POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.07.2022, 17:42:54] • Świnoujście

Poszli jak po swoje? Za drewno z lasu nie każdy chce płacić

Poszli jak po swoje? Za drewno z lasu nie każdy chce płacić

fot. Czytelnik

W Nadleśnictwo Międzyzdroje odnotowano w tym roku dwie kradzieże drewna opałowego. W jednym przypadku sprawę skierowano do rozpatrzenia przez sąd.

W ubiegłym roku Nadleśnictwo Międzyzdroje sprzedało 4 484,30 m sześc. drewna na opał. Przychód, jaki z tego miało, wyniósł 536 699,27 zł. W tym roku było to 2 174,73 m sześc. (356 578,05 zł).

Nie wszyscy chcą za drewno płacić. W ubiegłym roku w Nadleśnictwie odnotowało trzy przypadki kradzieży drewna. Straż Leśna nałożyła wtedy dwie grzywny (mandaty karne). W jednym przypadku sprawa została skierowana do sądu.

Jak przekazał nam Ariel Rydlewicz, specjalista służby leśnej Nadleśnictwa Międzyzdroje, w tym roku odnotowano dwie kradzieże. Sprawca musiał zapłacić karę grzywny. W drugim sprawę skierowano do rozpatrzenia przez sąd.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Wtorek [05.07.2022, 12:12:56] • [IP: 83.23.170.**]

ale dziwota, będzie jeszcze więcej kradzierzy bo jak ludzie mają życ, drożyzna wykancza ludzi a oni się dziwią że tak się dzieje, chyba że zmienimy obywatelstwo na ukrainskie, wtedy będziem mieli wszystko za friko naszym kosztem. oby tylko drzewo kradli, będzie lepiej.

Gość • Wtorek [05.07.2022, 11:54:33] • [IP: 37.47.171.*]

za wzrost ceny drewna opałowego przez rok o 36% odpowiada Putin? Czy nawozy? Czy Tusk?

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 20:49:03] • [IP: 94.254.237.*]

Do czego to doszło? Nawet za komuny tego nie było. A długi rosną!!

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 20:10:00] • [IP: 94.254.237.***]

Brawo PiS wykończyć biedaków niech płacą i piszczą ! głosowali na Was niech teraz płaczą !

blondynka z wyspy • Poniedziałek [04.07.2022, 18:14:43] • [IP: 46.205.140.***]

Próchniejące i suche połamane gałęzie walające się po ziemi z wiatrołomów to nie drewno tylko odpady leśne. Na ich uprzątanie nadleśnictwa ogłaszają przetargi i płacą grubą kasę za ich zabranie i uporządkowanie lasu. To informacja dla ćwierćinteligentów w niektórych wpisach poniżej.

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 18:10:45] • [IP: 31.0.69.***]

A No tak lasy państwie to nie dla psa kiełbasa ma się rozumieć

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 17:56:50] • [IP: 81.191.80.***]

Przecież chrust na opał miał być za darmo, bo nasz nierząd tak nas załatwił, w zeszłym roku tona węgla kosztowała ok 600zł, w tym roku 3000zł. Ale to akurat wina Tuska albo Putina, tak jak całe zło w naszym kraju. A teraz na poważnie, do pro pisiorów. jeżeli myślicie że 500+ trzynaste emerytury, pomoc ukrainie pisowski rząd daje z rządowych pieniędzy, to uwaga rząd nie ma własnych pieniędzy, rząd ma wasze, moje pieniądze. ta banda nieudaczników doprowadziła do takich cen, co z tego że dziadek dostał trzynastą emeryturę raz w roku, jak chleb który musi kupić co dzień teraz płaci trzy razy tyle. Nie wiem czy jest sens pisać więcej, bo i tak stado baranów omotanych przez zakłamaną propagandową tvpiś, wciąż będzie pisać że wina Tuska, to po prostu musi pierdolnąć, musi stać się tak jak morawiecki powiedział, cytuję BĘDĄ ZAPIERDALAĆ ZA MISKĘ RYŻU TO BĘDĄ SIEDZIEĆ CICHO. I do tego te warchoły chcą doprowadzić.

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 16:50:05] • [IP: 37.47.173.**]

Pomylili chrust z drzewem.

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 15:31:01] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 14:30:50] • [IP: 37.225.37.***]Dlaczego opowiadasz kłamstwa. PiS twierdził że nie ma inflacji ? Co ty czytasz trolu ? Wyjedź tak jak twierdzisz a najlepiej do rosji...

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 14:30:50] • [IP: 37.225.37.***]

Wyliczyłem że w zeszłym roku 1m3 drewna opałowego kosztował 120zł a w tym już 164zł. Wzrost ceny o 36% a PiS mówił że nie ma inflacji. Nawet drewno tyle zdrożało nic tylko uciekać z Polski.

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 13:08:03] • [IP: 37.8.231.*]

nikt nie kradnie przecież jest tyle drewna które leży gnije latami to lepiej żeby zgnił jak ma człowiek zagospodarować

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 09:55:08] • [IP: 178.238.252.**]

Przecież nie wycinają, zbierają co leży...

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 09:43:22] • [IP: 37.187.147.***]

A może poszli po swoje. Jakim prawem ktoś sobie rości prawo, żeby mu za drewno płacić..?

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 04:49:47] • [IP: 88.218.254.**]

duda wszystkich ułaskawi, , sex bombę dilerkę narkotyków potrafił to co dla niego takie błahostki

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 01:25:43] • [IP: 89.151.36.**]

blondynka z Wyspy • Niedziela [03.07.2022, 18:25:32] • [IP: 37.47.156.**] No, no, czytając te twoje bzdety potwierdza się że nie ma kawałów o blondynkach. To co o was piszą to sama prawda. Czy wiesz skąd blondyny biorą dżem ? WYDŁUBUJĄ Z PĄCZKÓW !

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 01:15:57] • [IP: 89.151.36.**]

Gość • Niedziela [03.07.2022, 21:25:09] • [IP: 176.221.122.*] Dziękujemy piśdzielcom z P.O.. ..

Gość • Poniedziałek [04.07.2022, 01:13:57] • [IP: 213.155.174.***]

Benzyna droga, gaz drogi, prąd drogi, węgiel drogi. Dajcie kapusie ludziom żyć. Bóg dał nam to wszystko abyśmy korzystali.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 21:27:58] • [IP: 176.221.122.*]

Nie po to Morawiecki sprzedał kościelne wyłudzone od gminy działki z 14mln zyskiem i kupił obligacje indeksowane inflacją (im wyższa tym dl niego lepiej) żeby naród z biedy wyprowadzać. Bankster zawsze zostanie banksterem a sutener niech za miskę ryżu zpindala. To może jakiś bon Chrust+ dostanie.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 21:25:09] • [IP: 176.221.122.*]

Podziekujcie PIS dzielcom.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 21:00:53] • [IP: 176.221.122.***]

Gdyby ceny były normalne, to nie musieli by kraść. Wszyscy sami sobie nawzajem napędzamy wysokie ceny. To co się teraz dziej to chore.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 20:46:04] • [IP: 89.151.34.***]

18:25:32 • Blondyno z wyspy – jestem za Twym głosem. Jestem za tym, aby decyzyjni posiadali wynik chociażby 110 IQ. Pisowska hołota, to miernoty intelektualne. Obecny koszmar kraju, to PiS i kościół katolicki. Każdy koszmar ma swój kres. Precz z kaczyńskim faszyzmem.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 20:12:41] • [IP: 83.23.171.***]

46.205.148. PO co piszesz POdczas upału. We łbie mętlik.. Klawiatura też odPOcznie.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 20:10:09] • [IP: 83.23.171.***]

spboe - jak jest gorąco odpocznij. Nie pisz bzdetów. Już o 18:07 padłeś że zmęczenia?

Gość • Niedziela [03.07.2022, 18:48:48] • [IP: 46.205.148.**]

" blondynka z Wyspy • Niedziela [03.07.2022, 18:25:32] • [IP: 37.47.156.**] Dobrze, że za zbieranie grzybów bez opłaty jeszcze do sądu spraw nie kierują, tylko za chrust+, ale to jeszcze wszystko przed nami, tak?!" To jedź do Niemiec, tam zobaczysz ile możesz sobie uzbierać. Wy lemingi tak kochacie Niemców to się DOCZEKACIE tego samego.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 18:47:29] • [IP: 46.205.148.**]

" Gość • Niedziela [03.07.2022, 18:24:53] • [IP: 2.106.93.**] Teraz ludzie z biedy będą kradli chrust. Nie bez powodu w maju wprowadził Morawiecki opłaty. Już nie nazbieramy sobie chrustu nawet na rozpalenie ogniska. Polska w ruinie." Durny lemingu, takie opłaty były od ZAWSZE a nie Morawiecki je wprowadził. Ile ty masz lat kurduplu?

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■