POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.05.2022, 00:50:48] • Świnoujście

Przez brak wolnej karetki do kobiety, której życie było zagrożone pojechali strażacy

Przez brak wolnej karetki do kobiety, której życie było zagrożone pojechali strażacy

fot. iswinoujscie.pl

Straż pożarna pędząca na sygnale to widok z niedzielnego popołudnia. Natychmiastowej pomocy potrzebowała 76 - letnia kobieta, której życie było zagrożone. Poszkodowana miała problemy z oddychaniem.

Przez brak wolnej karetki na ulicę Matejki jako pierwsi przyjechali strażacy.

- Strażacy zmierzyli kobiecie saturację, a także sprawdzili jej funkcje życiowe oraz udzielili wsparcia psychicznego do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego na miejsce poszkodowana została przekazana pod opiekę ratowników medycznych - poinformowała KM PSP w Świnoujściu.

Jak udało nam się ustalić karetka przyjechała do pacjentki po około 10 minutach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 maja po godzinie 14:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 08:23:21] • [IP: 176.221.123.***]

Brakuje karetek i kierwocow i ratownikow medycznych ! A gdzie pieniadze z wycinki drzew pod aprtamentowce. Gdzie siano z gazoportu itp. Aaa w tunel poszlo…

Gość • Wtorek [10.05.2022, 10:23:43] • [IP: 46.215.247.**]

Nie przeżyłeś komuny posrańcu. Co ty możesz powiedzieć o komunie?

Gość • Wtorek [10.05.2022, 09:32:23] • [IP: 176.221.123.***]

Polscy lekarze kończą studia za naszą kasę ucząc się pilnie norweskiego. A polscy płatnicy Funduszu niech sobie kupią rozmówki polsko-ukraińskie.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 17:28:40] • [IP: 46.215.14.***]

Świnoujski szpital to tragedi z komuny było leiepiej

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 15:07:46] • [IP: 37.47.152.***]

A pisiory już oddaly Polskę ukraińcom. Jakaś różnica?

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 13:46:49] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 11:32:05] • [IP: 212.30.36.*] Bardzo ważna posranka PO powiedziała coś co powinieneś zrozumieć. Odpowiem ci podobnie... Gdyby natura chciała żeby w Świnoujściu było więcej karetek to by było...

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 12:26:39] • [IP: 37.248.175.*]

Do IP 212 30 36 TY POsrańcu gdyby POsrańcy nadal rządzili całą Polske sprzedałby kacapom🥵🥵🥵

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 12:13:07] • [IP: 178.238.253.***]

Nie rozumiem jak w 40tys miescie, turystycznym miescie moze nie byc karetki. Powinno byc minimum 10

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 11:41:41] • [IP: 37.47.156.***]

Znowu straż bo pogotowie jast ciągle zajęte, strażacy mają dużo luzu mnóstwo etatów, a pogotowie rąk chętnych na dyżury.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 11:32:05] • [IP: 212.30.36.*]

09:53:29 Pisowska miernoto – nowe karetki zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom miasta, pisiorom też. Wielkie auto naszych strażaków, zużywa trzy razy więcej paliwa, niż karetka strażaków o pojemności silnika ok. 3 litrów. Ze znalezieniem obsady karetki, lub karetek nie będzie problemu. Kasa. Problemem jest akceptacja pisowskiego prezydenta miasta. Jego mentalność, to – nie, bo nie.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 10:50:15] • [IP: 82.132.232.***]

Brakuje karetek i kierwocow i ratownikow medycznych ! A gdzie pieniadze z wycinki drzew pod aprtamentowce. Gdzie siano z gazoportu itp. Aaa w tunel poszlo…

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 10:41:38] • [IP: 89.229.71.***]

Poniedziałek [09.05.2022, 09:53:29] • [IP: 212.30.37.***] - a co niby miałyby pomóc dodatkowe karetki? Przecież jeszcze trzeba zapewnić ich obsadę. Policz sobie, ile to dodatkowych etatów, a w całym kraju są problemy z pracownikami ochrony zdrowia, jest ich po prostu za mało. Może z jakiś czas się sytuacja poprawi, jak Ukraińcy nabędą uprawnień do pelnienia swoich zawodów medycznych. Wiesz, że w szpitalu na ARkońskiej ponad 100 uchodzców zatrudniono? To daje obraz tego, jakie braki był wcześniej. :(. Póki co, o karetkach można pomarzyć...

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 10:07:44] • [IP: 149.202.98.***]

A co gumowa pała robi, żeby w mieście było więcej karetek?

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 09:53:29] • [IP: 212.30.37.***]

Temat ten poruszany był wielokrotnie – my mieszkańcy złóżmy się na nową karetkę. Nieważnym jest, czy będzie służyć w barwach Pogotowia Ratunkowego, czy w barwach Straży Pożarnej. Nawet niewielka wpłata każdego mieszkańca w tak dużym mieście, sfinalizuje zakup karetki. Według mnie, potrzebne są przynajmniej dwie, nowe karetki.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 09:49:39] • [IP: 37.47.189.***]

Trzeba bylo zadzwonić i powiedzieć, że potrzebna karetka do pijanej kobiety - od razu pięć karetek zjawiłoby się po minucie. A swoją drogą, kuriozalna sytuacja, ale ludzie wybierają taką sobie władze, która uważa, że nie ma problemu i motłoch nie potrzebuje więcej karetek w Świnoujściu. Powodzenia Świnoujszczanie w sytuacji, kiedy będziecie potrzebować pomocy - może będziecie mieć szczęscie i przeżyjecie. Może.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 08:04:34] • [IP: 37.248.175.*]

Co się będzie działo w sezonie.aż strach pomyśleć.Do ku... nędzy kiedy wreszcie będzie więcej karetek.Ile pojazdów ma nasza policja🤔🤔🤔i po co może ich przeszkolić w udzielaniu pomocy bo ze swoich obowiązków jakoś się nie wywiązują🤪

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 07:57:33] • [IP: 185.210.39.**]

To jest tragedia, znowu pierwsza straż nie ujmując nic strażakom, dzielni chłopcy

Mieszkaniec • Poniedziałek [09.05.2022, 07:53:43] • [IP: 46.205.157.**]

I to jest problem. Wozy straży pożarnej zużywają więcej paliwa, zajmują więcej miejsca na drodze, wymagają prawa jazdy kategorii C (to akurat szczegół), a wyjeżdżają do zasłabnięć, ataków padaczki, złamań i innych zdarzeń medycznych.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 07:32:02] • [IP: 37.47.149.***]

Straż na takie akcje powinna mieć mniejszy pojazd. Kiedy każda chwila się liczy zawsze łatwiej wcisnąć się osobówką niż takim klockiem wielkim.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 06:43:59] • [IP: 37.248.224.***]

Strażacy będą wozić wodę na kaca?

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Planowana przerwa technologiczna dnia 23.05.2022 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 23.05.2022 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. ■ Latouche-Tréville francuski niszczyciel rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych wpłynął do Świnoujścia ■ Mamy nowego milionera w Świnoujściu! Zagrał w lotto i zgarnął sporą kasę! Dużo szczęścia miał jeden z mieszkańców Świnoujścia. W ostatnim czasie postanowił zagrać w lotto. Tym razem był to bardzo dobry pomysł, ponieważ świnoujścianin wygrał naprawdę sporo pieniędzy. Od teraz może mówić o sobie milioner ponieważ wygrał 1,2 mln złotych w losowaniu Eurojackpot. Losowanie odbyło się w piątek, 6 maja. Szczęśliwym punktem lotto okazał się punkt zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Wygrana wysokości 1 242 016, 00 zł to tzw. wygrana III stopnia. ■ Dar Młodzieży w Świnoujściu! W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościć jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu. W środę 11 maja żaglowiec udostępni swój pokład zwiedzającym – zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny ■ Największą flagę narodową jaka powiewała w Polsce mogliśmy podziwiać na szczycie latarni morskiej ■ Nie żyje Ukrainka. Morderca był na miejscu zdarzenia Do tragedii doszło przy osiedlu Platan. W jednym z mieszkań miało miejsce morderstwo kobiety narodowości ukraińskiej. Sprawca znajdował się na miejscu zdarzenia. Oprócz nich było tam również dziecko. ■