POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.07.2022, 10:02:50] • Szczecin

Badanie satysfakcji po wizycie w US

Badanie satysfakcji po wizycie w US

fot. Organizator

Jesteśmy postrzegani jako profesjonalni i nowocześni .Badanie pomaga nam efektywniej pracować. Sprawdź jak i po co badamy satysfakcję naszych klientów po wizycie w US. Zachodniopomorskie urzędy skarbowe plasują się powyżej ogólnopolskiej średniej we wszystkich kluczowych wskaźnikach.

W ramach programu „Klient w centrum uwagi KAS” od kwietnia 2021 r. prowadzimy internetowe badanie ankietowe wśród klientów odwiedzających urzędy skarbowe. Wyniki pokazują, że ogromna większość naszych Klientów jest zadowolona z poziomu obsługi podczas wizyty w urzędzie skarbowym . Ogólny poziom satysfakcji klientów wynosi 84%.

Od początku trwania badania otrzymaliśmy 108 395 wypełnionych ankiet. Wypełnia je ok 6-8% osób, które otrzymały zaproszenie do udziału w badaniu - zaproszenie otrzymuje każdy, kto podczas umawiania wizyty w US podał swój adres mailowy.

Wyniki badania satysfakcji po wizycie w US są wykorzystywane do projektowania nowych rozwiązań i ulepszania obsługi w urzędach. Staramy się na bieżąco poprawiać nasze usługi, aby były one nowocześniejsze i wygodniejsze. Bazując m.in. na wynikach badania usprawniamy procesy wewnętrzne również z myślą o komforcie pracy pracowników KAS zajmujących się obsługą klientów. Rozwijamy nasze mocne strony i poprawiamy obszary, które tego wymagają. Co istotne, działania te przynoszą skutek, gdyż na przestrzeni ponad roku od rozpoczęcia badania obserwujemy stopniowy wzrost poziomu satysfakcji.

Metodologia badania
Badanie prowadzimy cały czas, od kwietnia 2021 roku. Jest to badanie ilościowe. Link do opracowanej przez specjalistów ankiety internetowej wysyła naczelnik urzędu skarbowego na adres e-mail, który podał klient podczas umawiania wizyty w urzędzie. Ankieta jest anonimowa, dobrowolna i bezpieczna.

– Prowadzenie badań internetowych pozwala nam szybko zbierać informacje od osób, które miały bezpośredni kontakt z urzędem skarbowym. Przesłane ankiety są dla nas ważnym źródłem informacji o tym, na co klienci zwracają uwagę w trakcie wizyty w urzędzie i czego oczekują od pracowników KAS. Ważny jest dla nas każdy głos i każda ocena naszych działań. Codziennie widzimy zmiany, jakie zaszły w organizacji pracy urzędów, ale również w podejściu pracowników i funkcjonariuszy. Dziękuję Wam za Wasze zaangażowanie. To dzięki Waszej codziennej pracy nasi klienci dostrzegają zmiany i doceniają to – mówi Szef KAS Bartosz Zbaraszczuk.

Badanie satysfakcji po wizycie w US

fot. Organizator

Kto uczestniczy w badaniu
W badaniu biorą udział klienci, którzy umówili wizytę poprzez usługę „Umów wizytę w US” i podali swój adres e-mail. Po wizycie w US otrzymują wiadomość z linkiem do strony z anonimową ankietą. Zebrane wyniki badania i komentarze podatników są wykorzystywane do projektowania nowych rozwiązań i usprawniania obsługi naszych klientów. Chcemy cały czas podnosić poziom obsługi i zwiększać satysfakcję klientów.

Co i jak badamy
Opieramy się na pięciu głównych wskaźnikach:
• Satysfakcji – procent klientów ogólnie zadowolonych ze swojej wizyty w US.
• Polecenia (rekomendacji) – procent klientów którzy poleciliby obsługę przez danego pracownika znajomym lub rodzinie.
• Braku wysiłku – procent klientów oceniających załatwienie swojej sprawy w US jako łatwe.
• Pozytywnych emocji – procent klientów mających pozytywne emocje związane z wizytą w US.
• Skuteczności pierwszego kontaktu – procent spraw załatwionych podczas pierwszej wizyty w US.
Wyniki satysfakcji klienta w urzędach skarbowych woj. zachodniopomorskiego w 2021 r.

Wyniki ankiet prowadzonych od kwietnia do grudnia 2021 r. pokazały, że poziom obsługi podatników w zachodniopomorskich urzędach skarbowych jest na wysokim poziomie. We wszystkich z kluczowych wskaźnikach zachodniopomorskie urzędy skarbowe uplasowały się powyżej średniej w Polsce:
• poziom satysfakcji – 85% badanych było ogólnie zadowolonych ze swojej wizyty (średnia w Polsce 81%),
• poziom rekomendacji – 89% badanych poleciłoby obsługę przez danego pracownika znajomym lub rodzinie (średnia w Polsce 86%),
• poziom braku wysiłku – 78% badanych oceniło załatwienie swojej sprawy w US jako łatwe (średnia w Polsce 77%),
• poziom pozytywnych emocji – 91% badanych miało pozytywne emocje związane z wizytą w US (średnia w Polsce 90%),
• skuteczny pierwszy kontakt – 80% badanych załatwiło swoją sprawę podczas jednej wizyty w US ( średnia w Polsce 77%).

Badanie satysfakcji po wizycie w US

fot. Organizator

Wyniki satysfakcji klienta w urzędach skarbowych woj. zachodniopomorskiego w I kw. 2022 r.

Ankietę dotyczącą satysfakcji klienta po odbytej wizycie w urzędzie skarbowym wypełniło w naszym województwie 2271 osób. Udało nam się poprawić niektóre wyniki, np. poziom satysfakcji, czy skuteczny pierwszy kontakt.

Wyniki ankiet są dla nas bardzo pozytywne. We wszystkich z kluczowych wskaźnikach zachodniopomorskie urzędy skarbowe plasują się powyżej średniej w Polsce:
• poziom satysfakcji – 87% badanych było ogólnie zadowolonych ze swojej wizyty (średnia w Polsce 84%),
• poziom rekomendacji – 88% badanych poleciłoby obsługę przez danego pracownika znajomym lub rodzinie (średnia w Polsce 85%),
• poziom braku wysiłku – 78% badanych oceniło załatwienie swojej sprawy w US jako łatwe (średnia w Polsce 76%),
• poziom pozytywnych emocji – 91% badanych miało pozytywne emocje związane z wizytą w US (średnia w Polsce 84%),
• skuteczny pierwszy kontakt – 82% badanych załatwiło swoją sprawę podczas jednej wizyty w US ( średnia w Polsce 84%).

Ponadto klienci ocenili pracowników jako kompetentnych, uprzejmych, pomocnych, sprawnych, komunikatywnych i przyjaznych. Aż 90-93% badanych zgodziło się z tymi stwierdzeniami dotyczącymi pracowników.

Najlepsi z najlepszych
Wśród zachodniopomorskich urzędów skarbowych najwyższe wyniki osiągnęły: Urząd Skarbowy w Choszcznie, Urząd Skarbowy w Myśliborzu i Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■