POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.06.2022, 14:39:57] • Świnoujście

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

W miniony weekend na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie odbył się Otwarty Miting Lekkoatletyczny NCDC - Enea Cup. Zawody zgromadziły na starcie ponad 347 zawodników z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Nasz klub reprezentowała 20 osobowa grupa najmłodszych lekkoatletów w kategorii U10, U12 i U14 w składzie: Małgorzata Błachnio, Oliwia Czerniawska, Jessica Dackard, Laura Fedorczyk, Helena Grudzień, Julia Jagusz, Wiktoria Kanclerz, Rafał Kowalczyk, Julia Łoś, Jan Mathews, Aleksandra Pancer, Alicja Sikorska, Fabio Baldi, Nina Bandkowska, Julia Niebesny, Jagna Szablewska, Agata Jeglińska, Lena Hałasek, Martyna Siwiec, Katarzyna Hofman.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Zawodnicy klubu zdobyli aż siedem medali.

Fantastycznie zaprezentowała się Helena Grudzień w biegu na dystansie 60 m w kategorii U10 zdobywając najwyższy stopień podium, z bardzo dobrym wynikiem 9.30, ustanawiać nie tylko rekord życiowy, ale również osiągając najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Złoty medal wywalczyła również Julia Łoś w konkursie rzutu piłeczką palantową w kategorii U12 z wynikiem 30 m, tym samym poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy. W tej samej konkurencji Fabio Baldi rzutem na odległość 31 m zapewnił sobie srebrny medal, zaś Julia Nebesny wywalczyła brązowy medal, rzucając piłeczką na odległość 26,5m.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze najmłodsze skoczkinie wzwyż: Laura Fedorczyk zdobywając srebrny medal z wynikiem 118 cm poprawiając dotychczasowy rekord życiowy o 3 cm, zaś Aleksandra Pancer wywalczyła brązowy medal z wynikiem 113 cm.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Kolejny znakomity występ należy do Alicji Sikorskiej, która w biegu na 300 m w kategorii U12 z bardzo dobrym wynikiem 51,04 zdobyła srebrny medal, ulegając rywalce o setne sekundy.

Na uwagę zasługują również bardzo wartościowe wyniki:

Heleny Grudzień w skoku w dal, w kategorii U10, która z wynikiem 3,24 m zajęła IV miejsce;

Aleksandry Pancer w biegu na dystansie 300 m, w kategorii U12, która z wynikiem 53,12 zajęła V miejsce;

Martyny Siwiec w konkursie rzutu piłeczką palantową, w kategorii U12 z wynikiem 26 m zajęła V miejsce;

Małgorzaty Błachnio w konkursie rzutu piłeczką palantową, w kategorii U14 z wynikiem 31,5 m zajmując V miejsce;

Niny Bandkowskiej w biegu na dystansie 60 m, w kategorii U14 z wynikiem 8,95 zajęła VII miejsce, ustanawiając dotychczasowy rekord życiowy;

Rafała Kowalczyka w biegu na dystansie 300 m, w kategorii U14 z wynikiem 46,61 zajął VI miejsce.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

Następne zawody z udziałem naszych lekkoatletów odbędą się w Międzyzdrojach w dniu 12 czerwca 2022 r. – III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

OSiR „Wyspiarz”


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Mieszkaniec: W dniu 11.09 zostawiłem torbę na parkingu przy Sky Towers, Wyspiańskiego 39, w ktòrej był m.in. iPad. Uczciwego znalazcę wynagrodzę. Proszę o kontakt: 602895099 ■ Przy placu zabaw na osiedlu Platan, dziecko, jadące na rowerze, potrąciło 4-letnią dziewczynkę. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni. Do potrącenia dziecka doszło 20 września około godziny 17:50 przy ulicy Malczewskiego. - Zgłoszenie dotyczyło 4-letniej dziewczynki, która miała zostać potrącona przez inne dziecko jadące na rowerze. 4-latka doznała powierzchownego urazu głowy, wraz z opiekunem pozostała na miejscu zdarzenia- poinformowała Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie. ■