzie w tym mieście maja jeden powazny problem sluzalczos to juz mnie nie dziwi ze byle dziad niemiecki czuje się rasa wyzsza. za taka kase i takie traktowanie to tylko szaleniec tu przyjezdza.my napewno 1 i ostatni raz !wybieram piekna Grecję Chorwację z gwarantowana pogoda i bez komarow:)

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:27:02] • [IP: 37.248.221.***]

Sa jelenie co płacą to mamy ceny jakie mamy :)

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:21:30] • [IP: 5.173.10.***]

Lody jogurtowe w corso tanie wiec spoko. Dzierżawy na promenadzie kosmiczne to niech sami pracuja

Gość • Czwartek [04.08.2022, 10:15:12] • [IP: 176.221.123.**]

00:09 pięknie wszystko wytłumaczył ci kolega poniżej, ale i tak nie zrozumiałeś, bo jesteś za głupi.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 09:08:54] • [IP: 46.204.12.***]

22:26:08] • [IP: 94.246.159.***] Nie miałem pojęcia, że można tak tanio zjeść w Ś-ciu w sezonie. To dane naprawdę aktualne? Jeśli tak, to problemu prawie nie ma w kwestii cen za posiłki.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 09:04:12] • [IP: 46.204.12.***]

00:09 • [IP: 37.47.190.***] Biedaku nieznający polskiego, tak, Mariolka ma rację, Świnoujście jest jednym z większych miast, ale nie jest wielkim miastem, oto róźnica w słowach. Ma 40 000 mieszkańców, w naszym województwie są takie nieliczne, Koszalin to 106 tys., Stargard to 67 tys., Kołobrzeg 46 tys, ale Goleniów to tylko 21 tys., Choszczno to 15 tys., Pyrzyce 12 tys., Świdwin 15 tys. Po prostu Świnoujście jest jednym z największych miast województwa obok Stargardu, Kołobrzegu i Koszalina oraz oczywiście pozostaje w hierarchii za WIELKIM miastem, jednym z największych w Polsce, Szczecinem. Paździochu naszego forum, przyłóż lód do czachy

Gość • Czwartek [04.08.2022, 08:47:38] • [IP: 5.173.241.**]

Cieszcie się, że nie ma pełnego obłożenia w apartamentowcach, bo byście nie mieli, gdzie parawanu wbić. Jeśli chodzi o Majorkę, to tam naprawdę można odpocząć. W Swinoujsciu jedynie na RODOS. Co przyciąga do siebie Swinoujscie - średnie miasteczko - ścieżki rowerowe. Reszta to przerost ambicji.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 06:31:48] • [IP: 5.173.140.***]

Dalej wspierajcie Pisowskie rządy !! Brawo!!

Gość • Czwartek [04.08.2022, 00:09:10] • [IP: 37.47.190.***]

Haha Mariolka z Kiepskich wygrała Świnoujście większym miastem buehehe. Z większymi miastami łączą nas tylko korki robione głownie przez Niemców no i smog i smród ze smażalni, które zamiast iść z postępem to cofnęły się w czasie. Weźcie zobaczcie co się dzieje przy tej Kergulena czy koło galerii Promenada. Jak był Gryf, to były chociaż jakieś wyciągi i kuchnia była oddzielona od jadalni. A teraz śmierdziel na śmierdzielu, bo Niemcy lubią wdychać smrody. Oni nawet się cieszą jak bąki puszczają i wąchają te smrody z radością. Mariola gdzie metro i uczelnie w tym większym mieście? Co ciekawe w rok ubyło 5500 mieszkańców, bo nikt młody nie chce w tym grajdole mieszkać. Mam nadzieję, że im to wszystko spleśnieje i się nie sprzeda, a w Radissonie będzie pustostan i będziemy w PAINTBALL grać ganiając się po piętrach.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 00:01:40] • [IP: 213.155.174.***]

Haha Mariolka z Kiepskich wygrała Świnoujście większym miastem buehehe. Z większymi miastami łączą nas tylko korki robione głownie przez Niemców no i smog i smród ze smażalni, które zamiast iść z postępem to cofnęły się w czasie. Weźcie zobaczcie co się dzieje przy tej Kergulena czy koło galerii Promenada. Jak był Gryf, to były chociaż jakieś wyciągi i kuchnia była oddzielona od jadalni. A teraz śmierdziel na śmierdzielu, bo Niemcy lubią wdychać smrody. Oni nawet się cieszą jak bąki puszczają i wąchają te smrody z radością. Mariola gdzie metro i uczelnie w tym większym mieście? Co ciekawe w rok ubyło 5500 mieszkańców, bo nikt młody nie chce w tym grajdole mieszkać. Mam nadzieję, że im to wszystko spleśnieje i się nie sprzeda, a w Radissonie będzie pustostan i będziemy w PAINTBALL grać ganiając się po piętrach.

Gość • Środa [03.08.2022, 23:16:44] • [IP: 37.47.149.***]

Mariola • Środa [03.08.2022, 22:26:08] • [IP: 94.246.159.***] - od kiedy to świnoujście jest większym miastem ?

Gość • Środa [03.08.2022, 22:30:56] • [IP: 178.238.246.***]

Niektórzy donosza o droższych nadmorskich naszych kurortach. Po prostu w całym kraju ceny oszalały. Nic dziwnegi rabunkowa gospodarka kiedyś musi się odbić na społeczeństwie.

Mariola • Środa [03.08.2022, 22:26:08] • [IP: 94.246.159.***]

W Świnoujściu jak w każdym większym mieście można znależć restauracje na każdą kieszeń. Są restauracje gdzie za obiad zapłacisz koło 100 zł i za podobny obiad zapłacisz 25 zł. Np restauracja" Promenada" na promenadzie: schabowy, frytki, surówka 26 zł. lub łosoś, frytki surówka 29 zł. pisze, że ryba waży 200 g. Polecam 'Bar Kopytko" przy kolejce UBB do Niemiec, są podane ceny zestawów obiadowych: schabowy z dodatkami i kompotem 23 zł., itp. Ceny są dla tych z grubym i cienkim portfelem.

Gość • Środa [03.08.2022, 20:41:31] • [IP: 176.221.123.***]

Zagłosujecie na tfu...ska, od razu wam się poprawi.

Gość • Środa [03.08.2022, 19:42:03] • [IP: 178.238.246.***]

Nie pamietam by w swinoujsciu bylo kiedys tanio. tyle na temat.

Gość • Środa [03.08.2022, 19:24:53] • [IP: 83.20.232.***]

Tak drogo a Świnoujście pęka w szwach. Czyli stać ludzi na wakacje w naszym mieście. Tanio to już było. Niech jadą do Włoch, Hiszpanii, Chorwacji. Tam zaoszczędzą.

Gość • Środa [03.08.2022, 19:00:10] • [IP: 2.106.93.**]

Ale o co chodzi? Mateusz von Krzywousty przecież powiedział, że Polak będzie robił za miskę ryżu…..

Gość • Środa [03.08.2022, 18:59:59] • [IP: 185.53.147.**]

A cierpią na tym mieszkańcy :(

Gość • Środa [03.08.2022, 18:47:03] • [IP: 37.47.153.**]

Turysta • Środa [03.08.2022, 17:41:29] • [IP: 45.134.212.**] - gdyby nie państwo to 2 lata temu 90 % tej twojej gospodarki wolnorynkowej by po prostu zdechło.

Gość • Środa [03.08.2022, 18:25:23] • [IP: 178.238.251.***]

Jak zwykle jakaś niewyjaśniona nagonka na polskie nadmorskie miejscowości 😡Żal to czytać...nie stać Cię nie jedź, nie kupuj i siedź w domu🙈🙈🙈

Gość • Środa [03.08.2022, 18:16:36] • [IP: 46.205.148.**]

To wina Niemców zamknąć granicę

Gość • Środa [03.08.2022, 17:49:32] • [IP: 46.205.136.**]

Paragony grozy to będą za gaz, ciepło i światło a wszystko za sprawą PiS

Turysta • Środa [03.08.2022, 17:41:29] • [IP: 45.134.212.**]

Popyt i podaż to pojęcia niezrozumiałe dla większości komentujących. Gospodarka wolnorynkowa dzięki której niejeden nie tylko kupczyk czy" mieszkaniec" potrafili się szybko wzbogacić na turystach tak naszych rodakach i sąsiadów z zachodniej granicy. Rachunek ekonomiczny jest bezwzględny. Jak tego nasza mieszkanka nie rozumie i jest jej za drogo to droga wolna - można sprawdzić w kurorcie Sopot.

Oglądasz 1-25 z 88
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■