Przypominamy, że w nocy z 26 na 27 marca przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Co oznacza, że musimy przestawić wskazówki zegara do przodu.
fot. iswinoujscie.pl
Mamy złe wiadomości dla wszystkich śpiochów. W nocy z soboty na niedzielę pośpimy krócej. Wszystko za sprawą czekającej nas zmiany czasu. Zmiana czasu zimowego na letni ma jednak inne zalety. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się w ciągu dnia dłuższymi promieniami słońca oraz dziennym światłem.
Przypominamy, że w nocy z 26 na 27 marca przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Co oznacza, że musimy przestawić wskazówki zegara do przodu.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Boże im dłużej jestem w tym mieście tym częściej myśle ze to był błąd wszędzie niezadowoleni ludzie depresja wrogość każdy wbił by drugiemu nóż w plecy przykre to mało powiedziane 😒
Ale RONINa coś ukąsiło, jakaś psychoza?
RONIN • Niedziela [27.03.2022, 06:50:34] • [IP: 5.173.10.**] Zwrot" bez sensu" pisze się oddzielnie, nie razem. Proszę pisać poprawnie pod względem ortograficznym i gramatycznym.
Nie wiem, czy wymyslili to w czasach okupacji czy po wojnie, ani kto wymyślił, ale pamiętam, że zmiany czasu były w latach 50. Wycofali się z pomysłu chyba w 1961. Pomysł wrócił około 1976 i trwa do dziś. O tyle fajne, że dzień jakby dłuższy, wiosenny nastrój człowieka ogarnia, że tak jasno za oknem.
O Królu S przestawiono czas a więc pilnuj folwarku bo niebawem Bangladesz zostanie zlikwidowany. P.s. jakim trzeba być Troglodytą żeby mieć pseudonim Skorpion
6:50 - Racja. Wymyślono to w zupełnie innej epoce. Moja babcia, która przeżyła okupację, pamiętała, że to Niemcy wprowadzili, ciekawe, nigdy w zadnej książce o okupacji nie widziałem o tym wzmianki. Ale obliczone to było na inną strukturę gospodarki, inne czasy. Media podawały z okazji zmiany czasu, że zawsze po nich jest więcej ofiar wypadków - a zysk w gospodarce żaden, nawet w kontekście tego, że oświetlenie dziś kosztuje znacznie mniej niż kiedyś, a ono było jednym z motywów wydłużania dnia (względnego, bo jesienią się go skraca, gdyż szarówka zaczyna się ok.g.16:30, nie jak wcześniej ok.17:30)
OSOBIŚCIE NIE ZNAM NIKOGO KTO BY BYŁ ZADOWOLONY Z TEJ ZMIANY CZSU
Uwielbiam zmiany czasu. Nie ma nic lepszego przy meandrowaniu przy zegarach i zegarkach...
do Gość • Niedziela [27.03.2022, 04:12:54] • [IP: 62.69.229.**] To idź się urżnij w trupa potem jedź pół nocy samochodem i zaśnij, ale tak na stałe, byś już nie mądrkował, może ty jeszcze daj przykład kogoś kto zbiera truskawki na polu i nie narzeka, albo kogoś kto ma robioną lewatywę. jprd co za dzban i co to za porównania w ogóle.
Te zmiany są bezsensu a wyrządzają więcej szkód aniżeli pożytku i od dawna miały zostać wycofane, jakiś zamożny dupek sobie kiedyś tak zażyczył ponoć i człowiek się musi zmagać z tym absurdem po dziś dzień.
i o co ta histeria ze zmianą czasu? Jak pójść i urżnąć się w trupa to jakoś nikt nie narzeka. Jak jedzie pół nocy samochodem czy pociągiem i nie śpi, to też nikt nie narzeka. Ale w przypadku zmiany czasu to mamy z histerią, jakby to miałby być koniec świata.
Kilka lat temu UE zrobiła sondaże czy raczej nieoficjalne głosowanie, co ludzie myślą o zmianach czasu. Bardzo źle myślą. Nie tylko szarzy ludzie, ale i specjaliści od gospodarki: więcej jest zamętu wskutek zmieniania czasu niż pożytku (kosztowne i złe w skutkach są zmiany w rytmie pracy maszyn, w przeprogramowaniach urządzeń, itp) . Nawet odnotowano po zmianie czasu więcej wypadków na drogach.Niestety, wciąż nie na decyzji o zaprzestaniu tego, jak moja babcia mawiała, niemieckiego pomysłu. W mediach pierwszy krytykował te zmiany Janusz Weiss z Radia Zet, to było jakieś 10 lat temu. Mimo że był liberałem, a jednak odważył się.
oby ostatni raz ta zmiana.