POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.04.2022, 16:18:11] • Świnoujście

Warszów. Tak zmieni się to miejsce

Warszów. Tak zmieni się to miejsce

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Rozpoczęto drugi etap modernizacji węzła przesiadkowego w rejonie przeprawy promowej i dworca PKP. Prawie gotowy jest już także nowy parking przy ulicy Barlickiego na 125 miejsc postojowych.

W kontekście budowy tunelu oraz organizacji ruchu turystycznego i komunikacji wewnątrz miasta „Budowa infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo – promowo – autobusowego w Świnoujściu w formule zaprojektuj i zbuduj” to jedna z kluczowych inwestycji. Obejmuje teren dworca kolejowego, autobusowego i przeprawy promowej. Całość zadania podzielono na dwie części.

Warszów. Tak zmieni się to miejsce

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Pierwsza to dobiegająca właśnie końca budowa naziemnego parkingu przy ulicy Barlickiego. Sam parking jest już gotowy. Wykonawca ma jeszcze do zrobienia drogę dojazdową oraz zamontować system parkingowy, który docelowo ma m.in. informować kierowców o aktualnej ilości wolnych miejsc.

Warszów. Tak zmieni się to miejsce

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Budowa tego parkingu ma na celu umożliwienie pozostawienia samochodu w rejonie węzła przesiadkowego (dworca) kolejowo-promowo-autobusowego i skorzystanie z innych środków transportu, takich jak komunikacja kolejowa, autobusowa i promowa, a także rowerowa.

Warszów. Tak zmieni się to miejsce

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Drugi etap modernizacji węzła obejmuje rejon ulicy Dworcowej na wysokości dworca kolejowo – autobusowego. Chodzi o obszar samego dworca oraz przyległe chodniki, miejsca postojowe. Wyznaczone zostaną miejsca typu Kiss & Ride. To miejsce do krótkiego postoju, spotykane zwłaszcza właśnie przy dworcach, centrach przesiadkowych czy szkołach.

Warszów. Tak zmieni się to miejsce

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Miejsce ma być bardziej niż dotąd otwarte na wodę, pojawi się też więcej zieleni.

Prace rozpoczną się od wymiany kanalizacji deszczowej, elektrycznej. Wymieniona będzie także cała nawierzchni placu, chodników i jezdni. Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca zobowiązał się do zakończenia inwestycji do połowy września tego roku.

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Środa [27.04.2022, 22:37:17] • [IP: 46.215.205.***]

Pamiętam, z jakim nadęciem publikowane były wizualizacje tej inwestycji. Powiem, że ta pierwsza wersja była idealna. Podwyższone kładki idealnie wpisywały się w tę niewielka przestrzeń i usprawniały komunikację pomiędzy dworcami morskim a PKP. cO SIE Z TYM PROJEKTEM STAŁO KOMPLETNIE NIEM MAM POJĘCIA. Oczekiwałem, że na Warszów wkroczy troche cywilizacji no i. ... zawiodłem się.

Gość • Środa [27.04.2022, 18:30:36] • [IP: 37.248.222.**]

Inwestycja za kilka baniek a tylko po to by pokolorować i przerobić istniejącą już drogę asfaltową. Projekt ze szkoły podstawowej. Pewnie uczniowie będą przecinać szarfe na otwarciu. Heee

Gość • Środa [27.04.2022, 18:22:13] • [IP: 176.221.122.***]

Głos_Sumienia • Środa [27.04.2022, 09:49:21] • [IP: 78.133.244.**] 99% polskich miast ma dworzec PKP i PKS w centrum miasta, ale świnoujście nie jest jak 99% innych polskich miast. Prawda? Poza tym poprawnie pisze się kilku idiotom a nie" idiotą" bezobjawowy inteligencie.

Gość • Środa [27.04.2022, 14:52:42] • [IP: 176.221.122.**]

A gdzie będą stać autobusy PKS i mikrobusy prywatnych firm ?

Głos_Sumienia • Środa [27.04.2022, 09:49:21] • [IP: 78.133.244.**]

Dla kilku debili tutaj którzy piszą a nie widzą co piszą bo są ćwierć mózgami - węzeł komunikacyjny czyli PKP i PKS są w jednym miejscu w 99% polskich miast czyli stacje PKP też przenieść koło UBB bo kilku idiotą nie pasuje dostać się na inną dzielnice...

Gość • Środa [27.04.2022, 07:40:42] • [IP: 176.221.123.***]

Pewnie zaleją wszystko betonem :D

Gość • Wtorek [26.04.2022, 23:13:33] • [IP: 45.56.233.***]

a taxi postój to hu

Gość • Wtorek [26.04.2022, 22:45:11] • [IP: 88.218.254.**]

Słuszna racja z wpisu poniżej. Czemu po otwarciu tunelu nie zrobić węzła komunikkacyjnego na Uznamie?

Gość • Wtorek [26.04.2022, 22:02:21] • [IP: 88.218.253.***]

A gdzie znajdzie się postój TAXI. Czyżby nienawiść do taksówek pewnych osób przeszła na Warszów.

Gość • Wtorek [26.04.2022, 21:00:08] • [IP: 176.221.123.**]

Czyli dalej dworzec autobusowy w tym miejscu. dlaczego nie po tamtej stronie skoro będzie tunel. Było trochę miejsca przy kolejce UBB ale co zbyt cenny teren żeby służył mieszkańcom. Idealny na dworzec. A tak niech biedota dalej leci na prom. BOGACI I TAK AUTKAMI ŚMIGAJĄ. Przyjdzie kra godzina w plecy. Cofka wiatr awaria promu. Przecież każdemu wygodniej jest wsiąść po tamtej stronie. Zyskuję czas. a to kluczowe. Zobaczycie prywatni przewożnicy zaraz to skorygują.

Gość • Wtorek [26.04.2022, 20:46:47] • [IP: 188.146.64.***]

Za.malo betonu/zieleni?

Gość • Wtorek [26.04.2022, 20:39:29] • [IP: 31.11.128.***]

Betonoza Betonoza i jeszcze raz Betonoza, brak słów...

Gość • Wtorek [26.04.2022, 20:20:39] • [IP: 5.173.28.***]

I jakaś kawiarnia by się przydała ale pewnie nic z tego.

Gość • Wtorek [26.04.2022, 20:20:09] • [IP: 37.47.182.**]

Koszt tunelu skonsumował kładkę. Miejsc postojowych dla autobusów też nie widać.

Gość • Wtorek [26.04.2022, 20:09:03] • [IP: 37.47.155.***]

Inwestycja robiona tylko chyba po to żeby przyjacioleczka Michalskiej miała gdzie postawić parasolki i więcej piwka sprzedawać?

Gość • Wtorek [26.04.2022, 20:03:57] • [IP: 31.11.129.**]

A co ta inwestycja zmieniła tam na lepsze oprócz ZABRANIA KOLEJNYCH MIEJSC PARKINGOWYCH i posadzenia w te miejsca kwiatków?? znowu za publiczne pieniądze realizowane są chore pomysły Żmurkiewicza i Michalskiej. Ludzie kto na nich głosował?

Gość • Wtorek [26.04.2022, 19:07:27] • [IP: 37.47.186.***]

Prawie gotowy. Czyli prawie jak Żywiec. Burdel na kółkach nawet policja nie wie jak ma jeździć. Autobusy powinny startować z tego prawie zbudowanego parkingu. Sezon w drodze. Najpierw majówka. Pani sprzedaje bilety w budce na " zamkniętym " placu budowy. Co za kraj. Co za bałagan...

Gość • Wtorek [26.04.2022, 18:47:04] • [IP: 46.205.157.***]

Cos mi tu nie gra. Parking mial byc wielopoziomowy z czescia uslugowa. Natomiast projekt centrum.przesiadkowego zakladal kladki prowadzece az do promow. Czy to znaczy, ze ojrojono te plany??

Gość • Wtorek [26.04.2022, 18:44:13] • [IP: 46.205.148.***]

Dziadowski projekt, gdzie przejście nad torami

Gość • Wtorek [26.04.2022, 18:43:22] • [IP: 88.218.253.***]

Tak naprawdę to nie widać WIELKICH zmian - na wizualizacjach może ładnie ale rzeczywistość i funkcjonalność. .. SŁABIUTKIE -((

Gość • Wtorek [26.04.2022, 18:08:38] • [IP: 62.69.252.***]

A gdzie te przejścia nad torami które są zamykane co 15 min debile

Gość • Wtorek [26.04.2022, 17:52:16] • [IP: 176.221.122.***]

Skoro powstal tunel to dlaczego nie przeniosa wezla PKS i autobusow na prawobrzeze? Jaki jest sens tej inwestycji?

Gość • Wtorek [26.04.2022, 17:45:01] • [IP: 77.111.245.**]

A pijalni piwa to co nie będzie? W latach 70-tych to piwsko było w bufetach na każdej stacji, a pod stołem stali bywalcy to cichcem i flaszeczkę obalili w sinej zasłonie papierosowego dymu...😜😜

Gość • Wtorek [26.04.2022, 17:36:14] • [IP: 83.23.182.***]

A jak będzie wyglądało dojście na peron drugi ? Czy przez tory jak teraz ?

Maurycy • Wtorek [26.04.2022, 16:53:24] • [IP: 109.43.113.*]

Przydałyby się z w małe fontanny w miejsce tych niby klombów

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■