POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.05.2022, 12:00:55] • zachodniopomorskie

Organizacje pozarządowe z dotacjami

Na realizację zadań z zakresu polityki społecznej zostanie przeznaczona kwota 780 tys. zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. To środki m.in. na pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, działalność na rzecz osób starszych czy wsparcie w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

Do udzielenia dotacji zakwalifikowano łącznie 11 ofert.

Dotacje podzielono na zadania, które będą realizowane przez wyłonione w konkursie organizacje pozarządowe. I tak:

1. Działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym:
• Fundacja resocjalizacji i readaptacji społecznej „Tulipan” oraz Fundacja zastopuj
• Stowarzyszenie Kropka – Wolni od Uzależnień
ŁĄCZNIE: 225 430 zł
2. Działalność na rzecz integracji cudzoziemców:
• Stowarzyszenie Mi-Gracja
• Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Szczecinie
ŁĄCZNIE: 56 810 zł
3. Działalność w zakresie pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób:
• Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia
• ŁĄCZNIE: 47 760 zł
4. Działalność na rzecz osób starszych:
• Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie
• Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych
• Krajowe Stowarzyszenie Aramis w Trzebiatowie
ŁĄCZNIE: 100 640 zł
5. Działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka:
• Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc”
• ŁĄCZNIE: 149 360 zł
6. Wsparcie pracodawców w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnością poprzez „Asystenta pracodawcy” – realizacja w min. 2 powiatach, wraz z organizacją forum inkluzyjnego HR-u oraz spotkań promujących postawy prozatrudnieniowe osób z niepełnosprawnością:
• Fundacja Pod Aniołem
• ŁĄCZNIE 120 000 zł
7. Przeprowadzenie badań dot. Jakości życia i potrzeb osób niepełnosprawnych:
• Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społecznego „SOCIUS”
ŁĄCZNIE 80 000 zł.

Obecnie organizacje pozarządowe podpisują umowy. Zaplanowane przez NGO zadania będą realizowane 30 listopada 2022 r.

Emilia Wolf
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Planowana przerwa technologiczna dnia 23.05.2022 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 23.05.2022 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. ■ Latouche-Tréville francuski niszczyciel rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych wpłynął do Świnoujścia ■ Mamy nowego milionera w Świnoujściu! Zagrał w lotto i zgarnął sporą kasę! Dużo szczęścia miał jeden z mieszkańców Świnoujścia. W ostatnim czasie postanowił zagrać w lotto. Tym razem był to bardzo dobry pomysł, ponieważ świnoujścianin wygrał naprawdę sporo pieniędzy. Od teraz może mówić o sobie milioner ponieważ wygrał 1,2 mln złotych w losowaniu Eurojackpot. Losowanie odbyło się w piątek, 6 maja. Szczęśliwym punktem lotto okazał się punkt zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Wygrana wysokości 1 242 016, 00 zł to tzw. wygrana III stopnia. ■ Dar Młodzieży w Świnoujściu! W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościć jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu. W środę 11 maja żaglowiec udostępni swój pokład zwiedzającym – zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny ■ Największą flagę narodową jaka powiewała w Polsce mogliśmy podziwiać na szczycie latarni morskiej ■ Nie żyje Ukrainka. Morderca był na miejscu zdarzenia Do tragedii doszło przy osiedlu Platan. W jednym z mieszkań miało miejsce morderstwo kobiety narodowości ukraińskiej. Sprawca znajdował się na miejscu zdarzenia. Oprócz nich było tam również dziecko. ■