Po spektakularnych sukcesach naszych imprez w latach ubiegłych – nastąpiła przerwa, która wszystkim nam uświadomiła jeszcze bardziej jak ważna jest sztuka, kultura i wspólne jej doświadczanie.
Festiwal po raz kolejny odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasady Indii w Polsce. Atrakcją tegorocznych imprez będzie nowa odsłona akrobatyczno-gimnastycznych oraz lalkarskich dokonań naszej festiwalowej grupy. Pomysłodawca i twórca naszej największej dotąd sztuki - musicalu Sita Ram – wystawianej z ogromnym powodzeniem na scenach Polski, Indii, Mołdawii a nawet Ameryki, Lukas Luigi Preite z Republiki Południowej Afryki, zaproszony przez nas po raz kolejny do współpracy, od dwóch lat czeka na realizację spektaklu, którego premiera planowana była na rok 2020. Z wielką radością powitaliśmy zatem możliwość podjęcia naszych artystycznych projektów i wprost nie możemy doczekać się spotkań z publicznością. Sztuka będzie tym razem skierowana do młodego widza, który kocha podróże i zabawy muzyczne. Będą też oczywiście przedstawienia dla starszych – tych dojrzalszych, ale i nastoletnich, będzie mnóstwo wiedzy i atrakcji, które tańcem i muzyką zręcznie ozdabiamy. Oprawę muzyczną spektakli tworzy Stephen Bell – nasz wieloletni kompozytor i wykonawca. Przygotowania pełną parą rozpoczęliśmy z końcem kwietnia, a 1 lipca wystartowaliśmy w Niechorzu.
W Międzyzdrojach zagościmy w tym roku dwukrotnie, 17-19 lipca oraz 12-14
sierpnia na tyłach Hotelu Amber Baltic przy Promenadzie Gwiazd. Każdego dnia zaplanowaliśmy inny program, więc warto spędzić z nami dni kilka. Obok scenicznych występów mamy też szereg innych atrakcji – pokazy kulinarne, masaż dźwiękiem oraz zajęcia jogi z Romanem Dawidowskim, autorem książek i twórcą projektu „Codzienna domowa joga". Poza tym restauracja indyjska, tradycyjne stroje, konkursy, makijaż oraz okazja założenia indyjskiego sari.
Strefa kulinarna podzielona będzie na część degustacyjną i warsztatową. Pokazy i prelekcje na temat ajurwedyjskiego gotowania poprowadzi gwiazda mołdawskiej telewizji – autorka książki „Przepisy Kariny" Corina Leonte z Mołdawii. Poza tym opowieści Indradjumny Swamiego o Indiach, filozofii, orientalnej kulturze oraz zwyczajach i wartościach wypływających z niej. Będzie też okazja posłuchać pięknej muzyki – dzięki artystom, którzy nią żyją i tworzą. Z pewnością nie zabraknie wzruszającej sztuki „Bhagawatam – Historie Olśnienia" oraz naszych stałych hitów - teatrów kukieł i marionet Vladimira Avvakumova – Lilamrita i Wrindawan dla najmłodszych, awangardowej Gity, skierowanej do młodzieży i dorosłego widza oraz teatru tańca i ewolucji powietrznych – „Usza i Aniruddha – historia wyśnionej miłości" w reżyserii Sushanta Panduranga i Vaibhava Arekara – widowiska będącego owocem współpracy grupy „Sankhya Dance Creation" z Bombaju oraz artystów Festiwalu Indii.
Zapraszamy gorąco i życzymy wszystkim udanej zabawy i wielu pięknych przeżyć.
Agnieszka Dawidowska
Prezes Fundacji Viva Kultura
20:26:13] • [IP: 217.138.209.***I koncert Chylińskiej, i koncert Baltic Neopolis Orchestra, i profesjonalni muzyczni aktorzy grali muzykę Abby. . jest róznorodnie (tylko brakuje muzyki jazzowej, tu jest deficyt, choć w Altanie w Parku czasem jest jazz). A Wieczory Organowe są w różnych miastach, gdzie są dobre organy, np.w Kamieniu Pom., jest to efekt bogactwa kulturowego - dzięki nim obcujemy ze skarbnicą muzyki i kultury europejskiej, bo jak lubią nerwowo pokrzykiwać zwolennicy lewactwa, są oni Europejczykami, a flagi polskie zastępują tą z gwiazdkami. Zaś gwiazdki, o czym milczą, są biblijne, z Ks.Apokalipsy wzięte.. I znów jesteśmy przy kościele...
A w Świnoujściu są obecnie wieczory organowe
A u nas festiwal Gruzji
A w Świnoujściu bida z nędza
Tak, tylko że potem, po powrocie do domu, tesciowej, krzyczacego dziecka, nastolatki-corki chcacej tylko porozmawiac, koniecznie juz nie z smartfonem, lecz z zywym czlowiekiem, nie wystarczy już otwarcie swojego kundalini na rozne duchy z zewnatrz, a tak uczy joga - potrzeba bedzie uczciwego spojrzenia sobie w oczy w lustrze, w krzyz nieco powyżej wiszący i wyspowiadanie sie nie z mysli o naturze wszechrzeczy, lecz z grzechów i dopiero to jest wylaniem fundamentow pod jakąkolwiek zmiane ku dobremu we własnym życiu.
A kobry będą czy nie
To będzie interesująca impreza