POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.05.2022, 09:55:23] • Świnoujście

parkrun na zdrowie

parkrun na zdrowie

fot. Marcin Ruciński

Według badań przeprowadzonych przez Stanford University School of Medicine, poranny bieg jest skuteczny w zwiększaniu ludzkiej żywotności i zmniejszaniu efektu starzenia, z korzyścią dla układu sercowo-naczyniowego. Jest przydatny do zwalczania otyłości i zachowania zdrowia – jest częścią zdrowego stylu życia. W myśl tych badań i definicji po raz 240 w Parku Zdrojowym w Świnoujściu zebrali się pasjonaci biegania, truchtania i chodzenia, aby rozpocząć zdrowy dzień w ramach parkrun Świnoujście.

Na linii startu stanęło 41 uczestników z czego 18 to zawodniczki a pozostałe 23 osoby to zawodnicy.

Popełniono dzisiaj 7 rekordów życiowych a 4 osoby zadebiutowały nie tylko w naszej lokalizacji, ale i w ramach parkrun przez co jest nam szczególnie miło, że wybrali właśnie naszą lokalizację na swój debiut. W dniu dzisiejszym najlepszą kondycją i szybkością popisały się: Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (22:47), Agnieszka GRYMUŁA (23:46 – New PB) i Monika MURAWSKA (26:05). Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się dzisiaj: Jacek GIBA (19:03), Mariusz DĘBICKI (19:42 – Debiut) oraz Damian MIKIEWICZ (20:41).

parkrun na zdrowie

fot. Marcin Ruciński

Wszystkim najszybszym gratulujemy wyników a pozostałym udziału w zmaganiach – dziękujemy. A szczegółowych wyników z całą masą mniej lub bardziej potrzebnych statystyk należy szukać na www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/ - miłej lektury.

parkrun na zdrowie

fot. Marcin Ruciński

Tak jak Tristan ma Izoldę, Romeo ma Julię, Zosia ma Tadeusza tak parkrun ma wolontariuszy. Są oni sobie wierni i nierozłączni. I na dzisiejszym #240 parkrun Świnoujście było czuć tę więź, ponieważ 10 wolontariuszy z wielką radością, miłością i zaangażowaniem zorganizowało zawody. Dziękujemy wam za okazane wsparcie i profesjonalizm na wyznaczonych odcinkach tego nie zawsze łatwego przedsięwzięcia.

parkrun na zdrowie

fot. Marcin Ruciński

A już za tydzień lub nawet za 7 dni ponownie spotkamy się w parku by celebrować #241 parkrun Świnoujście. Zatem zapraszamy wszystkich chętnych do zmierzenia się z pięciokilometrowym dystansem z pomiarem czasu po alejkach świnoujskiego Parku Zdrojowego. Spotykamy się na linii startu usytuowanej koło boiska i startujemy punktualnie o 9.00. Musicie tam być – czekamy na Was. Do zobaczenia.

Zespół parkrun Świnoujście
Notatka: Zbigniew Kosel


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W sobotę 10 czerwca 2023 r. w godzinach od 14:00 do 17:00 zapraszamy wszystkich do dobrej zabawy, ponieważ odbędzie się 4 Świnoujski Dzień Bańki Mydlanej na Placu Mickiewicza przed Urzędem Miasta ■ UWAGA KIEROWCY! Od 1 czerwca kierowcy naszego miasta muszą płacić za parkowanie na dotychczasowych bezpłatnych parkingach miejskich! ■ Nowe ceny biletów na linii 10 do Międzyzdrojów oraz nowe rodzaje biletów na liniach miejskich Uprzejmie informujemy, że z dniem 01 czerwca 2023 r. zmianie ulegną ceny biletów na linii 10 oraz zostaną wprowadzone nowe rodzaje biletów na liniach miejskich ■ Kto powinien zostać prezydentem Świnoujścia? Wybory samorządowe odbędą się w kwietniu 2024 r. Kto weźmie wtedy udział w wyścigu o wyspiarski tron dzisiaj jeszcze oficjalnie nie wiadomo ■ Ponad 3 miliony złotych rocznie miasto wydaje na utrzymanie zieleni ■ A jednak „kłamczuszka”? Tajemnica rezygnacji Michalskiej rozwiązana ■ 78 lat temu zakończyła się II wojna światowa. Największy i najbardziej krwawy konflikt w historii zebrał swoje żniwo także w Polsce. Wszystkim poległym w czasie walk w latach 1939 - 1945 oddano hołd w trakcie poniedziałkowych uroczystości. ■ 28 kwietnia otwarto węzeł przesiadkowy na Warszowie, niestety z rocznym opóźnieniem. Inwestycja miała zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku. Całkowity koszt, budowy parkingu i przebudowa dworca autobusowego to 14 mln zł, z czego niemal 10,5 mln to uzyskane przez Miasto dofinansowanie ze środków zewnętrznych, a konkretnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego ■