POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.05.2022, 15:41:02] • Świnoujście

IV Mityng Lekkoatletyczny Wyspiarza za nami

IV Mityng Lekkoatletyczny Wyspiarza za nami

fot. OSiR Wyspiarz

Dnia 21 maja 2022 r., na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Matejki 22 odbył się IV Otwarty Mityng Lekkoatletyczny "Wyspiarza", na którym można było uzyskać minima kwalifikacyjne na mistrzowskie imprezy. Organizatorem mityngu był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz".

Podczas zawodów mieliśmy okazję do spotkania i obserwowania rywalizacji wielu polskich medalistów z 25 klubów województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, a także gościliśmy niemieckich sprinterów z SCN Neubrandenburga. W zawodach wystartowało 293 zawodników (414 osobostarty).

IV Mityng Lekkoatletyczny Wyspiarza za nami

fot. OSiR Wyspiarz

Impreza sportowa pod każdym względem była bardzo udana. Cieszyła się dużym zainteresowaniem i zgromadziła liczne grono miłośników sportu. Rywalizowali oni w takich konkurencjach jak: biegi przez płotki, biegi sprinterskie, średnie, konkurencje techniczne: skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzutem dyskiem i oszczepem, a także chód sportowy.
Dobra organizacja i nastroje zaowocowały wieloma rekordami życiowymi.

W ramach mityngu odbył się bieg memoriałowy na dystansie 800m kobiet i mężczyzn z nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Hotel SPA Cesarskie Ogrody. Nagrodę wręczała Pani Hanna Garboś – Płaczkowska – członek zarządu.

IV Mityng Lekkoatletyczny Wyspiarza za nami

fot. OSiR Wyspiarz

W kategorii kobiet:
I miejsce Hanna Owczaruk - AL Międzyzdroje - 2,15,99
II miejsce Aleksandra Bednarczyk –WMLKS Pomorze Stargard – 2,24,27
III miejsce Marta Falfura - UKS Barnim Goleniów – 2,33,93

W kategorii mężczyzn:
I miejsce Michał Gajda – WMLKS Pomorze Stargard – 1,53,66
II miejsce Dawid Komoda – WMLKS Pomorze Stargard – 1,54,32
III miejsce Piotr Brudło – WMLKS Pomorze Stargard – 1,58,38

Tuż po biegu memoriałowym odbyły się pasjonujące Finały Biegu na 100 m kobiet oraz mężczyzn. Dla trzech pierwszych sprinterek i sprinterów wręczono nagrody finansowe ufundowane przez Firmę Baueffect sp. z o.o., a także vouchery na kolację do restauracji Fish and Mind Jacek Pawlak.

W kategorii kobiet:
I miejsce Weronika Sadowska – UKL Ósemka Police – 12,32
II miejsce Martyna Szafran – UKS Barnim Goleniów – 12,54
III miejsce Natalia Knape – WMLKS Pomorze Stargard – 12,85

W kategorii mężczyzn:
I miejsce Theo Grutzenbacher – SCN Neubrandenburga – 10,74
II miejsce Jakub Nicpoń – KSI Start Szczecin – 10,88
III miejsce Wojciech Rzeziowski – LLKS Pomorze Stargard – 11,79

IV Mityng Lekkoatletyczny Wyspiarza za nami

fot. OSiR Wyspiarz

Na koniec zawodów przewidziano nagrodę główną dla najlepszej lekkoatletki i najlepszego lekkoatlety mityngu ufundowaną przez Firmę Baltic Home Świnoujście, którą wręczył Pan Michał Japtok wspólnik oraz Pani Magdalena Wojtaszek menager.

Najlepszą zawodniczą mityngu została zwyciężczyni konkursu skoku wzwyż Maja Słodzińska – aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek z Karpacza, reprezentantka kadry narodowej kobiet w skoku wzwyż, zawodnicza UKS Osot Szczecin. Na naszych zawodach uzyskała wynik 171 cm zdobywając pierwszą klasę sportową.

Najlepszym zawodnikiem mityngu został zwycięzca biegu finałowego na 100 m Theo Grutzenbacher – zawodnik SCN Neubrandenburga, lider niemieckich tabel lekkoatletycznych w kategorii U 18, wynik uzyskany na naszym obiekcie – 10,74 to minimum na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Jerozolimie.

IV Mityng Lekkoatletyczny Wyspiarza za nami

fot. OSiR Wyspiarz


Nie zabrakło również nagrody dla najlepszej świnoujścianki i najlepszego świnoujścianina. Nagrody rzeczowe ufundował Hotel Trzy Wyspy oraz miłośnicy lekkoatletyki: Bogdan Fogt, Leszek Fogt, Damian Staniszewski, Grzegorz Żołnieruk.

Najlepszą świnoujską lekkoatletką została Hanna Owczaruk - zawodniczka AL Międzyzdroje za bieg na dystansie 800m, liderka krajowych tabel na dystansie 600 m z wynikiem 1,35,33, zaś najlepszym świnoujskim lekkoatletą został Dawid Pecyna za bieg na dystansie 300 m – zawodnik Klubu OSiR „Wyspiarz" Świnoujście, wicelider krajowych tabel na dystansie 600 m – z wynikiem 1,27,40.

Podczas zawodów, po każdej zakończonej konkurencji, trzech najlepszych zawodników nagradzanych było okolicznościowymi pucharami, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz, a wszyscy uczestnicy mityngu otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez organizatora.

IV Mityng Lekkoatletyczny Wyspiarza za nami

fot. OSiR Wyspiarz

Organizator Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" pragnie bardzo podziękować sponsorom za ufundowane nagrody.

Pełny komunikat z zawodów na stronie: osir.swinoujscie.pl oraz na stronie ZZLA.

OSiR „Wyspiarz"


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [26.05.2022, 07:10:07] • [IP: 37.47.176.**]

Urząd Miasta bywa na Flocie, lekkoatleci niegodni, chociaż osiągnięcia na skalę krajową mają

Gość • Środa [25.05.2022, 13:46:14] • [IP: 46.205.149.**]

Znów wypowiedzi pracowników a nie dyrektora. Dyrektor ze spalonego teatru za 5 groszy, figurant

Gość • Wtorek [24.05.2022, 13:25:12] • [IP: 77.88.191.***]

Brawo dla wszystkich lekkoatletów. Kto wie. Może zobaczymy ich za jakiś czas na olimpiadzie.

Gość • Wtorek [24.05.2022, 11:51:21] • [IP: 176.221.123.***]

A Urząd Miasta się nie popisał. Nikogo nie było nawet na otwarciu. Cóż nie dawali medali

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego ■ W środę w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki 22. konkursu o Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jednym z laureatów został Jarosław Molenda i jego książka „Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika”, którą opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■