POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.07.2022, 23:35:59] • Międzyzdroje

Festiwal Indii w Międzyzdrojach

Festiwal Indii w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Fundacja Viva Kultura zaprasza na Festiwal Indii, który w tym roku zagości w Międzyzdrojach dwukrotnie - już od niedzieli - 17 lipca do późnych godzin wieczornych we wtorek, a potem w sierpniu, tym razem weekendowo - 12-14 sierpnia, każdego dnia od 17.30.

Po spektakularnych sukcesach naszych imprez w latach ubiegłych – nastąpiła przerwa, która wszystkim nam uświadomiła jeszcze bardziej jak ważna jest sztuka, kultura i wspólne jej doświadczanie.

Festiwal po raz kolejny odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasady Indii w Polsce. Atrakcją tegorocznych imprez będzie nowa odsłona akrobatyczno-gimnastycznych oraz lalkarskich dokonań naszej festiwalowej grupy. Pomysłodawca i twórca naszej największej dotąd sztuki - musicalu Sita Ram – wystawianej z ogromnym powodzeniem na scenach Polski, Indii, Mołdawii a nawet Ameryki, Lukas Luigi Preite z Republiki Południowej Afryki, zaproszony przez nas po raz kolejny do współpracy, od dwóch lat czeka na realizację spektaklu, którego premiera planowana była na rok 2020. Z wielką radością powitaliśmy zatem możliwość podjęcia naszych artystycznych projektów i wprost nie możemy doczekać się spotkań z publicznością. Sztuka będzie tym razem skierowana do młodego widza, który kocha podróże i zabawy muzyczne. Będą też oczywiście przedstawienia dla starszych – tych dojrzalszych, ale i nastoletnich, będzie mnóstwo wiedzy i atrakcji, które tańcem i muzyką zręcznie ozdabiamy. Oprawę muzyczną spektakli tworzy Stephen Bell – nasz wieloletni kompozytor i wykonawca. Przygotowania pełną parą rozpoczęliśmy z końcem kwietnia, a 1 lipca wystartowaliśmy w Niechorzu.

W Międzyzdrojach zagościmy w tym roku dwukrotnie, 17-19 lipca oraz 12-14

sierpnia na tyłach Hotelu Amber Baltic przy Promenadzie Gwiazd. Każdego dnia zaplanowaliśmy inny program, więc warto spędzić z nami dni kilka. Obok scenicznych występów mamy też szereg innych atrakcji – pokazy kulinarne, masaż dźwiękiem oraz zajęcia jogi z Romanem Dawidowskim, autorem książek i twórcą projektu „Codzienna domowa joga". Poza tym restauracja indyjska, tradycyjne stroje, konkursy, makijaż oraz okazja założenia indyjskiego sari.

Strefa kulinarna podzielona będzie na część degustacyjną i warsztatową. Pokazy i prelekcje na temat ajurwedyjskiego gotowania poprowadzi gwiazda mołdawskiej telewizji – autorka książki „Przepisy Kariny" Corina Leonte z Mołdawii. Poza tym opowieści Indradjumny Swamiego o Indiach, filozofii, orientalnej kulturze oraz zwyczajach i wartościach wypływających z niej. Będzie też okazja posłuchać pięknej muzyki – dzięki artystom, którzy nią żyją i tworzą. Z pewnością nie zabraknie wzruszającej sztuki „Bhagawatam – Historie Olśnienia" oraz naszych stałych hitów - teatrów kukieł i marionet Vladimira Avvakumova – Lilamrita i Wrindawan dla najmłodszych, awangardowej Gity, skierowanej do młodzieży i dorosłego widza oraz teatru tańca i ewolucji powietrznych – „Usza i Aniruddha – historia wyśnionej miłości" w reżyserii Sushanta Panduranga i Vaibhava Arekara – widowiska będącego owocem współpracy grupy „Sankhya Dance Creation" z Bombaju oraz artystów Festiwalu Indii.

Zapraszamy gorąco i życzymy wszystkim udanej zabawy i wielu pięknych przeżyć.


Agnieszka Dawidowska
Prezes Fundacji Viva Kultura


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Poniedziałek [18.07.2022, 05:50:20] • [IP: 46.205.148.**]

20:26:13] • [IP: 217.138.209.***I koncert Chylińskiej, i koncert Baltic Neopolis Orchestra, i profesjonalni muzyczni aktorzy grali muzykę Abby. . jest róznorodnie (tylko brakuje muzyki jazzowej, tu jest deficyt, choć w Altanie w Parku czasem jest jazz). A Wieczory Organowe są w różnych miastach, gdzie są dobre organy, np.w Kamieniu Pom., jest to efekt bogactwa kulturowego - dzięki nim obcujemy ze skarbnicą muzyki i kultury europejskiej, bo jak lubią nerwowo pokrzykiwać zwolennicy lewactwa, są oni Europejczykami, a flagi polskie zastępują tą z gwiazdkami. Zaś gwiazdki, o czym milczą, są biblijne, z Ks.Apokalipsy wzięte.. I znów jesteśmy przy kościele...

Gość • Niedziela [17.07.2022, 20:26:13] • [IP: 217.138.209.***]

A w Świnoujściu są obecnie wieczory organowe

Gość • Niedziela [17.07.2022, 19:06:20] • [IP: 185.210.38.***]

A u nas festiwal Gruzji

Gość • Niedziela [17.07.2022, 12:49:55] • [IP: 46.205.140.**]

A w Świnoujściu bida z nędza

Gość • Niedziela [17.07.2022, 11:46:52] • [IP: 46.205.149.***]

Tak, tylko że potem, po powrocie do domu, tesciowej, krzyczacego dziecka, nastolatki-corki chcacej tylko porozmawiac, koniecznie juz nie z smartfonem, lecz z zywym czlowiekiem, nie wystarczy już otwarcie swojego kundalini na rozne duchy z zewnatrz, a tak uczy joga - potrzeba bedzie uczciwego spojrzenia sobie w oczy w lustrze, w krzyz nieco powyżej wiszący i wyspowiadanie sie nie z mysli o naturze wszechrzeczy, lecz z grzechów i dopiero to jest wylaniem fundamentow pod jakąkolwiek zmiane ku dobremu we własnym życiu.

Gość • Niedziela [17.07.2022, 08:36:18] • [IP: 62.69.252.***]

A kobry będą czy nie

Gość • Niedziela [17.07.2022, 00:17:02] • [IP: 46.215.35.**]

To będzie interesująca impreza

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 4 października (środa) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panią Anną Partyka-Judge oraz prezentację jej dotychczasowych dokonań twórczych. Pani Anna pochodzi ze Świnoujścia, od lat mieszka poza granicami kraju. Debiutowała jako autorka wierszy, pełniła nawet przez kilka kadencji funkcję prezesa Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Dzisiaj realizuje się jako pisarka powieści: kryminał, sensacja, thriller, literatura obyczajowa, romans, literatura dziecięca – to jej domeny twórcze. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny! ■ Nie Stawa Młyny czyli "biały wiatrak", jest symbolem Świnoujścia pod rządami prezydenta Żmurkiewicza, tylko umierające i uschnięte drzewa w mieście. To wymowny i smutny symbol Świnoujścia zarządzanego zbyt długo przez prezydenta Żmurkiewicza i jego zastępców Michalską i Sujkę. To, co dzieje się na ulicy Uzdrowiskowej, to nie tylko zaniedbanie - to skandal. Młode drzewa, które miały być ozdobą naszej dzielnicy nadmorskiej, umierają jedno po drugim, pozostawiając po sobie pustkę i żal. Za zieleń odpowiada Wydział Infrastruktury Zieleni Miejskiej i jego naczelnik, Jacek Antczak. Jak to możliwe, że w XXI wieku, w czasach kryzysu klimatycznego, nie potrafimy zadbać o żywe młode drzewa? ■ Mieszkaniec alarmuje: Bobry w parku Zdrojowym niszczą drzewa! Czy nie nadszedł czas na interwencję? Mieszkaniec naszego miasta postanowił przesłać zdjęcia do redakcji, które robią wrażenie. Na fotografiach widzimy drzewa w parku Zdrojowym, które zostały uszkodzone przez bobry. Jego pytanie jest proste: "Ile jeszcze drzew musi paść, aby przeniesiono te zwierzęta do parku Wolińskiego lub innego miejsca bardziej dostosowanego do ich naturalnych potrzeb?" ■