POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [07.05.2022, 21:35:41] • Polska

Wesele w górach – letnie trendy i nie tylko

Wesele w górach – letnie trendy i nie tylko

fot. Organizator

Po okresie pandemii wiele osób decyduje się na wesele w górach. Dlaczego? Polacy doceniają świeże, górskie powietrze, a także możliwość organizacji imprezy w nietypowych okolicznościach. Wesele w górach będzie wspaniałą pamiątką nie tylko dla pary młodej, ale także dla gości. Jakie są obecne trendy? Na co warto zwrócić uwagę podczas organizacji imprezy, a czego unikać? Sprawdź sam!

Wesele w górach organizować można zarówno latem, jak i zimą. W okresie pandemii branża odnotowała chwilowe załamanie, by teraz mierzyć się z boomem na tego typu imprezy. Wakacyjny okres sprzyja organizacji hucznych przyjęć. Tym bardziej, że zdjęto ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Przyszli małżonkowie marzą o tym, aby ich uroczystość była wyjątkowa. Jakie są trendy na wesele w górach?

Jakie sale weselne są w trendzie?
Przyszłe pary młode przyciąga klimatyczna atmosfera gór. Czym więc powinna odznaczać się sala na wesele w górach i na co warto zwrócić uwagę? Najważniejsze są trzy czynniki: położenie, łatwość dojazdu oraz zaplecze i doświadczenie obiektu.

– Wiele przyszłych małżonków dopytuje o sale weselne. Istotne jest dla nich zorganizowanie wyjątkowego przyjęcia w sercu gór. Zwracają uwagę na to, czy ich goście będą mieli dogodny dojazd nie tylko z pobliskich miejscowości, ale także z największych miast w Polsce – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – W ciągu dziesięciu lat zorganizowaliśmy ponad 750 wesel i widzimy, jak zmieniają się trendy.

Obecnie wiele par ceni sobie tradycyjne rozwiązania. Poszukują klasycznych sali weselnych, z odpowiednim klimatem, a także z dobrymi referencjami.

Podczas wyboru miejsca na imprezę ślubną warto zwrócić uwagę na fakt, czy posiada Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

Pary stawiają na wyjątkowość
Pandemia pobudziła do kreatywności. W związku z tym wiele par decyduje się na organizowanie imprez tematycznych w klimatach dawnych lat. Nieodzownym elementem imprez są dodatkowo atrakcje. Tu nie brakuje kreatywnych pomysłów.

– Współczesne wesele to nie tylko muzyka i taniec, ale także dodatkowe atrakcje. Pary młode wynajmują foodtracki z lodami, watą cukrową, a nawet popcornem.

Zdarza się, że impreza ma temat przewodni. Przykładem może być wesele w stylu amerykańskim, gdzie napoje podawane są w czerwonych kubkach, a młoda para ma na sobie niezobowiązujące stroje. Wpływają do nas także zapytania o to, czy organizujemy regionalne imprezy. Wówczas zapraszamy zespół, który gra muzykę na żywo w wyjątkowym, góralskim klimacie – dodaje ekspert.

Coraz popularniejsze staje się live cooking, czyli gotowanie na żywo. Młodzi zapraszają znanego kucharza, który przygotowuje ulubione potrawy na oczach gości. Pary zapraszają także tancerzy, aby ci uczyli gości wybranych tańców. To wszystko sprawia, że impreza ma wyjątkowy kształt.

Kilkudniowe wesela? Oczywiście!
Wybierając wesele w górach pary niejednokrotnie decydują się na organizację… kilkudniowej imprezy. W tym celu zapraszają mniejszą liczbę gości, jednak atrakcje trwają kilka dni. Góry zachęcają do wspólnego świętowania, ale także korzystania z innych atrakcji dostępnych na miejscu. Goście mają okazję do zapoznania i poznawania siebie nawzajem – takie imprezy tworzą wyjątkową więź między uczestnikami i są niesamowitą pamiątką.

Młodzi liczą także na kompleksową organizację wesela. W tym celu coraz częściej wynajmują wedding plannerów.

Dwór Korona Karkonoszy zapewnia opiekę takiego eksperta wszystkim parom młodym. Zadaniem wedding plannera jest zorganizowanie dodatkowych atrakcji, dopięcie wszystkich szczegółów na ostatni guzik, a także czuwanie nad niezakłóconym przebiegiem przyjęcia.

Ekspert krok po kroku podpowiada, jak podpisywać umowy z zespołem, fotografem, co się sprawdza podczas wesela, po co są suflerzy weselni, jakich tortów nie lubią goście oraz wiele innych, ważnych informacji.

W jakich miesiącach letnich zorganizować imprezę? Największą popularnością cieszą się miesiące z literką „r”. Dobrze, że słowo Dwór Korona Karkonoszy zawiera aż trzy „r”, co wróży niezwykłe szczęście nowożeńcom.

Karolina Cempel
Koordynator
Zespół Prasowy Commplace


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Planowana przerwa technologiczna dnia 23.05.2022 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 23.05.2022 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. ■ Latouche-Tréville francuski niszczyciel rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych wpłynął do Świnoujścia ■ Mamy nowego milionera w Świnoujściu! Zagrał w lotto i zgarnął sporą kasę! Dużo szczęścia miał jeden z mieszkańców Świnoujścia. W ostatnim czasie postanowił zagrać w lotto. Tym razem był to bardzo dobry pomysł, ponieważ świnoujścianin wygrał naprawdę sporo pieniędzy. Od teraz może mówić o sobie milioner ponieważ wygrał 1,2 mln złotych w losowaniu Eurojackpot. Losowanie odbyło się w piątek, 6 maja. Szczęśliwym punktem lotto okazał się punkt zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Wygrana wysokości 1 242 016, 00 zł to tzw. wygrana III stopnia. ■ Dar Młodzieży w Świnoujściu! W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościć jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu. W środę 11 maja żaglowiec udostępni swój pokład zwiedzającym – zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny ■ Największą flagę narodową jaka powiewała w Polsce mogliśmy podziwiać na szczycie latarni morskiej ■ Nie żyje Ukrainka. Morderca był na miejscu zdarzenia Do tragedii doszło przy osiedlu Platan. W jednym z mieszkań miało miejsce morderstwo kobiety narodowości ukraińskiej. Sprawca znajdował się na miejscu zdarzenia. Oprócz nich było tam również dziecko. ■