POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.07.2022, 22:56:41] • Świnoujście

Stać nas na ogród sensoryczny a na podświetlenie z prawdziwego zdarzenia już nie?

Stać nas na ogród sensoryczny a na podświetlenie z prawdziwego zdarzenia już nie?

fot. Czytelnik

Niektórzy mieszkańcy uważąją, że ogród sensoryczny znajdujący się na świnoujskiej promenadzie powinien być lepiej oświetlony. - To miejsce powinno być bardziej rozświetlone. Tak, żeby lepiej się wyróżniał i przyciągał turystów.

Jak twierdzi mieszkaniec rośliny powinny być podświetlone od dołu.

- Wtedy prezentowałyby się dużo lepiej. Turyści na pewno częściej wybieraliby to miejsce na robienie pamiątkowych zdjęć - dodaje mieszkaniec.

Czytelnik zwraca uwagę, że podświetlona jest głównie promenada, ale o roślinach już zapomniano.

- Może to atrakcja, która ma cieszyć oko mieszkańców i turystów tylko w ciągu dnia? - zastanawia się mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Środa [27.07.2022, 01:30:32] • [IP: 37.187.147.***]

Nie ma pieniędzy na odkomarzanie w tym roku, bo" Gumolep" z wieśniarą" Betoniarą" pieniądze z kasy miasta przeżarli. Ten stary niedołężny wieśniak z tą wieśniarą nie powinni mieć dostępu do publicznych pieniędzy, bo te dwa jełopy od pieniędzy tracą rozum, jak to zwykle bywa w społeczności żydowskiej - byle gojów okraść.

Barbara • Wtorek [26.07.2022, 21:37:23] • [IP: 77.253.195.**]

A ja uważam że to jest atrakcją, tylko co za nieuk w dobie aparatów fotograficznych w kieszeni podjął decyzję aby zostawić ogród nie podświetlonym. Ludzie robiliby tam zdjęcia i wysyłali w świat, promując naszą gminę. Wydział Promocji, myśli czasem?czy musi zapytać mojej imienniczki?

Gość • Wtorek [26.07.2022, 21:18:49] • [IP: 176.221.123.***]

Żmurkiewicz KOMARY GRYZĄ A NIE OGRÓD SENSORYCZNY

Gość • Wtorek [26.07.2022, 21:11:33] • [IP: 178.238.246.***]

ten ogród sensoryczney potrzebny jest jak dziura w moście. powinni zachować naturalną roślinność wydm i drzewa a nie wymyślać coś takiego tandetnego

Gość • Wtorek [26.07.2022, 14:47:17] • [IP: 178.238.249.**]

Na spacery chodzi się w dzień, jeśli nocą to z własną latarką. Niedługo do tego dojdzie, że malkontenci zażądają, by w trakcie opadów władze miasta dostarczyły im parasol.

Gość GOSC • Wtorek [26.07.2022, 13:35:17] • [IP: 178.238.252.***]

Pani A D M I N czy nie ma ciekawszych tematow , tylko o pierdolach nieudacznikow ktorzy siedza w kafejce , i coby komos przygadac i napisac , ale mu ps, , , , , , , , em .

Gość • Wtorek [26.07.2022, 12:49:44] • [IP: 2.106.93.**]

A po co roślinom podświetlenia? Zresztą ta cała promenada to wielka porażka

Gryf • Wtorek [26.07.2022, 12:24:56] • [IP: 88.218.253.***]

Jak zwykle to czytelnicy odbiegli od sedna sprawy. W mętnej wodzie najlepiej łowi się ryby. Ale tylko liny i karasie. Wartościowe ryby to tylko w czystej wodzie. Tak tutaj jest nadmiar informacji i każda gorsza od drugiej. Kto w takiej dezinformacji korzysta?... Budując tych kilka promenad, nasi włodarze powinni skorzystać z wiedzy i umiejętności społecznej. To nadmiar inwestycji stwarza dzisiejsze problemy i ukazuje błędne decyzje. My, społeczeństwo teraz ponownie wyciągamy na wierzch to co złe i to co władza chce ukryć. Wielu z czytelników z niewiedzy lub celowego działania całą krytykę kieruje na tych spostrzegawczych a nie na pomysłodawców. Jest kryzys i będzie jeszcze większy a każda zbędna inwestycja w mieście działa na niekorzyść nas a przede wszystkim następnych pokoleń mieszkańców naszego miasta. Turyści przyjadą i wyjadą. Oni mają u siebie podobne problemy. Ś-cie to nasz problem.

Gość • Wtorek [26.07.2022, 11:33:29] • [IP: 149.202.98.***]

Kto tak powiedział, że nas na cokolwiek stać, jak pewna wąska grupa nieudaczników z urzędu miasta przep1erdoliła pieniądze z kasy miasta na" Wieśniary-Betoniary" widzimisię...?

Gość • Wtorek [26.07.2022, 10:36:04] • [IP: 37.248.174.**]

Po ogrodzie to się w dzień chodzi a nie po nocach szlaja i wymaga... W dupach się już poprzewracało...

Gość • Wtorek [26.07.2022, 10:13:35] • [IP: 78.10.228.**]

A czy czytelnik uczył się botaniki? Kiedyś to było w podstawówce. Rośliny potrzebują określonej ilości światła oraz przerwy. Nie mogą być oświetlane cały czas. Tak jak on potrzebują wypoczynku.

Gość • Wtorek [26.07.2022, 09:11:26] • [IP: 185.210.39.***]

To jak zrobiona jest cała ta promenada to jedna wielka porażka. Kilkadziesiąt milionów z długu idzie w błoto a nieudacznicy z urzędu siedzą sobie na czerwonych kanapie za kilkadziesiąt tysięcy, też z długu. Żmurkiewicz prawdziwy mistrz w zadłużaniu miasta.

Gość • Wtorek [26.07.2022, 08:59:03] • [IP: 37.30.100.***]

Kiedyś w tym mieście niczego nie było, więc niejecz młody człowieku

Gość • Wtorek [26.07.2022, 08:48:11] • [IP: 176.221.122.***]

Jeszcze trochę a może być calkiem ciemno, trzeba słuchać apeli o oszczędność prądu i wody, proszę się zainteresować a dopiero pisać.

Gość • Wtorek [26.07.2022, 08:23:48] • [IP: 109.70.100.**]

Wybraliście pazernego żyda na niby prezydenta, bo prezydentem ten oszust nie jest, który z ferajną tandeciarzy przeżarli Wasze pieniądze, to nie dziwcie się, że na wszystko brakuje pieniędzy. Dorwał się wieśniak z wieśniarą do pieniędzy i dziadzisko zwariowało.

Gość • Wtorek [26.07.2022, 06:16:52] • [IP: 88.218.254.***]

W dobie oszczędności energetycznych i zagrożeniu kryzysem energetycznym, żądanie rzęsiście oświetlonych miejsc jest conajmniej nie na miejscu.Po co to komu w nocy?Świat dąży do ograniczeń a tu takie wyszukiwanie przez czytelnika dziury w całym zakrawa na kpinę!Bo znalazł się przypadkowo obok i nic nie widział?Niech idzie w dzień.Promenada jest bardzo dobrze oświetlona.

Gość • Wtorek [26.07.2022, 05:57:06] • [IP: 178.238.251.***]

Rośliny potrzebują światła w dzień a nie w nocy, wracaj do szkoły.

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 23:48:26] • [IP: 37.8.230.***]

W nocy sie śpi mieszkańcu a nie ogródki ogląda. Nawiedzenie mieszkańców jest porażające.

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 23:32:52] • [IP: 37.8.230.***]

W czasach kryzysu paliwowego darujmy sobie może te zbędne światełka.Przyjdzie nam ze świecami siedzieć jak będziemy mieć takie fanaberie.

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 23:27:55] • [IP: 37.248.215.***]

Redukuje etaty, a stać go na cyrk.

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 23:20:33] • [IP: 89.151.36.***]

Super pomysł. Żeby te cuda podziwiać przyda się kilka kanap po 40 tys. sztuka a mech chrobotek też by się przydał...

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Sobota: Prognozowany jest upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie 30°C/32°C a minimalna w nocy 17°C/19°C. Skutki: ryzyko udaru słonecznego; uszkodzenia dróg z asfaltową nawierzchnią; wzrost zagrożenia pożarowego ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■