POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.05.2022, 09:55:23] • Świnoujście

parkrun na zdrowie

parkrun na zdrowie

fot. Marcin Ruciński

Według badań przeprowadzonych przez Stanford University School of Medicine, poranny bieg jest skuteczny w zwiększaniu ludzkiej żywotności i zmniejszaniu efektu starzenia, z korzyścią dla układu sercowo-naczyniowego. Jest przydatny do zwalczania otyłości i zachowania zdrowia – jest częścią zdrowego stylu życia. W myśl tych badań i definicji po raz 240 w Parku Zdrojowym w Świnoujściu zebrali się pasjonaci biegania, truchtania i chodzenia, aby rozpocząć zdrowy dzień w ramach parkrun Świnoujście.

Na linii startu stanęło 41 uczestników z czego 18 to zawodniczki a pozostałe 23 osoby to zawodnicy.

Popełniono dzisiaj 7 rekordów życiowych a 4 osoby zadebiutowały nie tylko w naszej lokalizacji, ale i w ramach parkrun przez co jest nam szczególnie miło, że wybrali właśnie naszą lokalizację na swój debiut. W dniu dzisiejszym najlepszą kondycją i szybkością popisały się: Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (22:47), Agnieszka GRYMUŁA (23:46 – New PB) i Monika MURAWSKA (26:05). Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się dzisiaj: Jacek GIBA (19:03), Mariusz DĘBICKI (19:42 – Debiut) oraz Damian MIKIEWICZ (20:41).

parkrun na zdrowie

fot. Marcin Ruciński

Wszystkim najszybszym gratulujemy wyników a pozostałym udziału w zmaganiach – dziękujemy. A szczegółowych wyników z całą masą mniej lub bardziej potrzebnych statystyk należy szukać na www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/ - miłej lektury.

parkrun na zdrowie

fot. Marcin Ruciński

Tak jak Tristan ma Izoldę, Romeo ma Julię, Zosia ma Tadeusza tak parkrun ma wolontariuszy. Są oni sobie wierni i nierozłączni. I na dzisiejszym #240 parkrun Świnoujście było czuć tę więź, ponieważ 10 wolontariuszy z wielką radością, miłością i zaangażowaniem zorganizowało zawody. Dziękujemy wam za okazane wsparcie i profesjonalizm na wyznaczonych odcinkach tego nie zawsze łatwego przedsięwzięcia.

parkrun na zdrowie

fot. Marcin Ruciński

A już za tydzień lub nawet za 7 dni ponownie spotkamy się w parku by celebrować #241 parkrun Świnoujście. Zatem zapraszamy wszystkich chętnych do zmierzenia się z pięciokilometrowym dystansem z pomiarem czasu po alejkach świnoujskiego Parku Zdrojowego. Spotykamy się na linii startu usytuowanej koło boiska i startujemy punktualnie o 9.00. Musicie tam być – czekamy na Was. Do zobaczenia.

Zespół parkrun Świnoujście
Notatka: Zbigniew Kosel


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga, mieszkańcy Świnoujścia i turyści! W związku z koniecznością dokonania przeglądu pomostów i stanowisk promowych – w niedzielę, 10 lipca w godzinach 05:00-06:00 i 08:00-09:00 cała przeprawa miejska Warszów (Bieliki) będzie nieczynna. W tym czasie prosimy kierowców o korzystanie z przeprawy Centrum (Karsibory), a pieszych o zrozumienie i zaplanowanie przeprawy w innych godzinach. ■ Grupa Jurek 22 zaprasza wszystkich sympatyków i fanów gry w siatkówkę plażową na spontaniczny turniej połączony z muzyką i innymi atrakcjami. Turniej odbędzie się - oczywiście przy sprzyjającej pogodzie - 29 lipca 2022 r. około godziny 15:00. Będzie zabawa i będzie się działo. Z względu na szalejąca inflację proponujemy kąpiel w morzu za darmo! - proponują organizatorzy. Miejsce turnieju: plaża w Świnoujściu obok stanowiska ratowników. ■ Uwaga honorowi dawcy krwi Z dniem 30 czerwca 2022 r. tracą ważność legitymacje uprawniające honorowych krwiodawców do bezpłatnych przejazdów autobusami „Komunikacji Autobusowej” Sp. z o. o. w Świnoujściu, wydane przez Prezydenta Miasta Świnoujście w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście. Od dnia 1 lipca 2022 r. dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów dla osób posiadających tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” będzie legitymacja Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi wydana przez Zarząd Główny/Okręgowy PCK