POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [22.06.2022, 16:55:45] • Świnoujście

Zapomniane śmieci. Szpecą centrum miasta od dwóch miesięcy!

 Zapomniane śmieci. Szpecą centrum miasta od dwóch miesięcy!

fot. Czytelnik

Gdy mieszkaniec zakupuje w oddziale Remondisu oryginalne worki na odpady komunalne to taka transakcja równoznaczna jest z opłaceniem zabrania tych śmieci przez firmę. Okazuje się jednak, że nawet o specjalnych, oznaczonych logo firmy workach firma sprzątająca zapomina albo nie została powiadomiona. Załadowane potrafią zalegać przy centralnych ulicach nawet wiele dni. Tak jak te, przedstawione na zdjęciu.

Na sprawę zwrócili nam uwagę mieszkańcy. Według informacji jakie przekazali do naszej redakcji worki pełne śmieci leżą na posesji przy ulicy Bohaterów Września już od dwóch miesięcy(!) i raczej nie upiększają terenu posesji położonej w centralnym, uczęszczanym przez setki przechodniów miejscu. To wstyd dla miasta, że, rzekomo sprawny system gospodarki komunalnej kompletnie się tu nie sprawdza !!!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [25.06.2022, 14:19:03] • [IP: 185.210.38.***]

ludzie dajcie na luz firma remondis robi wszystko co może nażekacie wywożom smieci codzienie nawet w świenta pracujom a co do worka to sie dzwoni do firmy i odbieze na pewno a nie jak cytelnik zadymd robi po 2 lub 3 miesioncach tszeba dzwonic a nie opiepszac sie i czeka kiedy zabieze

Smigol • Czwartek [23.06.2022, 13:04:47] • [IP: 89.230.241.***]

tak zaniedbanego miasta nie widziałem od 40 lat kosze pełne śmieci, trawa w całym mieście nie koszona włacznie z Warszowem brud smród i ubóstwo a odkomarzanie tylko samochód z daleka od zieleni.Pozdrawiam

Gość • Czwartek [23.06.2022, 10:51:12] • [IP: 46.231.56.**]

nie tylko tam remondis zapomniał zabrać ale od miesiąca sześć takich worku stoi zapomnianych na ul.Paderewskiego między blokami 7a - 8 widać niedbalstwo tej firmy wywozowej...

Gość • Czwartek [23.06.2022, 09:56:53] • [IP: 176.221.123.***]

w Sejmie RP lezy Wniosek o rozwiazanie Strazy Miejskiej

Gość • Czwartek [23.06.2022, 08:55:06] • [IP: 176.221.122.***]

A przy przeprawie promowej od miesiaca lezy paleta i inne badziewie utrudniajac przejscie koraystajacym z promu- to ja donosiciel- pozdrawiam

Gość • Czwartek [23.06.2022, 07:11:50] • [IP: 62.69.252.***]

Zadzwoń przyjadę, zabiorę i wystawie fakturę. Żaden problem.

Gość • Środa [22.06.2022, 22:25:29] • [IP: 176.221.123.**]

To nie centrum tylko TREPOWO!!

Gość • Środa [22.06.2022, 21:14:39] • [IP: 89.151.34.**]

Od trzech miesięcy czekam aż Remondis wywiezie zgłoszony worek z gruzem.

Gość • Środa [22.06.2022, 20:38:58] • [IP: 178.238.249.**]

Winna jest osoba, która nie zgłosiła, że worek z gruzem jest jż do odbioru. Poza tym to jest wyłącznie worek na gruz a nie innego rodzaju odpady.

Gość • Środa [22.06.2022, 20:11:34] • [IP: 37.30.96.**]

A śmieci to mu pewno dowalili życzliwi. Standart

Gość • Środa [22.06.2022, 19:03:24] • [IP: 89.151.34.**]

Ciekawe czy zapłacono za zajęcie pasa zieleni do Użedu Miasta jak nie to jest to sprawa dla Straży Miejskiej...

Gość • Środa [22.06.2022, 17:32:58] • [IP: 178.238.247.**]

Ludzie są nieodpowiedzialni, ktoś nie zgłosił do Remondisu odbioru gruzu.Ktoś taki powinien zapłacić za zaleganie śmieci.Firma Remondis odbiera zgłoszone worki z gruzem następnego dnia, o ustalonej porze.Korzystałem, więc to wiem.

Gość • Środa [22.06.2022, 17:21:54] • [IP: 37.47.148.***]

Ten co wypożyczył ten worek powinien zgłosić że jest do odebranie wtedy przyjeżdża auto z dźwigiem sprawdzają wagę i jeżeli jest ponad 300kg to naliczają opłatę bo do 300kg się nie płaci druga sprawa te worki są przeznaczone do wyrzucania gruzu a nie do wywożenie śmieci komunalnych widocznie albo nie zgłosił albo miasto nie chce ponosić kosztów wywozu nie zgodnych z przeznaczeniem

Gość • Środa [22.06.2022, 17:05:42] • [IP: 85.219.172.***]

W tym mieście można coś jeszcze oszpecić? 🤣🤣

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■