POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [22.06.2022, 18:15:51] • Świnoujście

Akcja ratunkowa na świnoujskiej plaży. Z wody wyciągnięto nieprzytomną 77 - latkę

Akcja ratunkowa na świnoujskiej plaży.  Z wody wyciągnięto nieprzytomną 77 - latkę

fot. iswinoujscie.pl

Na świnoujskiej plaży na wysokości wejścia przy hotelu Radisson Blu Resort miała miejsce akcja ratunkowa. Z wody wyciągnięto nieprzytomną kobietę. 77 - latka weszła do wody i najprawdopodobniej dostała zawału serca. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni stoczyli dramatyczną walkę o życie starszej kobiety. Na szczęście dzięki skutecznie przeprowadzonej akcji reanimacyjnej kobieta przeżyła.

Jak udało nam się ustalić 77 - latka została przetransportowana do szpitala.

Akcja ratunkowa na świnoujskiej plaży.  Z wody wyciągnięto nieprzytomną 77 - latkę

fot. iswinoujscie.pl

Na plażę przyjechała policja, dwie karetki i 2 zastępy straży pożarnej.

- Działania straży pożarnej na miejscu polegały na rozstawieniu parawanu ratowniczego, a także przeniesieniu poszkodowanej do karetki - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu.

- W godzinach rannych dwa zespoły ratownictwa medycznego WSPR udzielały pomocy medycznej starszej kobiecie. Po skutecznej resuscytacji pacjentkę przetransportowano do szpitala- poinformowała Agata Sadurska, Asystent Dyrektora WSPR w Szczecinie.

Wszystko wydarzyło się w środę, 22 czerwca przed godziną 11:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Piątek [01.07.2022, 20:14:09] • [IP: 31.11.128.***]

Gdyby nie wypłaty każdy na każdego miałby wyczesane.Wszyscy udają pracowników udają uśmiechy albo są styrani praca i smutni jak. .. Tyle przyniósł grzech Adama i Ewy Biblia się kłania i oszukanego państwa które oszukuje na prawo i lewo...naszczescie jazdy zaswoje odpowie na końcu gdy odejdzie...zastanówcie się ludzie nad swoim postępowaniem bądźcie mądrzy a nie niemądrzy...dużo pisać.I niedajcie się oszukiwać pracodawca za nijakie wypłaty.Miejcie ambicje i wymagania bo pracodawca zwas wyssa wszystko za wypłatę nijaka.🥲😢

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:52:59] • [IP: 31.11.128.***]

Gość • Czwartek [23.06.2022, 19:38:09] • [IP: 89.151.35.**] 255** ty zjebie też kiedyś będziesz stary. = Ty dobrze napisałaś/eś ale bez tego zje...bo ty sam/a odzywasz się beznadziejnie to po co pouczasz.Z klasą wtedy będzie to piękna wypowiedź.

Gość • Piątek [24.06.2022, 04:16:35] • [IP: 70.51.61.**]

Wszystkim ktorzy ratuja ludzkie zycie skladamy z glebi serca plynace podziekowanie.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 19:38:09] • [IP: 89.151.35.**]

255** ty zjebie też kiedyś będziesz stary

Gość • Czwartek [23.06.2022, 14:22:12] • [IP: 178.238.253.**]

255 Szanuj starość, bo to Twoja przyszłość, o ile będzie dane Ci starośći dożyć?

Gość • Czwartek [23.06.2022, 14:05:54] • [IP: 31.60.231.***]

A to jest najbardziej zaniedbane wejscie na plaze!! Mialo byc molo - nie ma i pewnie nie bedzie wiec ktos moglby zabrac sie za prawdziwe i bezproblemowe wejscie rowniez jako wjazd dla karetek. Wstyd przy tych hotelach cos takiego co tam funkcjonuje

Gość: mieszkaniec 1952 r • Czwartek [23.06.2022, 14:03:59] • [IP: 178.238.252.***]

WPROST UWIERZYC , ALE DZIS W PARKU URODZILY SIE ALBO INACZEJ WYLEGLY MALe 5 KACZEK , Bardzo swietnie plywaja z MAMA , A POZATYM ZAUWAZYLEM MAME Z 2 MALYMI JELONKAMI pasace sie nad rowami odwadnijacymi . ..UPRASZA SIE O TRZYMANIE PSOW NA OBROZY , , , DZIEN DZIS 23 czerwca 2022.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 11:26:38] • [IP: 109.105.229.**]

Wiem, że ratowanie życia to najwyższy priorytet ale. . czy ktoś kiedyś przedstawił to tak : ratownicy, plaża strzeżona - szkolenia NoN stop z 1 pomocy, dwa dwie karetki - pełna obsada, zastęp y straży pożarnej, radiowóż...wybudowane 2-3 dojazdy na plaże. .. Naprawdę cudownie, że życie tej Pani zostało uratowane ale centrum koordynacji to naprawdę do wymiany - MAKSYMALNY GENERATOR KOSZTÓW, a cykl szkoleń w zakresie podejmowania decyzji do kosza ! Podobnie jak dyspozycja lokacji kobiety w wieku 77 lat po taki wypadku - śmigło i na Arkońską (wtedy tylko 1 zastęp PSP). Ratownicy zabezpieczają czesc plazy i tyle.Może IS przeanalizuje temat i tak podrąż temat... na końcu ile to Nas podatników kosztuje? O ile kogoś to w państwie pis interesuje !

Gość • Czwartek [23.06.2022, 08:26:26] • [IP: 178.43.106.***]

Brakowało jeszcze dwóch LPR i pociągu kolejowego ratownictwa technicznego ;)

Gość • Czwartek [23.06.2022, 07:52:42] • [IP: 185.210.38.**]

Po co dwie karetki??

Gość • Czwartek [23.06.2022, 07:50:33] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Środa [22.06.2022, 18:51:01] • [IP: 89.151.32.***]Ratownicy wodni są na plaży strzeżonej idioto!

Gość • Czwartek [23.06.2022, 07:11:00] • [IP: 62.69.252.***]

77 lat to piękny wiek. Ale czy dobry na takie eskapady w taką pogodę. Życzę Pani zdrowia. Panom ratownikom wszystkiego dobrego, uznania i szacunku ze strony władzy.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 06:38:23] • [IP: 37.47.145.***]

To nie ratownicy tylko policja ratowała. ... Byłam tam od początku i Pana redaktora chyba nie było.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 00:50:22] • [IP: 92.250.61.***]

Brawo ratownicy. Pozdrowienia z Porto

Gość • Czwartek [23.06.2022, 00:37:49] • [IP: 95.41.111.***]

Ty też będziesz stary.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 00:13:14] • [IP: 5.174.56.**]

Gość • Środa [22.06.2022, 20:14:49] • [IP: 5.173.157.**]...Ja wiem...Starsza niewiasta w wieku 77 lat..💘

Gość • Środa [22.06.2022, 23:52:08] • [IP: 5.173.156.*]

No gdyby ją wyciągnięto spod tramwaju, który ją przejechał, ale z. ..wody?!

Gość • Środa [22.06.2022, 23:40:03] • [IP: 31.0.67.***]

Dwa zastępy PSP rozstawiły parawan. Swoją drogą, czy ta biedna kobieta w Świnoujskim szpitalu przeżyje ?!

Gość • Środa [22.06.2022, 22:59:27] • [IP: 176.221.122.**]

goscjola nikt nie ma tak przepalonego łba jak ty

Ziom • Środa [22.06.2022, 22:20:17] • [IP: 176.221.122.**]

Niemra szukała bursztynu w wodzie

Gość • Środa [22.06.2022, 22:08:51] • [IP: 176.221.123.***]

DO 21;30;19{176.221.122***}Głupi komentarz.Nie umarłam za życia i nie modlę się.Twoim zdaniem zle radzę tej pani?Ty pewnie radzisz żeby żyła jak nastolatka.Powinna żyć pełnią życia i wystawiać się na słońce.No jakoś na dobre jej to nie wyszło.Na wszystko jest w życiu czas.W pewnym wieku trzeba zwolnić. Miała szczęscie tym razem.

Gość • Środa [22.06.2022, 21:58:35] • [IP: 83.3.70.***]

Brawo strażacy

Gośćjola • Środa [22.06.2022, 21:32:15] • [IP: 83.20.255.**]

..jak się ma 77lat to się siedzi na dupie a nie chodzi na plaze..te stare małpy maja naprawdę spalone mozgi..

Gość • Środa [22.06.2022, 21:30:19] • [IP: 176.221.122.***]

Dwie straże? A ratownicy medyczni dźwigać nie mogą? A parawan to policja może rozłożyć.

Gość • Środa [22.06.2022, 21:28:28] • [IP: 88.218.254.**]

Gość • Środa [22.06.2022, 21:02:27] • [IP: 176.221.123.***]No. .powinna tak jak ty, umrzeć za życia i modlić się tylko.

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■