POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.06.2022, 12:36:44] • Świnoujście

Mieszkanka: Piękna niedziela kiedy nie możesz wyjść na świeże powietrze a okna muszą być szczelnie zamknięte...

Mieszkanka: Piękna niedziela kiedy nie możesz wyjść na świeże powietrze a okna muszą być szczelnie zamknięte...

fot. Czytelnik

Do naszej redakcji zwróciła się mieszkanka, która za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce nagłośnić problem zapylenia związanego z pracami na terenie portu. Sprawa nie jest nowa, od lat mieszkańcy monitują o podjęcie jakichś kroków w celu poprawy jakości powietrza na Warszowie, jednak wciąż ta kwestia pozostaje nierozwiązana.

- Chciałam zwrócić się z prośbą o publikacje filmu który został nakręcony w dniu dzisiejszym 19/06 oraz zdjęć. Temat, który nieodzownie towarzyszy temu miastu, Port i to co dzieje się na jego terenie. Codziennie mieszkańcy tego miasta są narażeni na wdychanie i wdychają pył, który unosi się z hałd miału węglowego jaki jest składowany na tym terenie. Temat ciągnie się przez lata, nikt nie reaguje na monity mieszkańców, na to co dzieje się po stronie Warszowa a zapewne w małym stopniu na terenie całego Świnoujścia. Może to, że zaczniemy ciągle pokazywać co się tutaj dzieje, uświadomi ludzi ze skali tego zapylenia. Dziwi mnie fakt pobierania tzw. klimatycznego od turystów, pytanie za co, za pył który wdychają! Warszów obrasta w tłusty pył, budynki, tarasy elewacje, wnętrza mieszkań, trawa w ogrodzie pokryta czarną mazią, tylko ta strona Świnoujścia wie o czym tutaj mowa. Ciągłe czyszczenie , zmywanie czarnego pyłu, aż w końcu fakt, że odbija się to na naszych płucach, przebywając na zewnątrz wdychamy to co lata w powietrzu. Piękna niedziela kiedy nie możesz wyjść na świeże powietrze a okna muszą być szczelnie zamknięte.


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Sobota [25.06.2022, 22:57:27] • [IP: 5.174.163.***]

Sponsorują jakieś zakupy do paczek, koncert w ramach niskiej kultury i nikt się nie czepia truciciela.

Gość • Sobota [25.06.2022, 06:48:43] • [IP: 5.173.152.***]

Temat powinien być poruszony w mediach. W Gdańsku było to samo… sprawę udało się rozwiązać.

gpk • Czwartek [23.06.2022, 14:54:01] • [IP: 89.171.59.***]

ODWIEDŹCIE PORT MASOWY W ROTTERDAMIE, TAM MOŻNA I TO PROSTO I TANIO !!

Gość • Środa [22.06.2022, 09:30:22] • [IP: 37.47.180.***]

Dzieci grające na boisku przy Białoruskiej wychodzą tak ubrudzone pyłem weglowym jakby ktoś przeciągnął je przez komin.Soja też ładnie papchnie, maluje przyrodę, budynki, samochody, drogi w okolicy przeprawy promowej.Samo zdrowie.

Gość • Środa [22.06.2022, 07:12:01] • [IP: 46.205.144.***]

Przy Wyspiańskiego 39 jest ogromne wysypisko śmieci i też patrzę na to każdego dnia

Gość • Wtorek [21.06.2022, 21:13:46] • [IP: 176.221.122.***]

Kiedyś za moich czasów miał węglowy był podczas dni suchych polewany wodą z hydrantów, ale to kosztuje. Wiem bo w tej firmie przepracowałem ponad 35 lat.

Gość • Wtorek [21.06.2022, 19:38:33] • [IP: 176.221.123.***]

Ekologiczne kopcenie na Chrobrego.Dobre sobie. Mi też to nie odpowiada.Na balkonie grilować nie wolno, ale wdychać smród restauracji trzeba.Wcześniej od lat hurtownia mięsa dostarczała nam atrakcji w postaci walenia pojemnikami z mięsem w nocy.Teraz doszło kopcenie z grilla

Gość • Wtorek [21.06.2022, 15:29:15] • [IP: 88.218.252.**]

przy rondzie na chrobrego hotel codziennie griluje od 12 do 22 w mieszkaniach ciagle mamy smrod idym. a straz miejska nic z tym nie robi i twierdza ze to jest ekologiczne kopcenie

Gość • Wtorek [21.06.2022, 02:38:03] • [IP: 46.205.144.**]

18:29:29] • [IP: 193.142.146.***] co to za prostak napisał, wyzywa kobietę - moderacjo, wytnij te rzygi prostaka i damskiego boksera!

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 22:04:58] • [IP: 89.151.33.***]

Grunwaldzka, Rybaki, Staszica mają podobny problem z Pecem. Węgiel na parapetach, węgiel z wentylacji bo oczywiście większość budynków w sciu ma zje. Wentylację, przeglądy kominiarskie pic na wodę, nadzór budowlany żart.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 19:43:13] • [IP: 176.221.123.***]

Port jest w tym mieście od lat.Jeśli pani to nie odpowiada to niech się pani wyprowadzi.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 18:29:29] • [IP: 193.142.146.***]

Jak się budujesz przy strzelnicy kretynko, to się musisz z tym liczyć, że Ci będą napierdalać głupa babo. Nikt nie będzie przenosił strzelnicy i ponosił kosztów tylko dlatego, że wprowadziła się w sąsiedztwie strzelnicy jakaś głupia małpa z ujemnym IQ.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 18:22:41] • [IP: 5.173.152.**]

Ale Górny Śląsk mamy nad morzem... Skandal!

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 17:27:38] • [IP: 37.248.158.***]

Coś komuś przeszkadza, ktoś znajduje rozwiązanie problemu. Na tym polega postęp, żałosne dzbany z 12:45 i 16:50. A nie" od 100 lat napierdalają więc muszą to robić przez kolejne 100". Nie żyjemy w tym mieście za karę.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 16:50:58] • [IP: 31.0.81.***]

Kochana czytelniczko. ! Co mam ja powiedzieć na hałas samochodów jadących na prom Karsibór. (Może ty też jeździsz samochodem pod moim oknem) . Telewizji nie obejrzę bez zamkniętych okien. Spać w nocy też nie mogę, bo samochody jadą na Garz do granicy.Okna pozamykane, musiałam wymienić na dźwiękochłonne. Czy ja i moi sąsiedzi mamy zamknąć ulicę. Każdy ma jakieś niedogodności. Jednemu przeszkadza kolejka UBB, innym hałas z portu, smród z piekarni, dzieci grające w piłkę pod oknem, pogrzeby z konsulatem na cmentarzu, wrzask mew. Nie dajmy się zwariować.Strzelnica jest od 100 lat. Niech czytelniczka przeniesie się na Karsibór.Ale tam też będzie narzekała na komary, aby wytruć. A ptaków coraz mniej… Czy ktoś słyszał kukułkę? Bo ja drugi rok z rzędu nie. To są skutki tego, że zawsze komuś coś przeszkadza.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 12:45:52] • [IP: 185.86.151.***]

Czytelniczka, to ten sam typ ludzi, którzy budują się przy strzelnicy i płaczą, bo wojsko głośno strzela, albo Ci, którzy budują się przy lotnisku i samoloty im przeszkadzają...

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■