POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.05.2022, 00:50:48] • Świnoujście

Przez brak wolnej karetki do kobiety, której życie było zagrożone pojechali strażacy

Przez brak wolnej karetki do kobiety, której życie było zagrożone pojechali strażacy

fot. iswinoujscie.pl

Straż pożarna pędząca na sygnale to widok z niedzielnego popołudnia. Natychmiastowej pomocy potrzebowała 76 - letnia kobieta, której życie było zagrożone. Poszkodowana miała problemy z oddychaniem.

Przez brak wolnej karetki na ulicę Matejki jako pierwsi przyjechali strażacy.

- Strażacy zmierzyli kobiecie saturację, a także sprawdzili jej funkcje życiowe oraz udzielili wsparcia psychicznego do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego na miejsce poszkodowana została przekazana pod opiekę ratowników medycznych - poinformowała KM PSP w Świnoujściu.

Jak udało nam się ustalić karetka przyjechała do pacjentki po około 10 minutach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 maja po godzinie 14:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 08:23:21] • [IP: 176.221.123.***]

Brakuje karetek i kierwocow i ratownikow medycznych ! A gdzie pieniadze z wycinki drzew pod aprtamentowce. Gdzie siano z gazoportu itp. Aaa w tunel poszlo…

Gość • Wtorek [10.05.2022, 10:23:43] • [IP: 46.215.247.**]

Nie przeżyłeś komuny posrańcu. Co ty możesz powiedzieć o komunie?

Gość • Wtorek [10.05.2022, 09:32:23] • [IP: 176.221.123.***]

Polscy lekarze kończą studia za naszą kasę ucząc się pilnie norweskiego. A polscy płatnicy Funduszu niech sobie kupią rozmówki polsko-ukraińskie.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 17:28:40] • [IP: 46.215.14.***]

Świnoujski szpital to tragedi z komuny było leiepiej

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 15:07:46] • [IP: 37.47.152.***]

A pisiory już oddaly Polskę ukraińcom. Jakaś różnica?

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 13:46:49] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 11:32:05] • [IP: 212.30.36.*] Bardzo ważna posranka PO powiedziała coś co powinieneś zrozumieć. Odpowiem ci podobnie... Gdyby natura chciała żeby w Świnoujściu było więcej karetek to by było...

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 12:26:39] • [IP: 37.248.175.*]

Do IP 212 30 36 TY POsrańcu gdyby POsrańcy nadal rządzili całą Polske sprzedałby kacapom🥵🥵🥵

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 12:13:07] • [IP: 178.238.253.***]

Nie rozumiem jak w 40tys miescie, turystycznym miescie moze nie byc karetki. Powinno byc minimum 10

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 11:41:41] • [IP: 37.47.156.***]

Znowu straż bo pogotowie jast ciągle zajęte, strażacy mają dużo luzu mnóstwo etatów, a pogotowie rąk chętnych na dyżury.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 11:32:05] • [IP: 212.30.36.*]

09:53:29 Pisowska miernoto – nowe karetki zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom miasta, pisiorom też. Wielkie auto naszych strażaków, zużywa trzy razy więcej paliwa, niż karetka strażaków o pojemności silnika ok. 3 litrów. Ze znalezieniem obsady karetki, lub karetek nie będzie problemu. Kasa. Problemem jest akceptacja pisowskiego prezydenta miasta. Jego mentalność, to – nie, bo nie.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 10:50:15] • [IP: 82.132.232.***]

Brakuje karetek i kierwocow i ratownikow medycznych ! A gdzie pieniadze z wycinki drzew pod aprtamentowce. Gdzie siano z gazoportu itp. Aaa w tunel poszlo…

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 10:41:38] • [IP: 89.229.71.***]

Poniedziałek [09.05.2022, 09:53:29] • [IP: 212.30.37.***] - a co niby miałyby pomóc dodatkowe karetki? Przecież jeszcze trzeba zapewnić ich obsadę. Policz sobie, ile to dodatkowych etatów, a w całym kraju są problemy z pracownikami ochrony zdrowia, jest ich po prostu za mało. Może z jakiś czas się sytuacja poprawi, jak Ukraińcy nabędą uprawnień do pelnienia swoich zawodów medycznych. Wiesz, że w szpitalu na ARkońskiej ponad 100 uchodzców zatrudniono? To daje obraz tego, jakie braki był wcześniej. :(. Póki co, o karetkach można pomarzyć...

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 10:07:44] • [IP: 149.202.98.***]

A co gumowa pała robi, żeby w mieście było więcej karetek?

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 09:53:29] • [IP: 212.30.37.***]

Temat ten poruszany był wielokrotnie – my mieszkańcy złóżmy się na nową karetkę. Nieważnym jest, czy będzie służyć w barwach Pogotowia Ratunkowego, czy w barwach Straży Pożarnej. Nawet niewielka wpłata każdego mieszkańca w tak dużym mieście, sfinalizuje zakup karetki. Według mnie, potrzebne są przynajmniej dwie, nowe karetki.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 09:49:39] • [IP: 37.47.189.***]

Trzeba bylo zadzwonić i powiedzieć, że potrzebna karetka do pijanej kobiety - od razu pięć karetek zjawiłoby się po minucie. A swoją drogą, kuriozalna sytuacja, ale ludzie wybierają taką sobie władze, która uważa, że nie ma problemu i motłoch nie potrzebuje więcej karetek w Świnoujściu. Powodzenia Świnoujszczanie w sytuacji, kiedy będziecie potrzebować pomocy - może będziecie mieć szczęscie i przeżyjecie. Może.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 08:04:34] • [IP: 37.248.175.*]

Co się będzie działo w sezonie.aż strach pomyśleć.Do ku... nędzy kiedy wreszcie będzie więcej karetek.Ile pojazdów ma nasza policja🤔🤔🤔i po co może ich przeszkolić w udzielaniu pomocy bo ze swoich obowiązków jakoś się nie wywiązują🤪

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 07:57:33] • [IP: 185.210.39.**]

To jest tragedia, znowu pierwsza straż nie ujmując nic strażakom, dzielni chłopcy

Mieszkaniec • Poniedziałek [09.05.2022, 07:53:43] • [IP: 46.205.157.**]

I to jest problem. Wozy straży pożarnej zużywają więcej paliwa, zajmują więcej miejsca na drodze, wymagają prawa jazdy kategorii C (to akurat szczegół), a wyjeżdżają do zasłabnięć, ataków padaczki, złamań i innych zdarzeń medycznych.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 07:32:02] • [IP: 37.47.149.***]

Straż na takie akcje powinna mieć mniejszy pojazd. Kiedy każda chwila się liczy zawsze łatwiej wcisnąć się osobówką niż takim klockiem wielkim.

Gość • Poniedziałek [09.05.2022, 06:43:59] • [IP: 37.248.224.***]

Strażacy będą wozić wodę na kaca?

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■