POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.06.2022, 09:11:59] • Świnoujście

Mieszkanka: Kto dba o młode drzewka na cmentarzu?

Mieszkanka: Kto dba o młode drzewka na cmentarzu?

fot. Mieszkanka

Samo posadzenie drzewek to prosta sprawa, ale trzeba jeszcze długo ich pilnować, dbać, pielęgnować. Niby wiadomo, a jednak w naszym mieście często zdarza się, że nadzór nad posadzonymi roślinami kończy się na ich pierwszym podlaniu. Przez to wiele z nich usycha. Tak zaczyna się dziać na nowym cmentarzu. O sprawie poinformowała jedna z mieszkanek.

- Już raz im duża ilość uschła na nowym cmentarzu wzdłuż płotu i zostały wymienione na nowe, ale przecież to kosztuje! Z czyjej kieszeni pokrywa się koszta kolejnych roślin? Sadzi się młode drzewka i pozostawia się je własnemu losowi. Czy ktoś je podlewa na tym cmentarzu? Rozumiem jak by uschły nieliczne, ale jak usycha większość, to już coś jest nie tak!- pisze mieszkanka.

Mieszkanka: Kto dba o młode drzewka na cmentarzu?

fot. Mieszkanka

Mieszkanka: Kto dba o młode drzewka na cmentarzu?

fot. Mieszkanka

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Wtorek [21.06.2022, 16:23:48] • [IP: 5.173.3.*]

Sadzenie nowych drzewek i usychanie ich po roku dwóch to ogólnopolska plaga ale u nas w Świnoujściu szczególnie. Wydaje się, że w umowach o nasadzeniach brak zapisów o regularnym podlewaniu przed conajmniej dwa lata lub brak egzekwowania zakontraktowanego podlewania. Obserwujcie nawet nasadzenia na nowych odcinkach S3. Ciekawe jak tam będzie...

Gość • Wtorek [21.06.2022, 07:12:01] • [IP: 178.238.252.**]

Bluszcz by posadzili przy płocie i było by w porządku, nie wymaga pielęgnacji, zimą zielony i mniej miejsca zajmuje, niż drzewka.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 20:29:33] • [IP: 88.218.254.**]

Kto jest użytkownikiem tego terenu ten powinien dbać o teren i nasadzenia..

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 19:11:25] • [IP: 88.218.253.***]

cmentarz to. .. poumierały :-(( ( tak to jest niestety. ..

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 18:02:56] • [IP: 31.0.93.**]

No i dobrze niech usychają bo później gołębie na nich będą siedziały i srały na groby 😱

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 16:31:16] • [IP: 178.238.251.***]

przecież jest ogrodnik miejski za co ani biora pieniadze

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 16:05:55] • [IP: 178.238.247.**]

Mieszkanka będąc na cmentarzu powinna również zatroszczyć się o te drzewka, a nie na portalu sensację robić.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 15:48:28] • [IP: 46.134.165.***]

No kto, Antek z Mateuszem 🤣🤣🤣

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 15:14:59] • [IP: 5.184.232.***]

Trzeba dobrać odpowiednią zieleń do warunków gruntowych i klimatycznych. Projektant cmentarza chyba się na tym nie znał.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 12:35:37] • [IP: 185.86.151.***]

Michalska weź bierz konewkę w łapę nierobie i zapierdalaj podlewać sama te swoje chwasty jak nie umiesz dopilnować swoich pociotków nieudacznico!

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 12:30:40] • [IP: 176.221.122.***]

Kto w takim razie znajdzie złoty środek, żeby drzewa nawo sadzone przetrwały? Przecież to tysiące złotych naszych pieniędzy? Czy ma być to sztuka dla sztuki? Czy posadzone drzewa są przygotowane na to, aby tak w pojedynkę przetrwały suszę? brak wody? Myślę, że trzeba nad tym się zastanowić, zanim podejmie się decyzję o sadzeniu...

Mieszkaniec • Poniedziałek [20.06.2022, 11:44:15] • [IP: 46.205.157.**]

Zmarli zadbają o te drzewka. Prochy zmarłych posłużą za pokarm dla roślin.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 11:06:54] • [IP: 46.205.147.***]

W tak nasłonecznionym miejscu, gdzie wody gruntowe dawno wyschły nie mają szans na przetrwanie. Klimat się zmienił i susze będą cały rok. Dlatego drzewostan np. na ul. Piłsudskiego należy uzupełniać wycinając stare spróchniałe pojedyńczo a nie później wszystkie.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 10:09:38] • [IP: 46.205.158.***]

Żmurkiewicz za nic nie odpowiada. Ma parasol ochronny który się kończy!

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 10:09:10] • [IP: 46.205.157.**]

Samo podlewanie nawet systematyczne nie zapobiegnie uschnięciu drzewk.Coś mogą powiedziec na ten temat w wspólnotach mieszkaniowych.

Gość • Poniedziałek [20.06.2022, 09:50:47] • [IP: 178.235.146.**]

Drzewka mają same dbać o siebie. Muszą włożyć wysiłek w zdobyciu wody przez system korzeniowy ! Brak opadów przyczynia się do usychania drzewek i tylko najsilniejsze przetrwają. Ciekaw jestem czy mieszkanka widział leśników podlewających las. ..

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga, mieszkańcy Świnoujścia i turyści! W związku z koniecznością dokonania przeglądu pomostów i stanowisk promowych – w niedzielę, 10 lipca w godzinach 05:00-06:00 i 08:00-09:00 cała przeprawa miejska Warszów (Bieliki) będzie nieczynna. W tym czasie prosimy kierowców o korzystanie z przeprawy Centrum (Karsibory), a pieszych o zrozumienie i zaplanowanie przeprawy w innych godzinach. ■ Grupa Jurek 22 zaprasza wszystkich sympatyków i fanów gry w siatkówkę plażową na spontaniczny turniej połączony z muzyką i innymi atrakcjami. Turniej odbędzie się - oczywiście przy sprzyjającej pogodzie - 29 lipca 2022 r. około godziny 15:00. Będzie zabawa i będzie się działo. Z względu na szalejąca inflację proponujemy kąpiel w morzu za darmo! - proponują organizatorzy. Miejsce turnieju: plaża w Świnoujściu obok stanowiska ratowników. ■ Uwaga honorowi dawcy krwi Z dniem 30 czerwca 2022 r. tracą ważność legitymacje uprawniające honorowych krwiodawców do bezpłatnych przejazdów autobusami „Komunikacji Autobusowej” Sp. z o. o. w Świnoujściu, wydane przez Prezydenta Miasta Świnoujście w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście. Od dnia 1 lipca 2022 r. dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów dla osób posiadających tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” będzie legitymacja Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi wydana przez Zarząd Główny/Okręgowy PCK